Skocz do zawartości

MIUI 9.5.16/17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak zobaczyłem prezentację zmiany nieba na video, to z początku byłem zaciekawiony ale i trochę sceptyczny. Sprawdziłem osobiście i muszę przyznać, że to robi wrażenie! :)

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapose/latest/embed/index.html?uid=04ca0a68-78f1-11e9-8e74-0edaf8f81e27

chciałem wstawić slider do posta, ale coś nie zadziałało. może jakiś moderator pomoże? ;)

Niestety chyba się nie da /Orjon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi Max 3 występuje taki problem z baterią. Zasięg sieci zjada ponad połowę baterii. Przez noc 7h zjadł 20%. Zasięg był 2G bo u mnie gdzie mieszkam tylko taki. Problem nie jest tylko na tej wersji, wydaje mi się, że występuje od kiedy jest android 9. Mogliby coś z tym zrobić.

 

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

043711e16427eac69ca84826ab171806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szym napisał:

Kolejna aktualizacja i znowu cały pulpit rozwalony i wszystkie aplikacje trzeba na nowo aktualizować ?
Też tak macie?

Bo już nie wiem w czym jest błąd

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
 

Miałem podobnie, zmiana na najnowszy TWRP pod dany model i teraz każdy Rom jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podesłać gdzie znajdę jakieś FAQ jak to się robi?

Edit

Nie ważne. Już znalazłem i zrobiłem :)

4 godziny temu, milenium17 napisał:
Miałem podobnie, zmiana na najnowszy TWRP pod dany model i teraz każdy Rom jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi8 na tę chwilę nie widzę problemów. Zaktualizowałem bez żadnego wipe wersje sprzed 2 miesięcy i hula, mam wrażenie że nawet lepiej, szybciej. Dziękuję zespołowi za pracę.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi Mix 2 nie działa płatność przez NFC, ale nie, że błąd wyskakuje. Tylko zachowuję się jak by było NFC wyłączone na telefonie. Zero reakcji.

Nie widzę gdzie jest opisane jak włączyć asystenta googla pod przyciskiem off. Może ktoś podeśle mi instrukcje w wiadomości. W ustawieniach mam włączonego pod przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, QBAQ napisał:

@Razor65 AdAway lub ustaw sobie DNSy.

 

3 godziny temu, simcold napisał:

Wyłącz je. LP lub AdAway albo jakaś normalna przeglądarkę uzywaj

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

A może ktoś tak jak ja lubi tą przeglądarkę?!

Nie wszyscy instalują Magiska, żeby móc używać LP czy AdAway. Wcześniej wystarczyło wrzucić paczkę z pierwszego postu i było po problemie.I tego tyczyło moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 6 jest problem, nie działa w ogóle przycisk home, ani jako czytnik, ani jako rzeczony przycisk home.
Ktoś wie czy da się coś z tym zrobić? Jednak trochę się przydaje.
Działa. Włącz gesty ekranowe i je wyłącz ewentualnie między zrób restart.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem tą wersję xiaomi.eu na Mi 9 6/128 i mam pytanie. Mianowicie jak wykonać potem update ?.  Rom wgrywałem do telefonu przez adb push do /tmp i potem dopiero w TWRP.
Wchodzisz w Twrp. Install. Szukasz pliku ZIP z romem. Po zainstalowaniu zawsze odrazu będziesz miał opcje wipe dalvic/cache I reboot. Zalezam zawsze po aktualizacji robić właśnie ten wipe. Wsio

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbix029 A co twoje pytanie ma wspólnego z tematem? Wykonasz sobie jak będziesz chciał:
- przez dołączoną apkę "Aktualizacje" (pobiera cały rom w całości, nie przyrostowo);
- pobierz na komputer, przekopiuj na telefon (obojętne jak), uruchom TWRP i zainstaluj;
- pobierz od razu na telefon, uruchom TWRP i zainstaluj - ja z tego sposobu z reguły korzystam;

Co byś nie robił to warto jeszcze przed instalacją sprawdzić czy pobrałeś ROM pod swój model oraz zweryfikować sumę kontrolną (np. przez HashStamp)

@paveu może i robi to samo, ale jak masz plik hosts i jesteś w stanie przejrzeć co w nim siedzi, to lepsza opcja niż wklepywanie DNS - Google/Cloudflare/OpenDNS są ok, ale mimo wszystko dając takie rady, warto dodatkowo uświadamiać ludzi, żeby bardzo zwracali uwagę na to co tam wklepują. I w sumie dla ogółu dobrze, że ta opcja została ukryta.

-----

GooglePay - nie mogę w pełni ukończyć dodawania karty, mogę "płacić online, ale nie na terminalach", usunięcie katalogu w twrp i dodanie jej od nowa, nie działa;

Cyklicznie co jakiś czas wyskakuje powiadomienie "aplikacja motywy została uruchomiona" - korzystam z domyślnego, w opcjach Motywów wyłączony dostęp do sieci i automatyczne aktualizacje. Dotychczas tego nie było i pomaga jedynie wyłącznie powiadomień. Rom z 17 na końcu, na Mi Mix 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, abc00 napisał:

I w sumie dla ogółu dobrze, że ta opcja została ukryta.

Ukryta w Miui. Nie spotkałem się z inną nakładką, która by to ukrywała. 

Poza tym - ile razy przeglądałeś plik hosts, który to (przy dobrych wiatrach) ma kilka (a z reguły kilkanaście) tysięcy wierszy? Rozumiem, że robisz tak po każdej aktualizacji tego pliku, co czasami dzieje się 3 razy w tygodniu (przy korzystaniu z aplikacji typu AdAway)? Starcza Ci czasu na korzystanie z telefonu, nie mówiąc o życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...