Recommended Posts

forum-9.5.16.png

• Możliwość ustawienia innego stylu nieba na zdjęciach (w edytorze zdjęć w Galerii)
  • Aktualizacja Wyszukiwania (gest przeciągnięcia w górę)
  • Możliwość wyłączenia np. automatycznej jasności, gestu zrzutu ekranu czy otwierania panelu powiadomień w trakcie grania (Panel sterowania > Zwiększenie wydajności > Ustawienia > Ulepszenie doświadczeń)
  • ROM xiaomi.eu dla Redmi Note 7 Pro (violet)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Przeczytaj ten artykuł.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Cytat

Motyw: Underwater

Reupload POCOF1 - fix bootloopa. Część urządzeń wydane 9.5.17. MI8SE reupload - fix lagów.

Edited by Orjon

Mi9, po kilku godzinach używania. Wszystko wydaje się działać.  Soft wrzucany najnowszym TWRP od wzsx150 w wersji B10 (0517).

Czytnik palców w końcu szybko reaguje i działa jak należy (jest w spisie angielskim, może warto to umieścić jako jedną ze zmian). Filtr "Niebo" jest od razu w galerii.

Gpay działa dalej doskonale tak jak wcześniej, nie mam żadnych problemów.

Nie sprawdzam launchera MIUI i asystenta bo używam Novy, więc nie wiem czy tam wszystko ok. :)

Edited by sp4ubw
Rozszerzenie wpisu

12 minut temu, kierix_xd napisał:

Na Pocophone F1 bootloop po instalacji aktualizacji, full wipe też nie przynosi skutków. :/

Potrzebujemy loga, bez niego nic nie zrobimy...

O co chodzi z tymi płatnościami GPay? Jednym działa a innym nie... szlag by to trafił...

Co do GPay - masa ludzi na różnych forach zgłasza problemy z działaniem, jest to bardziej globalne, nie dotyczy tylko Xiaomi. U większości pomaga odinstalowanie aplikacji Rossmann. 

Aktualizacja wyszukiwania. Do jakiej wersji? Mam 4.5.14 nadal

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, paveu napisał:

Co do GPay - masa ludzi na różnych forach zgłasza problemy z działaniem, jest to bardziej globalne, nie dotyczy tylko Xiaomi. U większości pomaga odinstalowanie aplikacji Rossmann. 

????????

O czym Ty piszesz...?

Może mi ktoś przetestować pewną rzecz związaną z działaniem przycisku Home? Najlepiej ktoś z Mi6 bo takowy posiadam. Kroki do odtworzenia:

- restart telefonu

- jak pojawi się pierwszy ekran blokady, na początku spróbować odblokować odciskiem palca, po tym powinien pojawić się od razu kod do wpisania bo pierwsze odblokowanie nie może być palcem

- odblokować wtedy pinem i sprawdzić czy przycisk Home działa prawidłowo.

U mnie po takiej procedurze ani przycisk Home ani odblokowanie odciskiem nie działa, dopóki nie zrestartuję telefonu ponownie i przy pierwszym odblokowaniu użyję od razu swipe i wpisanie pinu. Wtedy dopiero wszystko działa jak powinno. Takie zachowanie mam od 9.5.9.

Edited by m3x

Może mi ktoś przetestować pewną rzecz związaną z działaniem przycisku Home? Najlepiej ktoś z Mi6 bo takowy posiadam. Kroki do odtworzenia:
- restart telefonu
- jak pojawi się pierwszy ekran blokady, na początku spróbować odblokować odciskiem palca, po tym powinien pojawić się od razu kod do wpisania bo pierwsze odblokowanie nie może być palcem
- odblokować wtedy pinem i sprawdzić czy przycisk Home działa prawidłowo.
U mnie po takiej procedurze przycisk Home nie działa, dopóki nie zrestartuję telefonu ponownie i przy pierwszym odblokowaniu użyję od razu swipe i wpisanie pinu. Wtedy dopiero wszystko działa jak powinno. Takie zachowanie mam od 9.5.9.

Wystarczy też że włączysz gesty i je wyłączysz.

5 minut temu, simcold napisał:

Wystarczy też że włączysz gesty i je wyłączysz.

Dzięki, sprawdzę. To jakiś znany błąd?

@paveu Rossmann?? Albo słownik zrobił Ci psikusa albo musi się tym zająć wróżbita Maciej ...

• Like 1

34 minuty temu, paveu napisał:

U większości pomaga odinstalowanie aplikacji Rossmann. 

Przepraszam za offtop, ale podeślij screena z tą złotą radą :D

Jeśli używasz magiska, to mi pomogło przejście na wersję Canary.

1 godzinę temu, MarioWRC napisał:

Ta zmiana nieba na fotkach to wymiata emoji16.png

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Gdzie to znaleźć???

Gdzie to znaleźć???
Galeria filtry. Musisz mieć widoczne niebo na zdjeciu
Przykladowe09f8f299214deda41f0e070226ea3e2c.jpg6e6bc4424ba61fa8c6031b36d7685835.jpg

• Like 2

Na blokadzie ekranu podczas ładowania jest teraz tylko sam napis 'Ładowanie x %' i nie ma tych wcześniejszych statystyk. Nic nie widzę o tym w changelogu, tak powinno być czy to coś u mnie? Whyred

37 minut temu, krainawilka napisał:

Gdzie to znaleźć???

Galeria -> foto z niebem -> Edytuj -> Filtr -> Niebo.

Przy pierwszym użyciu pobierał mi się ten filtr, około 22 mb (przez wi-fi nie chciał, jedynie przez dane mobilne).

Efekt rzeczywiście świetny, szczególnie jak wymienia się mocno zachmurzone niebo.

• Like 1

1 godzinę temu, mrosi napisał:

????????

O czym Ty piszesz...?

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@paveu Rossmann?? Albo słownik zrobił Ci psikusa albo musi się tym zająć wróżbita Maciej ...

54 minuty temu, don_kamillo napisał:

Przepraszam za offtop, ale podeślij screena z tą złotą radą :D

Jeśli używasz magiska, to mi pomogło przejście na wersję Canary.

Choćby wątek o problemach z Google Play na tablet owo. Odszukacie sami.

Dla leniwych:

Screenshot_2019-05-17-14-14-57-447_com.android.chrome.thumb.png.51d1dc68170c7e16ac19d5f276d7b5fa.pngScreenshot_2019-05-17-14-14-39-518_com.android.chrome.thumb.png.a65b3f127a0961855ee56da131bbfe4a.png

Więcej nie chce mi się screenować.

Edited by paveu
  • Thanks 1

5 minut temu, paveu napisał:

Wątek o problemach z Google Play na tablet owo. Odszukacie sami.

Twoja chęć pomocy po prostu powala na kolana i miażdży cycki... :/

Skoro pomogłeś z odszukaniem linku, to poradziłem sobie:

https://www.tabletowo.pl/google-pay-nie-dziala-co-sie-dzieje-dlaczego/

Chwilowo jestem na Globalu, ktoś sprawdzi na aktualnym ROMie? :)

@Acid, @Orjon,

Co Wy na to...?

Przed chwilą, mrosi napisał:

Twoja chęć pomocy po prostu powala na kolana i miażdży cycki... :/

Skoro pomogłeś z odszukaniem linku, to poradziłem sobie:

https://www.tabletowo.pl/google-pay-nie-dziala-co-sie-dzieje-dlaczego/

Chwilowo jestem na Globalu, ktoś sprawdzi na aktualnym ROMie? :)

@Acid, @Orjon,

Co Wy na to...?

Masz przecież w moim poście 2 screeny. Okularów nie założyłeś, czy jak? ;)

@paveu @mrosi pomijając fakt, że wygląda mi to na totalny zbieg okoliczności lub trolowanie, to właściwie nigdy nie miałem tej aplikacji na telefonie - więc związku nie widzę praktycznie żadnego z aplikacją "Rossmann"

To tym bardziej świadczy o tym, że to nie ma zbyt wiele wspólnego...

Kto odważny wywali wszystkie aplikacje prócz Google Pay i sprawdzi? :D

Edited by QBAQ

Nie do końca, przewijają się tylko 4 aplikacje, najczęściej Rossmann. 

@mrosi wydziel może te posty do innego tematu, żeby tu nie syfić?

5 minut temu, QBAQ napisał:

Kto odważny wywali wszystkie aplikacje prócz Google Pay i sprawdzi? :D

PO co? To nie ma żadnego związku z tymi aplikacjami. Przypadki i to, że Gpay zaczął po prostu działać. Chociaż u mnie działa nieprzerwanie od miesięcy. Zero problemów, a płacę codziennie.

5 godzin temu, densa napisał:

Na blokadzie ekranu podczas ładowania jest teraz tylko sam napis 'Ładowanie x %' i nie ma tych wcześniejszych statystyk.

Tak ma być, tak dodało MIUI w tym tygodniu.

4 godziny temu, mrosi napisał:

Co Wy na to...?

Nie mam jak sprawdzić ;P ale napiszę do Acida.

Przypominam: OTA nie zawsze działa. Czasem TRZEBA pobrać ręcznie, linki SĄ na stronie downloadu. Kolejne posty takie jak te powyżej (prośby o linki, czy wieczne mówienie "a ja to kurła nic nie mam") zostaną ukryte i nagrodzone odpowiednią ilością punktów ostrzeżeń.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.