Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem.


Rafael93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Dzisiaj po raz pierwszy pobawiliśmy się trochę mi9, no i nastał czas na podłączenie do prądu.

Narzeczonej telefon naładowany w 100 procentach, w bardzo krótkim czasie, natomiast u mnie w momencie odłączenia ładowarki narzeczonej było tylko 53 procent.

Ładowanie quick charge pokazuje, ale moja ładowarka chłodna, druga ciepła, podmieniłem ładowarki dalej to samo. Może coś w ustawieniach mam nagrzebane, pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Podpiąłem ładowarkę ze swojego starego honora 8, nie pokazuje quick charge, tylko same szybkie ładowanie, i bateria ładuje się zdecydowanie szybciej niż tą od xiaomi. 

Jest wolniej niż na drugim mi9 z oryginalna ładowarka gdzie telefon od 3 procent do 100 ładował się w godzinę i 10 minut. 

Ładowarka od mi 5,9,12v, honor ma tylko 5 i 9 ładowanie 2A.

Może nie działa quick charge?. Tylko ciekawe czy coś softowo, czy hardwarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafael93

1. Weż telefon w ręce sprawdz czy nic nie ma w porcie usb-c. Następnie prewencyjnie dmuchnij w port usb-c w telefoni

2. Ustawienia/O telefonie/ Aktualizacja systemu/ trzy kropki u góry/ pobierz najnowszy pakiet

Pobierz i zainstaluj

Sprawdz czy problem minął. Sprawdz czy bez etui problem ładowania występuje. Jeśli jeśli coś pomogło to spoko i jeśli sprawdzałeś inne przewody i ładowarki i problme dalej występuje oddaj na gwarancję lub z tytułu rękojmi.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie ustąpił.

 

Ściągnąłem program ampero.

Na oryginalnej ładowarce quick charge , pobór 700mah, 900.

Na ładowarce od honora, nie wyświetla trybu quick charge, samo szybkie ładowanie, pobór 2-2,2A.

Domyślam się, że chodzi o quickcharge. Może coś w ustawieniach mam poprzestawiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety nie koniecznie. Miałem taką samą sytuacje, tyle że z LG. Po prostu była uszkodzona płyta główna i telefon nie pobierał więcej niż 500 ma... Ładowanie trwało 6 godzin. Za 3 razem i po 2 miesiącach udręki serwis w końcu zdiagnozował błąd i wymienił całą  płytę - telefon ożył i problem z ładowaniem nigdy już nie wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...