Skocz do zawartości

Wymiana baterii


artenidas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wymienić baterię w swoim Mi6, aktualnie SOT to jakieś 3h, także raczej w bdb stanie to ona nie jest. Pytania jak jest z orginalnością baterii na allegro.. Jest niby aukcja na allegro z bateriami z 2018 roku z dużą ilością sprzedanych sztuk do mi6, co o tym myślicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie wymieniłem baterię. Działała ok przez ok. 2 lata, dobiłem ją mocno jazdą na rowerze - telefon zamontowałem na kierownicy. Temp. w lecie +35, zimą -5. Na allegro nie warto kupować, można założyć że wszystko to podróbki. Telefon jest już dość leciwy i obecnie (2020 rok) ciężko dostać oryginalną baterię. Ja zamówiłem ogniwo na dragon tt i pasuje idealnie. Wygląda na oryginał, ale jest z końca 2018 roku.
Od razu warto zamówić też tylną klapkę, jakby przy demontażu się połamała. Na dragon tt już niestety nie ma, ale udało mi się dobrać na ali b. dobry egzemplarz z klejem. Nie ma tylko tej obramówki prostokątnej wokół soczewek (montowanej od wew. strony), ale da się ją pobrać od "dawcy".
Telefon będę chciał dojechać do końca, jak długo się tylko da. Liczę na kolejne 2 lata. Idę na rekord.
Jak wątek będzie dalej otwarty, to podzielę się swoimi dalszymi doświadczeniami.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ładowanie ok. 2700mAh, drugie 2900mAh, trzecie 3050mAh.
Różnica między starą, a nową baterią wynosi blisko 1000mAh.
Myślę że po kilku, kilkunastu ładowaniach bateria dojdzie do stałej pojemności 3200mAh

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 22:29, B00mer napisał:

Obecnie accubattery.
Dodam jeszcze że kupiłem plecki z baterią, takie extended battery case i łącznie mam ok. 7000mAh

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Trochę oftop. Pokażesz te plecki? Sam w tym roku właśnie starego mi6 na nawigację rowerowa/pieszą przygotowuje. Głównie do tego będzie używany. Grubość sprawa drugorzędną, ale ile dodaje ramek (głównie przy usbc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Znacie jakieś inne miejsce oprócz Dragon TT gdzie można kupić porządną baterię ? Dwa GreenCell`e przerobiłem (jeden wymieniony gwarancyjnie, drugi oddany), jeden z nich napuchł dość sporo nawet, teraz "oryginalna" bateria z allegro, chyba najdroższą wybrałem i też d*pa, a do tego na 100 % podróbka, znów zwrot. Czy naprawdę zakup dobrej baterii to taki problem, czy tylko ja mam pecha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pecha, po prostu jest to już stary model i części zapasowych brak, jedynie z odsysku. Z bateriami to w tym przypadku już w ogóle trudna sprawa. Ja kupowałem na dragon. Jeżeli tam nie ma to jest problem i kupowanie wszędzie indziej to loteria..
Ja brałbym nohon na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam przetłumaczony Googlem tekst z rosyjskiego forum na temat Nohona do Mi6 -

Cytat

W Ali w lutym były kupony o wartości 13 USD od 14 USD za akcję; przyprowadź przyjaciela, zamówiłem dwie baterie Nohon dla różnych sprzedawców - pierwszy , drugi, kilka razy przeprowadzałem testy z litokoy 500 i imax b6-one 2465 mAh, drugi 2530 mAh. Stara bateria ma pojemność a potem więcej - 2650 mAh, ogólnie rzecz biorąc, nie ma sensu zmieniać. Dobrze, że wziąłem to prawie za darmo i nie za pełną cenę.

 

Edytowane przez Dru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz wklejać, tylko nie wiem co to wnosi do dyskusji. Pytanie brzmi, gdzie kupić baterię, jeżeli nie na dragon.tt
Też Ci wkleję, ale screena.
I nie zmienia to dalej nic w mojej radzie, że jest to loteria..
6139eadb87cc6d6c2f912faa57f9f0af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już MI 6 prawie 3 lata. Zauważyłem, że bateria trzyma krócej. Ale sprawdziłem  w tej aplikacji Accubattery i wynik mojej baterii to 3060/3350 mAh

Moim zdaniem to niewielki ubytek jak na taki okres czasu i myślę, że wymiana raczej niewiele da tymbardziej jeżeli nowa bateria okaże się podróbką.

Jakie wyniki wy mieliście na starych bateriach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B00mer napisał:

No możesz wklejać, tylko nie wiem co to wnosi do dyskusji. Pytanie brzmi, gdzie kupić baterię, jeżeli nie na dragon.tt
Też Ci wkleję, ale screena.
I nie zmienia to dalej nic w mojej radzie, że jest to loteria..
6139eadb87cc6d6c2f912faa57f9f0af.jpg

To wytłumaczę Ci, bo widać nie rozumiesz. Poleciłeś baterię Nohona więc wkleiłem opinię na jej temat opisującą pojemność tej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 11:56, Slawek189 napisał:

Mam już MI 6 prawie 3 lata. Zauważyłem, że bateria trzyma krócej. Ale sprawdziłem  w tej aplikacji Accubattery i wynik mojej baterii to 3060/3350 mAh

Moim zdaniem to niewielki ubytek jak na taki okres czasu i myślę, że wymiana raczej niewiele da tymbardziej jeżeli nowa bateria okaże się podróbką.

Jakie wyniki wy mieliście na starych bateriach?

ja mam wg accubattery 79% czyli 2652/3350 mAh, ładuję zawsze od ok. 10% do 100% na org. ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat - mam Mi6 od kwietnia 2018 , ostatnio wzięło mnie na sprawdzenie stanu baterii. Test przeprowadziłem za pomocą testera USB i zainstalowanej od dawna aplikacji 3C Battery Monitor wyniki są bardzo zbliżone na testerze  wyszło mi 2659 mAh a w aplikacji od 11% do 100% wyszło 2591 mAh i w związku z tym mam pytanie odnośnie miejsca ewentualnego zakupu baterii , czy coś się zmieniło z dostępnością , co sądzicie o Nohonach np. https://pl.aliexpress.com/item/32821710473.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.66c82da04jI5aW&algo_pvid=e64b3ef0-a448-4686-8f5c-8138e965b9b4&algo_expid=e64b3ef0-a448-4686-8f5c-8138e965b9b4-3&btsid=0b0a182b15927327472515793ebaf1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ a może macie coś sprawdzonego ?

Edytowane przez QMiui
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wszystkich bojach zamówiłem właśnie z Ali baterię Nohon i jest nieporównywalnie lepiej w porównaniu do wszystkich innych wynalazków z allegro. Od października ładowany telefon prawie codziennie - pojemność na ten moment wynosi 3061,9 mAh. Więc nie ma co wydziwiać i brać sprawdzony zamiennik, bo reszta dostępna na rynku do jakieś śmiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do aukcji 

Dnia 1.03.2021 o 12:29, ZiP napisał:

Ja po wszystkich bojach zamówiłem właśnie z Ali baterię Nohon i jest nieporównywalnie lepiej w porównaniu do wszystkich innych wynalazków z allegro. Od października ładowany telefon prawie codziennie - pojemność na ten moment wynosi 3061,9 mAh. Więc nie ma co wydziwiać i brać sprawdzony zamiennik, bo reszta dostępna na rynku do jakieś śmiecie. 

Możesz podać link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...