Skocz do zawartości

MIUI 9.5.9


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Udało mi się powrócić do magiska 19.0 i miui 9.4.25 ale tylko gdy wcześniej zainstalowałem 9.4.25 ręcznie i przywróciłem kopie. Odinstalowanie modułów nic nie daje. Jakby u mnie jakimś cudem 9.5.9 gryzło się z magiskiem nawet próbowałem instalować canary ale dalej to samo. Jaką macie wersje magisk managera i magiska?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Czy może używasz viperFX?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem najpierw TWRP do 3.3.0.0 a następnie przesiałem z się z androida 8.1 (ostatnia wersja xiaomi.eu) do aktualnej wersji 9.6.9 na androidzie 9 i mam problem ponieważ w twrp pyta mnie o hasło jeśli chcę zainstalować blokadę reklam. Co zrobiłem nie tak i jak to odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zagrobelny napisał:

Zaktualizowałem najpierw TWRP do 3.3.0.0 a następnie przesiałem z się z androida 8.1 (ostatnia wersja xiaomi.eu) do aktualnej wersji 9.6.9 na androidzie 9 i mam problem ponieważ w twrp pyta mnie o hasło jeśli chcę zainstalować blokadę reklam. Co zrobiłem nie tak i jak to odkręcić?

Hasło w TWRP to nic innego jak kod ekranu blokady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrosi napisał:

Hasło w TWRP to nic innego jak kod ekranu blokady...

Niestety nie mam kodu ekranu blokady tylko wzór, problem leży gdzieś indziej, wyskakuje "decrypt data".   Przypomnę ze zepsułem sam bo zaktualizowałem najpierw TWRP do 3.3.0.0 a następnie przesiałem z się z androida 8.1 (ostatnia wersja xiaomi.eu) do aktualnej wersji 9.6.9 na androidzie 9 i mam problem ponieważ w twrp pyta mnie o hasło jeśli chcę zainstalować blokadę reklam. Co zrobiłem nie tak i jak to odkręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji (whyred) większość apek dostała uprawnienie autostartu, na xiaomi.eu widziałem też parę osób o tym pisało. Druga sprawa to ta czcionka % baterii (obok ikony) na pasku stanu, która jest inna niż czcionka godziny i prędkości sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm głupie pytanie, ale czy powinienem odinstalować magiska przed aktualizacją? Czy też może będę go musiał instalować na nowo, czy będzie po aktualce bez zmian?
Niekoniecznie ale lepiej wyłączyc moduł YTvanced i ViperFX przed

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm głupie pytanie, ale czy powinienem odinstalować magiska przed aktualizacją? Czy też może będę go musiał instalować na nowo, czy będzie po aktualce bez zmian?

Nie musisz tego robić, bo i tak "wyparuje" po wgraniu ROMu  Tak więc każdorazowo musisz go zainstalować - moduły zostają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego robić, bo i tak "wyparuje" bo wgraniu ROMu  Tak więc każdorazowo musisz go zainstalować - moduły zostają.
Tak ale np u mnie gdy miałem ViperFX powodowało że po ponownej instalacji magisku łapałem bootloopa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu po każdej aktualizacji systemu muszę od nowa instalować wszystkie aplikacje? Tzn niby są ale jak próbuje jakaś włączyć to wywala błąd

 

Edit buga znalazłem. Często jak wracam do pulpitu chowa się poziom baterii zegar, cały ten górny pasek

 

 

 

73dfd5a998642a1ed31425b0746033ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje problem aktualizacji ikonki stanu baterii na pasku który pokazuje 98% i tak jest w rzeczywistości a obok ikonka naładowania baterii pokazuje stan ok. 60%. Używam domyślnych ikon klasycznych, skóra normalna klasyczna, czarna tapeta zwykły jpg, czcionka domyślna, żadnych graficznych modyfikacji w systemie. W androidzie 8.1 w ostatnim miui.eu nie miałem z tym nigdy problemów.

Xiaomi note 5 Pro whyred. Wgrane 9.5.9

Screenshot_2019-05-13-06-34-52-473_com.miui.home.png

Screenshot_2019-05-13-06-31-55-525_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2019-05-13-06-34-52-473_com_miui_home.thumb.png.fc31f20b592ce36a7d31757551207a91.png

 

Tak, używam oszczędzania energii, przecież ta funkcja jest dostępna i bardzo dobrze działa. ale właśnie: co ma  do tego błędny wskaźnik graficzny bateri w stosunku do procentów. Procent pokazuje prawidłowo bo dopiero co ładowałem telefon na maksa. Grafika źle pokazuje. Uprzejmie proszę przez developerów o nie zabieranie opcji w kolejnych romach "pokaż procentowy wsksźnik" bo zabiję :). Już raz to było wyłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Uredie napisał:

@Spili

Kiedy były dodawane odciski palców? Ja muszę co jakiś czas dodawać na nowo, bo zwyczajnie opuszki mi się przycierają od roboty.

Od już chyba 2 update"ów to nawet raz dziennie...

Aż tak szybko to nie ścieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

Jak ustawiłeś żeby zmieniało tapetę co jakiś czas na ekranie blokady lub głównym to cię o tym informuje w trakcie tej zmiany

 

No nie. Miałem przez pewien czas tapetę animowaną, ale że animacja "zdychała" po kilku, kilkunastu godzinach, ustawiłem statyczny obraz jako tapetę. Żadnej zmiany  tapet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi a w motywy>funkcje w fazie testów>pokaz slajdów masz wyłączone?

W moim przypadku sprawa wyglądała następująco. Jako, że od kilku ostatnich wydań bateria leciała mi bardzo szybko, a SoT był ponad dwukrotnie mniejszy niż zazwyczaj to ta instalacja była być albo nie był dla miuipolska :) Dałem jej ostatnią szansę przed instalacją innego custom romu. Wyczyściłem wszystko w telefonie (wszystkie możliwe wipe), a następnie format data. Oczywiście przy format data pojawiło mi się "Nie można zamontować '/data' (Device or resource busy)". Restart TWRP oraz wyłączenie i włączenie telefonu nie pomagało. Co zrobiłem?

Wipe>zaznaczyłem data>Opcje partycji>Zmień system plików>EXT2>Slide. Potem z powrotem zmiana na EXT4 i ruszyło :) Partycja była widoczna więc potem już normalna instalacja softu.

Potem jak chciałem zainstalować Magisk 18.1 (podany w pierwszym poście) nic się nie działo. Niby instalacja szła poprawnie, ale Magiska na telefonie nie było... Ściągnąłem 19.1 i zainstalował się bez problemu. Na tę chwilę widzę znaczną poprawę jeżeli chodzi o baterię. Zużycie przez "Android system" jest na normalnym poziomie. SoT prawie 3,5h i jeszcze 54% baterii mam (gdzie ostatnio nie mogłem dobić nawet tych 3h).

Whyred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

No nie. Miałem przez pewien czas tapetę animowaną, ale że animacja "zdychała" po kilku, kilkunastu godzinach, ustawiłem statyczny obraz jako tapetę. Żadnej zmiany  tapet...

Osobiście sobie już dawno wyłączyłem wszystkie powiadomienia z Motywów. I tak żadnych istotnych rzeczy tam nie dostaję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...