Skocz do zawartości

Telefon sam się "wybudza".


Mazate

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy spotkaliście się z podobnym problemem ewentualnie czy to kwestia ustawień? Kiedy telefon leży zablokowany co jakiś czas sam się "wybudza" do ekranu odblokowywania. Jeśli go odblokuje włącza się asystent google. Mam wrażenie, że telefon cały czas nasłuchuje i włącza asystenta ponieważ wybudza się częściej jeśli dookoła jest głośno lub gdy gra muzyka. Wyłączenie asystenta nie pomogło. Wersja MIUI: Global 10.2.24.0.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telefon cały czas nasłuchuje bo masz włączonego asystenta. Jeśli nie korzystasz to polecam wyłączyć.

Idź tą ścieżką Ustawienia/Google/Wyszukiwarka, Asystent i Voice/Asystent Google/Asystent/ Urządzenia z asystentem i tam odznacz swoje urządzenie, dodatkowo wejdź w opcję ciągła rozmowa i tam też wylącz

Będąc w Ustawienia/Google/Wyszukiwarka, Asystent i Voice możesz wejść w Wyszukiwanie głosowe i tam powyłączać.

Równie dobrze możesz poszukać aplikacji google na telefonie i tam wejść w ustawienia i zrobić analogicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0, @dzidexx Dzięki za wasze rady niestety nic to nie pomogło. Telefon nadal sam się wybudza do ekranu odblokowywania a gdy wtedy odblokuje to do asystenta (kiedy asystent jest wyłączony pokazuje się komunikat, że można go włączyć). Czasem zdarza się także, że gdy odblokuje telefon automatycznie włącza się asystent :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mazate napisał:

@stereo0 Myślę, że nie bo podczas używania telefonu też by się włączało :mellow:

Niekoniecznie, jeśli odkształcasz etui.
A nie masz "jakiejś aplikacji", która generuje powiadomienie? może wykrywa "dźwięk" wibracji, i próbuje wtedy włączyć Asystenta Google, który się pojawia po odblokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam dokładnie to samo. Telefon wybudza się dokładnie, jak raz przyłożymy jakiekolwiek ciało do czytnika i 2x tapniemy na ekran. W kieszeni, robi zdjęcia, dzwoni pod numery alamowe, np aby poinformować policję, że idę na imprezę i może być grubo... :D

A poważnie nie wiem co z tym zrobić :(
Jest ten bug pewnie na wszystkich xiaomi tylko nie każdy nosi cienkie spodnie i wkłada telefon wyświetlaczem do wewnątrz :(

Gdyby wywalić skrót do aparatu i numery alarmowe z pulpitu głównego to byłoby o tyle lepiej, że nie dałoby się pozmieniać ustawień aparatu. Wyjmuję dzisiaj telefon z keiszeni popiepszone wszystko :/ aparat przestawiony na niższą rozdzielczość robiłem zdjecia z wypadku jaki wściekły jestem nic nie widać... Druga rzecz odwaliłem zostawiłem włączoną latarkę przeszedłem się kawałek z telefonem wchodzę i patrzę oczom nie wierzę, poustawiany budzik, jakieś wydarzenia w kalendarzu nie chce mi się tego czyścić, zrobiłem wipe + przywracanie z kopii zapasowej,s zybciej niż bym doszedł co jeszcze jest namieszane...

Nie wiem, czy go nie zwrócić, bo mam 2 dzień i od kąt przyszła paczka chodzę tylko wkurzony ...

Edytowane przez michal883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2019 o 08:29, ernet napisał:

U mnie jest podobny problem... telefon sam się wybudza tylko wtedy, gdy noszę go w kieszeni ! Gdy sobie leży na stole takiego problemu nie ma.Czy to jest związane z Asystentem Googla ? Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?

Zapewne masz włączoną jedną z funkcji: podwójne tapnięcie włącz ekran lub podniesienie telefonu włącza ekran. Wyłącz te rzeczy i telefon się nie będzie wybudzał w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie funkcję ekranu blokady (wybudzanie przez podniesienie, wybudzenie 2 klikiem są wyłączone, sprawdziłem to na samympoczątku.) są powyłączane. Zibi1970 spójrz u siebie, jak możesz. Masz czytnik palca machnij palcem tak żeby nie złapał, potem dotknij kilka x na ekran i telefon ci się podświetli? Myślę, że to wada softu, może dojdą do tego jakieś łatki. Niby fajny ten xiaomi... Fajnie szybko działa, ale ten soft jest daleko w tyle za koreańczykami. Gdyby nie cholerny zakrzywiony ekran w samsungu co jest jego największą wadą, to bym nie zmieniał...

Wyłączyłem wyświetlanie wszelkich powiadomień na ekranie blokady to też nic nie daje...

Edytowane przez michal883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja odsyłam ten złom do sklepu i szukam lepszego telefonu i na pewno już nie na nakładce MIUI. Puki co wracam do mojego note 8... Nie ma to jak samsung... Zamula ale chodzi stabilnie :D


Myślę, że wszyscy mają takie problemy, bo to jest ewindentnie wina softu. Kiedy naprawią to, jak potestuje tydzień wyjdą inne bugi. A nie ma nic bardziej wkurzającego, jak telefon chodzi dobrze, do czasu aktualizacji a potem przychodzi jakaś funkcja i wszystko wariuje a developerzy się głowią miesiącami jak naprawić...

Admini też nie traktują mnie po ludzku więc ani telefon ani to forum jakoś mi nie służy,  post pod postem i od razu ostrzeżenie, w takim razie możecie mnie już usunąć, więcej tu nie zajrzę, przedstawie tylko na YT żeby mieli świadomość kupując mi9 że telefon jest mocno nie dopracowany i boryka się z wieloma problemami...

Edytowane przez michal883
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal883 (to od pojemności sporta? ;- ) ) ja też nie zauważyłem żadnych problemów na 3 xiaomcach które są w domu, w tym na wzmiankowanym Mi9. Może egzemplarz? Jaki soft i pochodzenie? 

I ja to samo mogę napisać o syfsungach... Ani ja, ani Żonka już więcej tego chłamu nie nabędziemy... Ja po dwóch notach z prawdziwą radością przesiadłem się na lidżi g4 (które zmarło w wypadku), Żonka poddała się wcześniej... Bo swoim galaksiaku wsiadł na G3 (z rok przede mną). A oboje żałujemy, że gUpi hamerykańce Motorolę kińskim braciszkom sprzedali.... Ech... Ale jeden droid i jeden startack cały czas żyją.... Tylko baty nie trzymają... Ekraniki za małe... Soft za ułomny... Ale są.... 

A teraz po kupie wynalazków żółtych braci siedzimy na Xiaomi, ja 3 lata, Żonka tydzień i sobie oboje bardzo chwalimy ich wyroby.

Tak, że wiesz... Zależy jak trafisz i czego od tego chcesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może śle trafiłem z tym xiaomi. Aczkolwiek denerwuje mnie soft. Dojście do wszystkich funkcji zajęło mi 3 dni, żeby zobaczyć, co można ustawić i niestety ustawień jest 1/4 tego co w samsungu, nie lubię jak ktoś narzuca mi co mogę sobie ustawić, a co nie. To nowy model i jest jeszcze niezbyt dopracowany. Niemniej nie jestem fanem samsunga. LG G2 miałem długo i dobrze wspominam, oneplus super tylko ekranik za mały, ale soft jeszcze lepszy od samsunga. Nie chcę dyskutować na temat, która marka lepsza, przesyłam tylko swoją subiektywną opinię, że mi po prostu nie podchodzi sam soft, bo samo urządzenie jest spoko, dobrych rozmiarów, dobrze nawet zoptymalizowane tyle, że kręcenie filmu i konieczność przerywania filmowania, żeby przełączyć się na inny obiektyw. Cóż dostajemy okrojoną namiastkę flagowca, za namiastkę jego ceny. Miałem okazję poużywać, mam nadzieję, że tylko oddadzą mi kasę za smartfona jak go odeślę. Za jakiś czas pewnie pojawią się łatki wtedy zakupię za 1400zł jako telefon dopracowany ze stabilnym softem, używany na półtora rocznej gwarancji producenta z oryginalnymi foliami.

Wrzuciłem kartę sim i mój note wpadł do kibla dzisiaj z kieszeni z koszuli. Stłukłem szkło ochronne, wytarłem i działa dalej. Dobrze, że to nie było xiaomi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co @michal883 i też się zastanawiam nad zwrotem

Z Redmi Note 5 byłem zadowolony lepsza bateria, tryb kieszonkowy, lepiej działający czytnik palca, brak notcha, mniejsze zaokrąglenia ekranu, sporo tańszy, a w mi9 to w sumie tylko amoled, szybka pamieć i cpu

Edytowane przez bioly87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć wam, że oddałem mi9 spowrotem do sklepu. Nie leży mi w nim kilka upierdliwych rozwiązań:
- samoczynne wybudzanie
- czytnik linii nie działa zbyt szybko, nie jest super precyzyjny, czasami kilka x trzeba przyłożyć palec (będąc pracownikiem fizycznym ścieram opuszki palców, co 2-3 dni trzeba było go uczyć ponownie)
- zrzucanie powiadomień w prawo, zamiast w lewo jak we wszystkich innych telefonach.
W między czasie za 680zł wylicytowałem oneplus 5T 8/128 i jest... przepaść.

Masa przydatnych opcji:
litera V odpala latarkę na wyświetlaczu np.
systemik bardzo lekki
aplikacje wczytują się podobnie szybko
mam jack, to dla mnie duży plus szczególnie, że w mi9 basu na słuchawkach mi zdecydowanie brakowało... 
Bateria mi w mi9 była na jeden niepełny dzień, to był tak naprawdę największy minus tego urządzenia :(
NFC faktycznie z niektórymi terminalami w mi9 nie śmigało, na ONEPLUS nie mam tego problemu :)

Obecnie mam 2 telefony:
- op5t
- honor 8x

I mówiąc szczerze honor 8x jest bardziej kompletny pod względem softu, po prostu miui mi nie przypadło do gustu.
Jakość audio, jack, lepsza bateria, jest na plus 8x, jedyne, czego mi brakuje, to szybkiego ładowania indukcyjnego, jakość działania jest podobna. Aplikacje nie ładują się tak błyskawicznie, ale np. kalkulator mam na ekranie blokady, czytnik linii papilarnych jest znacznie lepszy, i zasięg również niż w mi9.

Jak dla mnie mi9 jest znacznie przereklamowany. Szkoda, że nie mam szerokiego kąta, jednak trzeba przyznać, że zazwyczaj szeroki kąt przydawał się w pomieszczeniach gdzie światła było niezbyt wiele, a ten w xiaomi to masakra przy słabym świetle były ziarna niebiesko-czerwone...

W sumie cieszę się, że xiaomi wymieniłem na 2 bardzo rozsądne telefony i 5 stówek zostało w kieszeni. Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie wybrałbym OP5t, ma ciut gorsze wyniki niż mi9, ale działa dużo lepiej i stabilniej, soft jest mega dopracowany. (honor 8x kupiony za 660zł z licytacji 680 za OP5T )

Z perspektywy czasu najbardziej wkurzało mnie brak powiadomień! miałem apkę notch notyfications ale znikała po usunięciu wszystkich odpalonych programów. Bez czyszczenia ramu bateria znikałą w oczach... 

Update filmów na YT wywalało błąd. Yputube pokazywał brak kompatybilności z urządzeniem. Nie dało sie wrzucić filmika na YT/fejsa bez podpięcia do komputera :( Nagrywałem film z jazdy rowerami i nie mogłem wgrać na YT :( masakra!

Nigdy więcej XIAOMI.

Podejrzewam, że jakbym dalej korzystał to wyszłoby jeszcze więcej niedociągnięć...

Edytowane przez michal883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, wszystkich, mam podobny problem MIUI 10.2.9.0 telefon Mi9, zdarza się, że telefon leży gdzieś na stole bądź kanapie i samoczynnie się wybudza przechodząc do ekranu odblokowania, czasem, gdy odczyta twarz odblokuje się i włącza asystenta google, wyłączone wszystko co mogłem wyłączyć, myślałem, że może powodem jest szkło ochronne lub etui, ale niestety nie. Mam wrażenie, że ów problem powstał po aktualizacji, telefon mam od 2 miesięcy, na początku nie było tego problemu, telefon z banggood, więc nie mam jak reklamować. Może ktoś coś wie odnośnie tego problemu, czy może Xiaomi wypuści jakąś aktualizację eliminującą problem?

Poniżej film obrazujący problem

 

 

Powstaje pytanie, czy to jednak software czy może hardware?

 

Edytowane przez baz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mojej kobiełki też nic się nie wybudza samo. A ma włączone wybudzenie po podniesieniu. I obojętnie czy ma go w "walizce" /w kieszeni/leży na stole/jest w kieszeni softa/bluzy (bo tak miała na wyjeździe)... 

Tutaj pomocny może być "fiuterał" Nilkina z klapką. 

Soft - Global EEA 10.2.28 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...