Skocz do zawartości

Rewizja modyfikacji dla nowych hulajnóg


Kazimiera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj nabyłem hulajnogę Xiaomi Mijia m365. Oczywiście wcześniej naczytałem się na forum doświadczeń z użytkowania i zawczasu zaopatrzyłem się w:

1. podkładki do mechanizmu składania kierownicy - sztuk 3 - każda innej grubości

2. uszczelkę na tylną lampę

3. haczyk z blokadą na zakupy montowaną na jedną ze śrub skręcających górę kierownicy

4. zaślepkę do gniazda ładowania

5. kątową przedłużkę z zaworem wstecznym i uszczelką zapobiegającą uciekaniu powietrza przy wykręcaniu

6. podkładkę pod nóżkę

7. osłonę na panel kontrolny

 

Teraz do rzeczy:

1. Uszczelka nawet ta grubości 0,4 nie ma racji bytu. Na początku kierownica jest mega spasowana, zero luzów, jak spróbowałem umieścić podkładkę to mechanizm po prostu się nie mógł domknąć

2. Uszczelka fajna, ale okazało się, że nowe hulajnogi są uszczelnione w tym krytycznym miejscu. Łączenie kabel - lampka zalane jest jakąś formą przezroczystej żywicy - nie ma bata aby woda się dostała

3. Haczyk na żywo o wiele gorzej wygląda niż na zdjęciach, w dodatku podkładka jest tak zrobiona aby wyrabiać/uszkadzać otwór śruby, więc nie warto montować

4. Komuś podobno zaślepka wypada. Nic nie wypada - zaślepka dostarczona do hulajnogi jest na uwięzi, zupełnie jak te sprzedawane na allegro. Więc nawet jak wyskoczy to nie problem.

5. Niby cycuś glancuś, a powietrze i tak ucieka. Ta uszczelka w kątowniku nic nie daje. Mój patent na wężyk dostarczany wraz z hulajnogą jest taki, że pompkę osadzam na jednym z zaworów bez wentyla, więc powietrze z niego nie ucieka, a drugi zawór w czasie 1 - 1,5 sek. wykręcam licząc na nieznaczny ubytek powietrza z koła

6. sprawdza się, chociaż jest na tyle gruba, że hulajnoga jeszcze bardziej stoi w pionie, co może nie być korzystne przy podmuchach wiatru

7. ładnie dopasowana, ale podobnie jak pozostałe gumowe elementy, jest wydrukowana na drukarce, przez co ogólnie odrobinę szpeci (notabene wydruk taki to pewnie kwestia złotówki, a elementy na allegro idą po 20 zł - czysty zysk)

Jak widać nie należy się śpieszyć z zakupem, powyższe powinny być raczej nabywane wraz z powstaniem realnej potrzeby. Cenowo też średnio. Na aliexpress wszystko jest o połowę tańsze i pewnie nie drukowane w 3d. A np. trick z kątową przedłużką jest taki, że jej cena jest wysoka bo kosztuje 15 zł, gdzie dokładnie taką samą można nabyć za 5 zł nie licząc przesyłki i właśnie ten fakt handlarze wykorzystują. Powyższe uposażenie kosztuje 80 zł więc trzeba naprawdę się zastanowić, czy aby na pewno tego się potrzebuje.

 

Edytowane przez Kazimiera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kazimiera napisał:

 

1. Uszczelka nawet ta grubości 0,4 nie ma racji bytu. Na początku kierownica jest mega spasowana, zero luzów, jak spróbowałem umieścić podkładkę to mechanizm po prostu się nie mógł domknąć

>>> zgadza się, może się przydać w przyszłości.

 

2. Uszczelka fajna, ale okazało się, że nowe hulajnogi są uszczelnione w tym krytycznym miejscu. Łączenie kabel - lampka zalane jest jakąś formą przezroczystej żywicy - nie ma bata aby woda się dostała

>>> nie zawierzaj temu uszczelnieniu, u mnie wytrzymała 5 dni zimą i woda znalazła miejsce dojścia. Ten element zakupiony nie tyle mam chronić przed  wodą, a przed przetarciem kabla który wychodzi z lampki. Jeżeli chodzi o uszczelnienie lampki (nowej którą kupiłem w miejsce zepsutej) zastosowałem wazelinę techniczną w gniazdo lapki oraz pod "uszczelkę" przeciwprzetarciową. Sprawuje się dobrze. Drugie miejsce niezabezpieczone przed uszkodzeniem to ten cienki kabelek przed złączką lampki (między baterią a złączem) należy go zabezpieczyć koszulką albo osylikonować.

 

3. Haczyk na żywo o wiele gorzej wygląda niż na zdjęciach, w dodatku podkładka jest tak zrobiona aby wyrabiać/uszkadzać otwór śruby, więc nie warto montować

>>> nie stosuję, zawieszanie rzeczy na kierownicy tylko przys[pieszy powstawanie luzów w kolumnie i na złączu. Również odradzam wieszanie się na kierownicy.

 

4. Komuś podobno zaślepka wypada. Nic nie wypada - zaślepka dostarczona do hulajnogi jest na uwięzi, zupełnie jak te sprzedawane na allegro. Więc nawet jak wyskoczy to nie problem.

>>> zgadza się, nie rozumiem o co chodzi z tymi zaślepkami że ludzie je niby gubią. Chyba ściema dla ubogich.

 

5. Niby cycuś glancuś, a powietrze i tak ucieka. Ta uszczelka w kątowniku nic nie daje. Mój patent na wężyk dostarczany wraz z hulajnogą jest taki, że pompkę osadzam na jednym z zaworów bez wentyla, więc powietrze z niego nie ucieka, a drugi zawór w czasie 1 - 1,5 sek. wykręcam licząc na nieznaczny ubytek powietrza z koła

>>> ja wpinam oryginalną przedłużkę w pompkę nożną, pompuje powyżej ciśnienia które chcę mieć, a po szybkim wykręceniu z wentyla dętki, koryguję nadmiar ciśnienia stosując miernik ciśnienia.

 

6. sprawdza się, chociaż jest na tyle gruba, że hulajnoga jeszcze bardziej stoi w pionie, co może nie być korzystne przy podmuchach wiatru

>>> tez kupiłem, badziew się przetarł w 2 miesiące. Kupiłem w Castoramie komplet 4 nóżek gumowych za 3,50 zł. Teraz jest guma i na dodatek ładnie wygląda. 

 

7. ładnie dopasowana, ale podobnie jak pozostałe gumowe elementy, jest wydrukowana na drukarce, przez co ogólnie odrobinę szpeci (notabene wydruk taki to pewnie kwestia złotówki, a elementy na allegro idą po 20 zł - czysty zysk)

>>> niestety masz rację, ale warto mieć ze sobą na wypadek deszczu. Od jakiegoś czasu szukam naklejek na panel, widziałem na eBayu ale drogi strasznie. Eliminują jedyną wadę panelu, tj. miejsce przycisku (tędy dostaje się woda, mimo niby gumowej uszczelki).

 

Jak widać nie należy się śpieszyć z zakupem, powyższe powinny być raczej nabywane wraz z powstaniem realnej potrzeby. Cenowo też średnio. Na aliexpress wszystko jest o połowę tańsze i pewnie nie drukowane w 3d. A np. trick z kątową przedłużką jest taki, że jej cena jest wysoka bo kosztuje 15 zł, gdzie dokładnie taką samą można nabyć za 5 zł nie licząc przesyłki i właśnie ten fakt handlarze wykorzystują. Powyższe uposażenie kosztuje 80 zł więc trzeba naprawdę się zastanowić, czy aby na pewno tego się potrzebuje.

>>> święte słowa. Moim zdaniem komplet wymagany to:

1. osłona na panel

2. zabezpieczenie lampki tylnej

3. gumki na nóżki z Castoramy

4. chlapacze na przód i tył (kupiłem ładne u kitajca, wkleiłem na superglue i śmiga)

5. slime do dętek przeciw przebiciu/przetarciu/uciekaniu powietrza

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja na starcie ograniczył bym się do:

- podpórki do tylnego błotnika

- pompki z Decathlonu z zaworem zwrotnym

 

Co do podkładek pod zamek to lepiej wyciąć sobie jak luz się pojawi z pvc, gumy niż kupować wydruk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...