Skocz do zawartości

Brak internetu w aktualnie otwartych aplikacjach


kamaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem problem z dostępem do neta z kilku aplikacji.

Opis problemu:

  • Odpalam sobie outlooka do firmowego maila - apka na pierwszym planie, twierdzi, że jest offline.
  • Odpalam sobie mapy googla - apka na pierwszym planie, twierdzi, że jest offline.
  • Odpalam sobie chrome - wszystkie stronki śmigają.
  • Wyłączam i włączam transmisję danych - outlook i mapy google zaczynają działać (jak tego nie zrobię to po jakiś 1-2h zaczynają same z siebie działać).

 

Ktoś spotkał się z czymś takim? To raczej nie jest problem z ograniczeniem transmisji w tle bo większość czasu outlook działa mi bez problemu, tylko czasem tak się dzieje. No i jak pisałem nawet jak apka jest na pierwszym planie to nie ma dostępu do internetu.

Edytowane przez kamaloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zauważyłem problem z dostępem do neta z kilku aplikacji. Opis problemu:

 

  • Odpalam sobie outlooka do firmowego maila - apka na pierwszym planie, twierdzi, że jest offline.
  • Odpalam sobie mapy googla - apka na pierwszym planie, twierdzi, że jest offline.
  • Odpalam sobie chrome - wszystkie stronki śmigają.
  • Wyłączam i włączam transmisję danych - outlook i mapy google zaczynają działać (jak tego nie zrobię to po jakiś 1-2h zaczynają same z siebie działać).
  Ktoś spotkał się z czymś takim? To raczej nie jest problem z ograniczeniem transmisji w tle bo większość czasu outlook działa mi bez problemu, tylko czasem tak się dzieje. No i jak pisałem nawet jak apka jest na pierwszym planie to nie ma dostępu do internetu.

 

Właśnie dziś tak miałem, po restarcie telefonu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@losmarte To pomaga tylko na chwilę, problem wraca.

@K4r0lSz U mnie MIUI 10.2.24.0 ten na Europę, dwie karty SIM włożone ale jedna wyłączona. Aktywna karta ustawiona jako domyślna. Skasowanie APN i dodanie od nowa nic nie dało. Objawia się to u mnie w Outlooku, Mapach Google, Messangerze i Gmailu. Chrome w tym czasie zawsze działa. U mnie najczęściej problem pojawia się po wizycie w garażu w którym nie mam kompletnie zasięgu, ale czasem pojawia się też w ciągu dnia bez powodu.

Edytowane przez kamaloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamalooA możesz przy okazji sprawdzić, mając włączoną 2 kartę SIM, czy też się to dzieje?
Dawno temu na Mi5 też po 1 aktualizacji tak było (nie działo się tak jednak na wszystkich Mi5 z tą samą wersją MIUI Dev), należało wyjąć 2gą kartę SIM; wyłączyć telefon, wyjąć 2gą kartę, włączyć... wyłączyć, włożyć drugą kartę z powrotem, włączyć telefon... skonfigurować kartę SIM... i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4r0lSz Ciężko będzie bo tamta karta jest już niekatywna, tylko z lenistwa sobie siedzi w telefonie. Ale wyciągnę ją bo może faktycznie ona generuje problem.

 

EDIT: Z jedną kartą SIM problem nadal występuje

Edytowane przez kamaloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie to samo. Pokazuje brak neta w Spotify po wyjeździe z garażu (czyli po wyjściu z mieszkania traci WiFi, a potem łapie zasięg komórki dopiero po wyjeździe). Też soft global 10.2.24.

Chętnie dowiem się, czy ktoś poradził sobie z tym inaczej nie wyłączając i włączając dane komórkowe, bo nie miałem takich problemów od androida 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi dodatkowe ustawienia. Może tutaj spróbujcie ustawić tak jak ja mam, albo inaczej. U mnie nie ma tego problemu i jak przeinstalowanie systemu nie pomaga(aktualizacje, pobierz nowy pakiet) to nie wiem co jest. Nie piszecie jaka sieć. Jak Play to nie ma się co dziwić bo to ostatnio gówniana sieć 

Screenshot_2019-06-02-15-33-30-554_com.android.settings.png

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal nie występuje. To jest jakiś randomowy problem, albo ja nie wiem, może zależny od ustawien roamingu, apn, preferowanej sieci. Ale jeśli chodzi o randomowe problemy, że "u mnie działa" a u drugiej osoby nie to wcale nie jestem tym zdziwiony w przypadku miui :p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u mnie 100% reprodukcji jest gdy jadę z mieszkania windą do garażu i potem z niego wyjeżdżam - Gubi wifi i GSM w windzie/garażu a potem łapie mi GSM po wyjeździe i już nie widzi neta. Podejrzewam, że zgubienie GSM wystarczy ale nie mam 100% pewności.

EDIT:

U mnie to występuje na oficjalnym sofcie 10.2.26.0 EEA.  Widział ktos ten problem na xiaomieu?

Edytowane przez kamaloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u mnie 100% reprodukcji jest gdy jadę z mieszkania windą do garażu i potem z niego wyjeżdżam - Gubi wifi i GSM w windzie/garażu a potem łapie mi GSM po wyjeździe i już nie widzi neta. Podejrzewam, że zgubienie GSM wystarczy ale nie mam 100% pewności.
EDIT:
U mnie to występuje na oficjalnym sofcie 10.2.26.0 EEA.  Widział ktos ten problem na xiaomieu?
Mam dokładnie taka samą sytuację i też u mnie gubi, ale nie codziennie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kamaloo napisał:

Założyłem buga: http://en.miui.com/thread-6929877-1-1.html Fajnie jakbyście poklikali confirm o ile macie ten problem ;)

Bugi teraz trzeba zgłaszać przez Mi Community > Feedback, na MIUI Forum już nie będą rozpatrywane.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem na Yanosiku, Niekiedy przejadę 200 km i jest ok, a niekiedy co kilkanaście kilometrów pojawia się komunikat "brak internetu". Pomaga tylko reset telefonu :(

Tyle kasy na tel, a podstawowa rzecz dla której go potrzebuję (nawigacja i Yanosik) jest spieprzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co prawda w RN4, ale podobne jaja u mnie się działy, w dużym stopniu pomogło wyłączenie wszelkich opcji oszczędzania baterii i optymalizacji, Pozostał jedynie problem że losowo podczas rozmów ( potrafię nawet godzinę gadać jednorazowo) jak rozmawiam i chce np podczas rozmowy coś w necie sprawdzić to mimo że było włączone wi-fi czy dane komórkowe jest brak neta, są to obecnie sporadyczne przypadki, ale wkurzają.Wystarczy że przerwę rozmowę i załącza się net, po załączeniu jak wznowie rozmowę net hula. Przed wyłączeniem optymalizacji/oszczędzania standardem było że podczas rozmów nie było neta, i net też znikał podczas używania aplikacji które po necie buszują. Teraz j/w pisałem jest tylko sporadycznie brak neta w czasie rozmowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...