Skocz do zawartości

Jakość audio na słuchawkach.


marcelk

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Osobiście kupuje telefon raz na kilka lat, a że Xiaomi mi 9 jest faktycznie najbardziej opłacalny w segmencie do 2000 zł(i chyba najlepszy) to bardzo mocno już się zastanawiam nad jego kupnem. Osobiście do tej porty służy mi LG G2. Często słucham muzyki na telefonie, nie jestem jakimś melomanem z super słuchem, ale też nie chciałbym by była kaszana, także mam pytanko odnoście jakości audio na słuchawkach. 

Jaka jest jakość muzyki z audio? Najlepszą opcją będzie użycie słuchawek pod usb C, czy użycie tej przejściówki od xiaomi plus jakieś dobre słuchawki? Czy może jakieś bezprzewodowe? A może ogólna jakość dźwięku jest skopana? Różne opinie są w wśród recenzentów w tym aspekcie jakości audio. 

Edytowane przez marcelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak subiektywna kwestia, że i tak najlepiej gdybyś przed zakupem miał u kogo posłuchać. 

Ja wcześniej siedziałem na Mi5s + Viper (słuchawki JBL BT65NC) i przy dobrym ustawieniu Vipera była bajka, naprawdę nie ustępująca żadnemu flagowcowi (nawet z QuadDAC).

Teraz, na Mi9, na razie nie decyduję się na odblokowanie bootloadera i Vipera i wielkiej różnicy nie ma (mówię o tych samych słuchawkach, bo ich specyfika grania mi odpowiada, także słuchawki też trzeba dobrać pod siebie; osobiście całkowicie zrezygnowałem z kabla), także jeśli słuchawki sobie dobrze dobierzesz, to moim zdaniem Mi9 da radę ;)

 

Ps. Co do przejściówki i słuchawek USB C się nie wypowiem bo nie miałem okazji sprawdzić 

Edytowane przez Olek619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad kupnem mi9. Czy w temacie audio możecie odpowiedź mi na jedną kwestię? Na mi6 występuje taki problem, że słuchając muzyki na słuchawkach Bluetooth i używając wifi (które pobiera dużo danych, np. YouTube), dźwięk czasami potrafi przyciąć. Po wyłączenie wifi chodzi idealnie.

Czy mi9 też ma taki problem? Jak puścicie np. film w HD na youtubie i słuchacie dźwięku przez słuchawki bluetooth, to czy dźwięk w słuchawkach nie jest zakłucany przez wifi?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu problemem jest przepustowość łącza internetowego i nie ma nic wspólnego z telefonem
No ja właśnie spotkałem się z opinią że xiaomi ma ten problem od dawna i to nie tylko w mi6. Dlatego pytam. Poza tym problem występują również gdy muzykę którą mam na telefonie słucham na słuchawkach Bluetooth, a w między czasie np. na WiFi coś robię.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem Creative Outlier Gold i na tych słuchawkach dźwięk jest rewelacyjny. Kiedy trzeba jest świetny bas, ale nie tłumi średnich i wysokich dźwięków i co najważniejsze delikatnego kobiecego wokalu. Słuchawki mega wygodne, a czas pracy ponadprzeciętny. W ogóle mam lepszy dźwięk w samochodzie przez BT od poprzedniego Redmi Note 6 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...