Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować TWRP przez blokadę Anti-rollback (FAILED remote anti-rollback check failed) - Redmi Note 5


svyatogor92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zgodnie ze sztuką odblokowałem w moim Redmi Note 5 bootloader przy pomocy miflash_unlock. Następnie pobrałem sobie plik iso z TWRP do mojego modelu i zainstalowałem ADB na komputerze. Przy pomocy komendy "fastboot flash recovery (nazwa pliku twrp).img" przystąpiłem do zamiany standardowego recovery na TWRP. Moim oczom ukazał się komunikat "FAILED remote anti-rollback check failed" doczytałem, że jest to nowe zabezpieczenie Xiaomi i należy pobrać plik dummy.img i w ADB użyć komendy "fastboot flash antirbpass dummy.img". Tak też zrobiłem i otrzymałem komunikat o powodzeniu, a następnie ponownie użyłem komendy "fastboot flash recovery (nazwa pliku twrp).img" i znów otrzymałem komunikat świadczący o sukcesie. Na ekranie telefonu jednak nadal znajdował się obrazek świadczący o standardowym recovery Xiaomi. Ponowne wyłączenie telefonu i próba włączenia recovery również kończy się uruchomieniem standardowego recovery.

Spróbowałem zatem użyć komendy "fastboot boot (nazwa pliku twrp).img", ale telefon się resetuje a na ekranie pojawia się logo MI oraz informacja o odblokowanym bootloaderze (unlocked) i nic więcej- taki ekran pozostaje tak długo, aż ręcznie nie zrestartuje telefonu.

Dodam, że RedWolf także nie działa.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Po wgraniu TWRP zrób komendę fastboot reboot, zaakceptuj i trzymaj vol+ i power.

Niestety nic to nie dało - znów pojawiło się logo MI oraz unlock i tyle.

Spróbowałem natomiast wyłączyć telefon i włączyć power + vol+ i wszedłem do MI-Recovery 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Po najmniejszej linii oporu... https://dl.twrp.me/whyred/

Dziękuję. Sory, że proszę o link, ale siedzę już 5 godzinę nad tym telefonem, mam ściągnięte 100 plików różnych, otwarte 100 kart w przeglądarce i tylko się wkurzam :P

Czyli teraz dummy.img a potem ten twrp od Ciebie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Jaką dokładnie wersję MIUI masz na telefonie? Nie ogólnie, bo to nic nie da, dalej nie będę wiedzieć, a to ważne. 

10.2.2.0(OEIMIXM)

Udało mi się jeszcze uruchomić TWRP przez "fastboot boot (plik od Ciebie).img", a następnie sflaszować ten plik z pamięci telefonu już przez TWRP na telefonie, jednak po restarcie i power + vol- lub vol+ nadal mam stockowy fastboot albo stockowy mi-recovery. Czy to nie oznaka, iż stockowy recovery się resetuje przez ten anti roll back?

Edytowane przez svyatogor92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orjon napisał:

Musiałbyś po uruchomieniu TWRP zrobić wipe dalvik i cache. Wtedy być może przestanie się przywracać ten Mi-Recovery. Ale potem oczywiście musisz twrp zainstalować (tak jak robiłeś, z pamieci telefonu).

Niestety wipe dalvik i cache nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...