Skocz do zawartości

Mi4C wyłącza sie, nie chce wstać. Ładowarka pomaga


SzczufFun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od już dłuższego czasu borykam się z problemem wyłączającego się randomowo telefonu. Odłączam telefon od ładowarki (Ori od Xiaomi) no i spoko, użytkuje przez jakiś czas wiadomo, jakiś instagram, trochę internetu, czasami gierka jakaś, wszystko hula.

Niespodziewanie np, chce zrobić zdjęcie na messengerze i telefon się wyłącza. W momencie wyłączenia słychać jakby strzał z tylnego głośniczka. Telefon był naładowany w ~70%, jedyna możliwość odpalenia go spowrotem to podłączenie ładowarki lub wyciągnięcie złącza baterii od płyty głównej i ponowne podpięcie. Bez włączania telefonu, z podpiętym kablem gdzie jest animacja ładowania baterii, widać jak w 2-3 sekundy telefon wstaje z 0% do ~70%, czyli mniej więcej tylu przy ilu się wyłączył. Następna próba zrobienia zdjęcia powodzi się, telefon działa przez jakiś czas normalnie. 

Po paru godzinach spoczynku i nie używaniu telefonu znów przeglądam socialki i korzystam normalnie z telefonu, potrzebuje odpalić Google Maps, telefon znów się wyłączył. taka sama sytuacja jak powyżej. Czasami zdarzy się, że telefon, który ruszył z ładowarki i została ona odpięta na etapie bootowania, po załadowaniu systemu znów telefon się wyłączy. Pomaga włączenie telefonu z podpiętą ładowarką i wyczyszczenie aplikacji z pamięci, czyt. czyszczenie RAMu.

Tak samo, po włączeniu telefonu, na ułamek sekundy widzę, jak godzina ustawiona jest na 2:00 lub w ogóle nie zgodną z obecną po czym synchronizuje się, a sparowane wcześniej urządzenia bluetooth są usunięte. Używam zestawu głośnomówiącego w samochodzie i po zaistniałej akcji i ponownym sparowaniu samochodu z telefonem, widzi telefon nie jako nazwę którą mu ustawiłem, tylko jako QCOM-BT. Może to wina bluetooth? Lecz to wszystko dzieje się nawet przy wyłączonym bluetooth.

Spekuluje, że prądożerne aplikacje lub funkcje telefonu powodują taki stan rzeczy, ale jak poniżej napisałem, wymiana baterii nie pomogła, co mogło wskazywać na brak jej wydajności.

Oprogramowanie znajdujące się na telefonie to MIUI 10 by xiaomi.eu 8.9.13 (Najnowszy przed zakończeniem wsparcia dla Mi4C)

Telefon jest zrootowany przez Magisk'a. Bez roota problem nadal występował.

Co poczyniłem w próbie zlokalizowania problemu:

- Wymiana baterii na nową (Telefon dział przez jakiś tydzień bez problemu, można przypadek zaliczyć do pomijalnego)

- Wraz ze zmianą baterii, pic na wode aplikacja do rzekomej "kalibracji baterii" z użyciem uprawnień ROOT (czyt. usunięcie pliku batterystat jak mniemam)

- Hard reset (nie hardware, chodzi o kompletny format) przez TWRP i ponowne wgranie softu

- Przeczyszczenie wszelkich styków złącz na płytkach drukowanych telefonu sprayem KONTAKT (W tym gniazda USB-C oraz Jack)

- Wymiana termopadów w miejscach, gdzie były położone od nowości by jako tako wyeliminować temperaturę jako powód (Telefon nie był ani nagrzany przed wyłączeniem ani za zimny, wszystko odbywało się w temperaturze pokojowej)

- Próby ładowania baterii małym prądem i napięciem (ładowarka bez QC, 1A)

- Wymiana kabla ładowania na mniej stratny i solidniejszy

Powyższe próby nic nie pomogły. W niedalekiej przyszłości mam zamiar wykonać reballing 2 układów zasilania/ładowania znajdujących się na płycie głównej (U600, U601), co wyeliminuje prawdopodobieństwo zimnych lutów powstałych przez zmiany temperatury na przełomie czasu użytkowania telefonu - dam znać jak poszło i jakie efekty to dało.

Może wy, Użytkownicy, macie jakieś pomysły lub i u was wystąpił takowy problem? Proszę o wszelkie sugestie, pytania, prośby. Zrobię z nim co każecie i co będzie na mój rozsądek logiczne i związane z problemem.

Pzdr

 

 

Edytowane przez SzczufFun
Dodanie szczegółów zaistniałego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jak?
Poradziłeś sobie z tym problemem?

U mnie też nie lepiej. Coraz częściej się wyłącza jak zapomnę najpierwej włożyć ładowarkę do gniazdka. Też tak się dzieje, nawet jeśli baterii jest np. 60%...

Przez przypadek zauważyłem, przy podłączania ładowarki samochodowej, że na sekundę telefon jakby ją zasilił. Potem ona gaśnie... Może to jest problem z tym wyłączaniem. Nie wiem.

Jedno jest pewne. Telefon ma swoje najlepsze dni już za sobą. Pora się rozglądać na czymś nowszym.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary. W piątek u mnie się zaczęło.

Telefon 70% baterii i się wyłączył.... Po naładowaniu do 100% i włączeniu znowu się wyłączył.....

Co robić? Szukać nowego czy próbować coś z tym jeszcze robić ?

Aha dodam, że ok. 1 roku temu wymieniałem baterię, na taką jak polecono mi na tym forum.

Macie jakieś propozycje ?

 

Dobra mam diagnozę.

Wyjąłem telefon z etui i... widać, że bateria lekko spuchła.

Spróbuję ją wymienić, może jeszcze się chwilę pocieszę tym za***istym telefonem. :-)

 

 

Edytowane przez moogoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wymianie baterii jest dalej kiepsko...
Telefon potrafi się wyłączyć przy 70% ładunku baterii i nie włączy się bez obecności ładowarki. To chyba koniec tego fajnego fona... A szkoda, bo bardzo go lubię.

Pytanie co kupić zamiast niego? Mam już Red Mi Note 5. To super fon ale nie kupię sobie drugiego takiego samego. Podpowiecie mi coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...