Skocz do zawartości

USB OTG transfer


Adambivbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas przesyłania pliku na dysk zewnętrzny i z dysku na telefon przez USB OTG prędkość na początku przez może 2 sekundy wynosi ponad 100mb/s a potem spada do 1mb oraz co chwilę 0kb.... Aplikacja systemowa, z innymi jest tak samo. Na anglojęzycznych stronach czytałem że dużo osób ma ten problem jednakże nie znalazłem sposobu na rozwiązanie go, może jednak ktoś z was się z nim uporał. 

Edytowane przez Adambivbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk posiada 500gb, próbowałem z pendrivem 16gb sytuacja jest podobna na początek prędkość jest duża ponad 100mb dochodzi do 40% pliku i drastycznie spada jednakże w przypadku pendrive'a prędkość spada do 4-5mb co i tak jest 5x szybsze od dysku zewnętrznego. Coś działa jak tzw lejek wykorzystywany w transferze internetowym jednakże tutaj nie umiem określić przyczyny. Dysk nie ma możliwości podłączenia dodatkowego zasilania jutro po pracy sprawdzę jak będzie działał z telefonem Samsunga. Gdyby prędkość od początku była stała nie dziwiło by mnie to, jednakże gdy prędkość w pewnym momencie spada o 99% to już raczej coś z telefonem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dziś z ciekawości u mnie. Mam pena co zapis ma na poziomie 150 Mb, z tym że muszę go podpiąć przez interfejs otg bo jest na zwykły USB. W każdym bądź razie podpięty telefon do komputera nie ma jakiejś tragedii w kopiowaniu plikow. Ale ogólnie na AnTuTu wychodzi że pocophone nie ma zbyt szybkiej pamięci ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Wrzuciłem mojego SanDisk extreme 64 GB przez interfejs otg do fona i zonk. Telefon nie widzi ani NTFS ani exfat. Jak sformatowałem go w telefonie to zrobił mi fat32. Czyli ogólnie lipa bo więcej niż 4 GB odpada. Ale na tym fat 32 zapis filmu MKV miał 32 MB\s. Normalnie w komputerze dysk ten osiąga przy zapisie  100-170 MB\s. Z tym że to jakaś kpina żeby Fon nie widział NTFS i exfat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mi normalnie widzi exfat ale po 5 sekundach od podłączenia jednakże przy tej prędkości mija się z celem kopiowanie czegokolwiek a szkoda bo nastawiłem się na przenoszenie plików powyżej 30gb. Jestem ciekaw czy taki sam efekt będzie przez kabel USB C do USB 3.0 jednakże takowego nie posiadam. Przez total commandera z wtyczką do obsługi NTFS telefon go widzi i czyta lecz nie można przesyłać żadnych danych co też traci sens.

Edytowane przez Adambivbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...