Skocz do zawartości

MIUI 9.5.9


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy też macie problem z wskaźnikiem baterii na xiaomi note 5 whyred? Zrobiłem kolejne testy: po naładowaniu telefonu na full, procenty %  są pokazywane prawidłowo ale ikona baterii już nie na pasku statusu . Natomiast po rozwinięciu paska w dół na chwilę pokazuje prawidłową ikonę baterii, ale za sekundę po przejściu na ekran główny znów ikona jest nie prawidłowa.

Sytuacja występuje po aktualizacji z 8.1 na 9 i po wipe dalvik obecnie jest oczywiście miui 9.5.9 z tego wątku. Wygląda na to że pasek statusu nie odświeża się prawidłowo z ikoną baterii. Stan baterii ikona połowy naładowania zostaje sprzed ładowania telefonu czyli z wczoraj. Dzisiaj rano po ładowaniu w nocy powinno być naładowane na maksa na ikonie baterii. Mam motyw standardowy  klasyczny, żadnych zmieniający się tapet, włączone oszczędzanie baterii.

 

 

a.jpg b.jpg

 

Hmm, nie działa też wibracja w telefonie, wcześniej jej nie używałem a teraz mam taką potrzebę czy jest jakiś kod na test wibracji z poziomu firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagrobelny U mnie normalnie pokazuje, na oszczędzaniu baterii nie wiem dokładnie jak jest, bo mam je włączone tylko na noc (ale pasek zawsze mi się pokrywa z %). Możliwe że coś po aktualizacji z oreo do pie coś się stało, myślę że factory reset to najprostsza opcja. Ewentualnie możesz spróbować wyczyścić cache, dalvik i sflashować 9.5.9 jeszcze raz, może się poprawi i z danymi się nie będziesz bawił.

Co do wibracji, to w panelu sterowania masz na samym dole takie coś jak test sprzętu i tam są wibracje testowane.

*#*#64663#*#* - wchodzisz w 16. key and motor i tutaj też masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@densa: zrobiłem test wibracji sprzętu jak zasugerowałeś i to działa, czuję drżenie telefonu, więc coś nie tak z ustawieniami mimo że mam zaznaczone wibracje na załączone

W orangefox (zamiennik twrp) mogę spróbować wyczyścić jedną z poniższych pamięci: dalvik/art cache, subratum overlays, cache, data, pamiec wewnetrzna, system, ventor, cust. Którą wybrać aby ustawienia i moje dane pozostały na swoim miejscu? Dalvik/art cache oraz drugie samo "cache"?

Zgłosiłem ten problem także na xiaomieu i widzę że nie tylko ja mam taki problem, ciekawe że koledzy tutaj na forum nie mają też takiego buga:  https://xiaomi.eu/community/threads/icon-and-battery-issue-android-9.50506/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Dzisiaj zrobiłem format data (przechodziłem z pixel experience) i wrzuciłem miuipolska i pojawia się dziwny komunikat. 

Wgrałem nawet najnowszy global dev fastboot przez miflash i problem nie zniknął. 

Komunikat pojawia się jedynie na miui. 

Na customach(aex, pe) nie ma takiego problemu. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam Kamil 

Screenshot_2019-05-15-13-00-50-775_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagrobelny Domyślnie wibracja (połączenia i powiadomienia) jest tylko dla trybu cichego, popatrz sobie w 'dźwięk i wibracje' w ustawieniach. W przełącznikach wibracje też można włączyć:

Screenshot_2019-05-15-15-04-23-067_com.android.settings.thumb.png.47098f05df5a200d0997adb50ef1bd6c.png

Tak, czyścisz dalvik/art cache i cache, generalnie powinno to się robić przy każdej nowej aktualizacji (tzw. dirty flash) żeby unikać ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym romie, jak na każdym poprzednim od przesiadki z Globala notuję problem z danymi mobilnymi. Połączenia są zrywane (trzeba włączyć/wyłączyć tryb samolotowy lub zrestartować telefon), prędkość internetu niska. Problem głównie występuje na karcie PLUS, na Orange jeszcze do zniesienia. Kartę SIM wymieniłem w zeszłym tygodniu na nową, nie pomogło. Wipe robiłem, ustawienia APN poprawne - ale dla pewności może podeśle jeszcze ktoś, kto ma w sieci PLUS. 

Ktoś ma podobnie, albo zna rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@densa: dziękuję za pomoc odnośnie czyszczenia pamięci, zrobiłem tak jak zasugerowałeś ponownie i nadal wibracja nie działa mimo tego że są załączone i działają w trybie testowania o którym pisałeś i sprawdziłem. Mam wrażenie że czeka mnie wipe factory wszystkich danych ale na to nie ma teraz całego dnia czasu aby wszystko układać i konfigurować pod siebie. A pewności nie mam że pomoże. 

 

Screenshot_2019-05-15-15-47-37-269_com.android.settings.png Screenshot_2019-05-15-15-47-26-909_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jeszcze, że np. dana apka ma wyłączona wibracje w powiadomieniach, chyba że w ogóle Ci wibracje nie działają to nie mam pojęcia. Factory reset raczej na pewno by pomógł, ale zrób najpierw tak jak mówiłem czyli wipe cache, dalvik cache i ponowne sflashowanie 9.5.9 (tutaj chodzi mi bardziej o problem z wskaźnikiem baterii). Żadnych danych nie tracisz, jedynie pierwszy boot chwilę potrwa po usunięciu cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krainawilka napisał:

Ktoś ma podobnie, albo zna rozwiązanie problemu?

Coś skopane z telefonem, a dokładniej z modemem. Mam dwie karty, z Orange i Plusa, i jedyną uwagę mam do tego, że po restarcie telefonu, ta pierwsza nieco później loguje się do sieci.

 

@mihail1 i @piotrplawecki

Na moim Mi MIX 3 płatności zdechły niespełna tydzień temu, o czym już pisałem.

Nie mniej, jakieś rozwiązanie, choć nie sprawdzałem go osobiście, to coś, o czym pisze @Acid:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79498039&postcount=1270

To kombinowanie z zamrażaniem usług i downgrade aplikacji Google Pay do wersji 16.0.91.

Coś co podał @piotrplawecki, to kolejne kombinowanie z Magiskiem i "zakrywaniem" niektórych usług systemowych. To sprawdzałem i u mnie to nie działało.

 

10 godzin temu, zagrobelny napisał:

Hmm, nie działa też wibracja w telefonie, wcześniej jej nie używałem a teraz mam taką potrzebę czy jest jakiś kod na test wibracji z poziomu firmware?

Nie działa w ogóle, czy w określonych aplikacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji nie działają mi dane mobilne 3G i LTE , wchodzę na strony internetowe, google play i wyświetla się komunikat brak połączenia co jest nie tak ?.

 

MI6

przeniosłem kartę w drugi port i nagle zaczęło działać , sprawdzę teraz pierwszy port jeszcze raz

no i znowu nie działa na obu portach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi, @densa: nie dziają mi wibracje jak ktoś do mnie dzwoni w trybie cichym i wogóle brak wibracji. Ale test sprzętowy pokazuje że działają. "Konktakty i dialer" jako aplikacja mają przyznane wibracje. Zrobiłem wipe dalvik i cache, niestety póki co nie pomogło, będę fleszował nowy soft jak wyjdzie w piątek. Tak jak pokazałem kilka wątków wyżej zrzut ekranu gdzie mam załączone wibracje.

@sebakillerUstaw sobie apn i zaznacz jako aktywny. Najprawd. nie jest aktywny (zaznaczony) dlatego system go nie widzi mimo że jest wpisany. Po update z 8.1 do 9 mój punkt apn nie był zaktywowany - samoczynnie się wyłączył. Może to Cię naprowadzi na jakiś trop. Acha, musiałem ponadto ustawić na "automatyczne 2g/3g/lte"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Coś skopane z telefonem, a dokładniej z modemem. Mam dwie karty, z Orange i Plusa, i jedyną uwagę mam do tego, że po restarcie telefonu, ta pierwsza nieco później loguje się do sieci.


Wcześniej, na globalu wszystko było ok. Teraz prędkości do d**y zarówno na LTE plus, Orange, a nawet na WiFi.

Jakiś sposób na to?



Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piotrplawecki napisał:

Cóż ja juz daje sobie spokój z tym Google Pay było fajnie ale cóż. Nie warto grzebać bo jeszcze się pogorszy. 

Zastosowałem sposób wg tego tutoriala i udało się dodać karty do płatności GPay, nie mam jednak w tej chwili jak sprawdzić czy faktycznie płatności działają.

Link do posta: https://xiaomi.eu/community/threads/9-5-9.50450/page-21#post-486801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...