Skocz do zawartości

Android Auto


Gannicus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem problem z Android Auto na wersji Global Beta i na wersjach od MIUI Polska. Wróciłem do orginalnego romu i wszystko śmiagało bez problemu, teraz po aktualizacji wersji europejskiej EEU 10.2.24.0 Android Auto znowu nie trybi z Dacia Media Nav (Evolution) w samochodzie. Na smartfonie wyskakuje czerwony ekran Android Auto i informacja o błędzie. Ktoś miał podobnie? ewentualnie jakieś porady?

Mi 9 6GB/64GB EEU 10.2.24.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 08:51, stereo0 napisał:

@Gannicus pogrzebałem i tak

- spróbuj inny kabel

- spróbuj włączyć lub wyłączyć debugowanie USB

- przeinstaluj system (ustawienia/aktualizacje i tam trzy kropki i pobierz najnowszy pakiet)

I tutaj ktoś pisze o sklonowanych aplikacjach w ostatnim poście 

 

Przeinstalowałem system i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
U mnie też nie odpala Spotify jeśli nie mam go odpalonego ręcznie. Myślałem że tak ma być bo dopiero od niedawna mam samochód z Android auto. Powiadomienia pokazuje 
Daj autostart w Spotify i dodaj do wyjątków oszczędzania baterii . U mnie to pomogło i włącza z automatu Spotify przy aa

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Soplus napisał:

IMHO to jest błąd sklepu. Wejdźcie do Google Play przez komputer i AA nie ma w apkach. 

Imho błąd sklepu błędem sklepu, ale android auto jest podobno wbudowany w androida 10. Tak jak asystent google w androida 9 więc teoretycznie nie trzeba nic dodatkowo ściągać. Dziś to przetestuje.

 

--

Też tak macie że wyskakuje wam komunikat jak przy podpięciu do komputera jak ma używać telefonu czy tylko ładowanie czy przesyłanie plików i coś tam jeszcze?

Druga sprawa dlaczego mi mryga podświetlenie krawędziowe bez przerwy? Co za upierdliwa rzecz mruga raz jak przyjdzie powiadomienie, a w samochodzie napierdzila jak głupie po tej aktualizacji do miui 11.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzało by się z twierdzeniem , że AA jest integralny z andkiem 10aeaf690a0f1de6d3eb58c9e2c9110ab1.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Uwaga uwaga !! Dla telefonów z android 10 jest dostępna nowa całkowicie aplikacja !! W sklepie Play jej nie ma , APK już jest

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto-for-phone-screens/android-auto-for-phone-screens-1-1-release/android-auto-for-phone-screens-1-1-android-apk-download/download/

 

 

 

08d2cd752061f3e9f2e44a183f1df55b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@talib1990 mógłbyś się odnieść do moich problemów z AA po aktualizacji miui? W sensie to mruganie krawędziowe i wyskakiwanie komunikatów jakbym do kompa podpiął? Pominę fakt, że spotify ucichło mimo, że grało i dopiero restart telefonu pomógł bo mógł to być losowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz mogę się odnieść do Android Auto na android 10.

W Androidzie 10 nastąpiła zmiana i AA jest usługą , a nie osobną aplikacją. Stąd pojawienie się jej w sklepie Google ale jest brak możliwości jakichkolwiek zmian . Nie da się tej usługi prawidłowo zainstalować itp. Ta aplikacja o której wcześniej pisałem daje możliwość w telefonie z android 10 funkcjonowanie na TELEFONIE , a nie połączenie się z samochodem . Dzisiaj uruchomiłem w swoim samochodzie AA i nastąpiła od razu konfiguracja - AA działa responsywnie , bez zacięć , Spotify się uruchomił automatycznie . 491580aae2a9855f39acb0c601001487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, talib1990 napisał:

Więc teraz mogę się odnieść do Android Auto na android 10.

Muszę po pracy jeszcze spróbować. Być może nowy kabel coś nie działa jak powinien, albo miałem losowy problem. Przed pracą nie sprawdzałem.

A masz ustawione podświetlenie krawędzi przy powiadomieniach? Mógłbyś to sprawdzić czy też Ci mruga ekran przy podłączeniu? Bo faktycznie AA tworzy powiadomienia, ale u mnie ono przy Whatsapp czy SMS tylko mrugnie krawędź, a przy tych mruga bez przerwy co jest irytujące.

 

Edit. Zaczęło działać. Nie wiem co pomogło bo zrobiłem kilka czynności. Niestety musiałem wyłączyć podświetlenie krawędziowe bo bez przerwy mruga podczas połączenia z Android auto.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podświetlenie krawędziowe też ciągle mruga, dlatego mam telefon zamknięty w schowku i tego nie widzę ;) Natomiast mi też wyskakuje pytanie co zrobić jak przy podłączeniu do kompa, można je zignorować.

EDIT:

Jako że mieszkam w Krakowie a wczoraj zaczął się długi weekend to miałem okazję popatrzeć na to stojąc w korku (8km w jedyne 1h 40min :D ). Wygląda na to że podświetlenie krawędziowe mruga nie tylko gdy powiadomienie przyjdzie ale też gdy któreś z powiadomień zostało zaktualizowane. To samo zauważyłem przy powiadomieniach z outlookowego kalendarza w których co minutę aktualizowany jest czas do spotkania.

Edytowane przez kamaloo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon xiaomi redmi note 8 pro, instalacja przebiegła pomyślnie,  po podłączeniu kablem do samochodu suzuki sx4 s-cross telefon wykrywa połączenie usb jednak nic się więcej nie dzieje. Próbowałem wszystkich rozwiązań opisanych wyżej i dalej nic. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Stary huawei p8 lite działał bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon xiaomi redmi note 8 pro, instalacja przebiegła pomyślnie,  po podłączeniu kablem do samochodu suzuki sx4 s-cross telefon wykrywa połączenie usb jednak nic się więcej nie dzieje. Próbowałem wszystkich rozwiązań opisanych wyżej i dalej nic. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Stary huawei p8 lite działał bez problemu
U mnie pomogło zainstalowanie Android Auto na telefon - tak nazywa się nowa aplikacja na Android 10. Od razu zaczęli hulać ( musiałem jedynie ustawienia zaakceptowac)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roz45 link do google play. Jak Twoje radio wspiera AA to ściągnij to, albo usuń aktualizacje i zainstaluj ponownie. Potem jak podłączysz telefon do samochodu to wyskscza Ci powiadomienia AA i daj tam wszystkie uprawnienia. No i na radiu powinna Ci wyskoczyć ikonka z AA i trzeba w nią wejść bo u mnie w Hyundaiu tak trzeba zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem różne wersje od 4.2 do 4.8 i nic się nie pojawia po podlaczeniu kablem do radia, ( uprzedzam pytanie, debugowanie włączone) po podlaczeniu wybieram na przesyłanie danych. Stary p8lite działa bez problemu więc  kabel, wejście USB i radio jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, roz45 said:

Instalowałem różne wersje od 4.2 do 4.8 i nic się nie pojawia po podlaczeniu kablem do radia, ( uprzedzam pytanie, debugowanie włączone) po podlaczeniu wybieram na przesyłanie danych. Stary p8lite działa bez problemu więc  kabel, wejście USB i radio jest ok.

 

To, że kabel działał na p8lite nie znaczy, że  na Mi9 też będzie. Miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soplus napisał:

To, że kabel działał na p8lite nie znaczy, że  na Mi9 też będzie. Miałem taki przypadek.

gdzieś wyczytałem ze powinno być włączone. Bez tez próbowałem i nic telefon wykrywa połączenie usb ale nic więcej się nie dzieje. Raz miałem sytuacje ze ze coś się niby włączało i wyłączało i tak przez dłuższy czas ale na radiu żadnej ikonki Android auto, w ustawieniach apki tez brak połączenia z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja używałem Android Auto w połączeniu z Navi z Windowsem CE i chińską przejściówką Carlinke kit. Ta przejściówka jest przelotką USB i po stronie Navi gada z programem od Chińczyka a po stronie smartfona udaje protokół Androida Auto. Działało to dobrze na MIUI10/Pie. Teraz na MIUI11/Q są takie opcje i wszystkie do bani:

- odinstalowane AA i używamy nowo wbudowanej usługi - połączenie się inicjuje i od razu zrywa. I tak w kółko co sekundę. Po wyjęciu kabla normalizacja, tzn normalna praca telefonu.

- zainstalowany ostatni AA (nie na fony tylko ten nazwijmy "normalny") - połączenie się nawiązuje ale na Navi nic nie ma a ekran Mi9 się blokuje na amen. Można tylko wyłączyć całego fona żeby z tego stanu się wydostać, odłączenie kabla nic nie zmienia. Również to samo jak od-kliknięta jest w ustawieniach AA krokiewka "blokuj telefon po uruchomieniu AA".

- zainstalowany tylko "AA na phone" - idę testować i dam znać za godzinę :-).

[edit1] sprawdzone , również nie działa. Wygląda jakby "AA na phone" wykrywał Navi i wtedy wyrzuca że trzeba aktualizować AA, aktualizacji polega a na dociągnięciu klasycznego AA ze sklepu (są wtedy w aplikacjach dwa AA - jeden "na phone" i drugi "na samochody". Po czym po podpięciu samochodu telefon zawisa i działa tylko przycisk PowerOff. Nie dotykając PowerOff telefon resetuje się po kilkudziesięciu sekundach. Resetuje się w taki sposób, że pojawia sie logo starowe MIUI ale nie ma potrzeby ponownej rejestracji kart SIM - modemy są zalogowane.

Ale mam pytanie - czy jest jakaś metoda włącznie z wymagającą roota, żeby zablokować taką wbudowaną w system usługę Androida Auto?

[edit2]

No i okazuje się, że to Xiaomi coś spierniczyło wypuszczając listopadowe updaty ROM-u a w ślad za tym błędy pojawiły się i w Xiaomi.eu:

https://c.mi.com/thread-2608046-1-0.html

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...