Sign in to follow this  
sumek800

Mi4c Prime - ladowanie baterii tylko po restarcie telefonu

Recommended Posts

Problem nasilal sie z czasem, myslalem ze to bateria wymienialem az 3 razy wkoncu telefon przestal ladowac sie po wpieciu ladowarki, nie laczy sie z komputerem po usb, laduje tylko po restarcie telefonu, na nowej orginalnej bateri trzyma tylko kilka godzin. Podejzewam uszkodzenie jakiegos podzespolu na plycie glownej ale nie mam narzedzi zeby sprawdzic, mui centrum nie odpowiada na moje zapytanie co do usterki, ktos mial cos podobnego ?

Ja mam tak, że po wymianie baterii (ok roku temu) na początku było ok, ale po ostatniej aktualizacji softu, często jest tak, że nawet jeśli telefon ma jeszcze że 30% ładunku elektrycznego w baterii, a podłączę ładowarkę, to od razu następuje restart telefonu.

Sprawdzone na 8-10 różnych ładowarkach.

Zatem coś jest na rzeczy.

Dodam tylko, że zgłaszałem ten błąd do Xiaomi już dawno temu, bo podobne problemy były przed wymianą baterii, ale założyłem, że jest szansa, że to właśnie wina baterii. Niestety jest to jednak coś innego.

Natomiast zauważyłem również, że niektóre ładowarki po podłączeniu telefonu, najpierw do niej (bez włączonej ładowarki do 230V), są zasilane prądem z telefonu, bo na kilka sek zaświeca się dioda w ładowarce. Pytanie czy to nie to powoduje problemy z restartem telefonu...?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka