Skocz do zawartości

smart lock (od google) - gdzie odnaleźć konfigurację?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie mogę w nakładce miui odnaleźć smart lock i jego konfigurację? Mam uruchomioną funkcję ale nie mogę znaleźć opcji do jego konfiguracji. Ciągłe odblokowywanie w domu telefonu (mam na odcisk palca/wzór) i jest to już męczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Smart lock jest zintegrowany z Androidem, można nawet co jakiś czas zobaczyć powiadomienia i na tym koniec. Xiaomi nie wiedzieć czemu olało mocno ten temat. Działa odblokowanie za pomocą mi band, ale czy np. odblokuje się ze słuchawkami BT, to już nie wiadomo. Nie za bardzo jest jak sprawdzić, bo w ustawieniach pozwala na tylko jedno urządzenie. A ustawienia do smart lock'a ograniczono do zapamiętywania haseł, tych o których piszesz - brak.

Hmm jednak żeby odcisk palca to była męcząca metoda, cóż, świat na pewno wywraca się na głowę, polecam wynająć służącego, zrezygnować z zabezpieczeń lub zmienić telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale sarkazm mogłeś sobie odpuścić. Zapytałem tylko. Ale jak mam odblokowywać co kilka minut ekran w ciągu godziny, to trochę jest to już męczące przez cały dzień. A blokada ekranu musi być. Myślałem, że to jest tylko nie mogę znaleźć.

Ale o dziwo raz miałem powiadomienie i przypadkowo usunąłem to powiadomienie. W miui 10 był komunikat, że jeśli za dużo razy odblokowuje to mogę ustalić sobie zaufane miejsca. I nie mogę teraz znaleźć tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuń bt od tego co pokazało komunikat. Wyczyść dane bt. Pojawi się znowu. Słuchawki, głośnik, pad. 

2. Zainstaluj: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rachel030219.smartlocklauncher jednak root wymagany. 

Działa chyba wszystko co się doda. Ja mam pad, słuchawki X2, mibanda, auto, gotche do pokemonów.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2019 o 19:07, frrancuz napisał:

1. Usuń bt od tego co pokazało komunikat. Wyczyść dane bt. Pojawi się znowu. Słuchawki, głośnik, pad. 

2. Zainstaluj: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rachel030219.smartlocklauncher jednak root wymagany. 

Działa chyba wszystko co się doda. Ja mam pad, słuchawki X2, mibanda, auto, gotche do pokemonów.

Przy pierwszym parowaniu nowego telefonu (Mi Mix 2S) z radiem BT w samochodzie niestety odrzuciłem zapamiętywanie, żeby powiązał Smart Lock z tym radiem. Oczywiście teraz nie mogę znaleźć tej funkcji w nakładce MIUI, czyli nie mogę zrobić tak, żeby przy połączeniu telefonu z samochodem można go było odblokować bez wzoru/PINu/palca.

Próbowałem odparować radio i sparować ponownie, nie wyskakuje już Smart Lock. Jest tylko jakaś funkcja "odblokuj za pomocą urządzenia Bluetooth", ale moje radio tam się nie pojawia.

Czy ten programik pozwoli mi ustawić Smart Lock na radio w samochodzie? I czy jest bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI ma własne odblokowanie przez bt: ustawienia - ekran blokady i odcisk palca - pozostałe ustawienia - odblokuj przez BT. Można tu dodać 1 urządzenie i będzie działać
Tak, znam to miejsce w ustawieniach. Nie mogę dodać tu mojego radia w samochodzie, nienie wykrywa mojego urządzenia mojego radia nawet mimo tego że aktualnie jestem właśnie z nim połączone i normalnie połączenie Bluetooth jest aktywne.

zainstalowałem tą aplikację również ten Smart lock launcher dodałem radio wykrył sparował poprawnie twierdzi że jest Smart lock i nadal jest zablokowany pinem przy próbie odblokowania mimo tego że twierdzi że jest Smart lock

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to po udzieleniu się w tym temacie sprawdziłem. Mam w smartlock googlowskim urządzenia dodane jednak NIE działają. Telefon się nie odblokowuje pomimo ustawienia. Wygląda jak by samo dostanie się do funkcji nic tak na prawdę nie działało. Mam mb3 w ustawieniach MIUI dodanego  i to on cały czas jest odblokowywaczem. Nic innego nie zaskakuje. Zrobiłem nawet test, i mb3 usunąłem  z MIUI a zostawiłem w SmartLock i lipa. Nie odblokowuje.

Wychodzi na to że funkcja jest w ogóle nie aktywna, a nie tylko usunięte wejście do niej. Dodawanie do SmartLock nic chyba nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to po udzieleniu się w tym temacie sprawdziłem. Mam w smartlock googlowskim urządzenia dodane jednak NIE działają. Telefon się nie odblokowuje pomimo ustawienia. Wygląda jak by samo dostanie się do funkcji nic tak na prawdę nie działało. Mam mb3 w ustawieniach MIUI dodanego  i to on cały czas jest odblokowywaczem. Nic innego nie zaskakuje. Zrobiłem nawet test, i mb3 usunąłem  z MIUI a zostawiłem w SmartLock i lipa. Nie odblokowuje.
Wychodzi na to że funkcja jest w ogóle nie aktywna, a nie tylko usunięte wejście do niej. Dodawanie do SmartLock nic chyba nie daje.
Na to właśnie wygląda.
Ja nie mam Mi Banda ani nic podobnego, natomiast noszę Garmin Fenix 5 i O DZIWO Fenix jest możliwy do dodania w "odblokuj przez BT" tym natywnym z MIUI, natomiast nie ma go w Smart Lock tym od Google.

Za chwilę jeszcze sprawdzę, czy słuchawki BT (które mogę dodać do Smart Lock) zadziałają jako odblokowanie smartfona. Jeśli nie, to będzie z tego wynikało, że w MIUI upośledzono celowo natywną funkcję Androida.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Cała funkcja jest wykastrowana.
Urządzenia dodane, blokada nie jest zniesiona, cały czas wymagane jest odblokowanie PINem/palcem.

2080f0547d962f562343efa6f1c0a669.jpg

 

I wygląda na to, że nie tylko ta funkcja jest upośledzona. Voice Match z Asystenta również - co w sumie ma sens, bo Voice Match też "należy' do Smart Lock.
Używam Nova Launcher i jest tam opcja, aby launcher na pulpicie wykrywał "OK Google".

Kiedyś, chcialem nauczyć telefon mojego głosu, więc dodałem próbki do Voice Match. Wykrywanie OK Google działało przez kilka godzin, potem zupełnie przestało już na amen działać. Teraz wywaliłem zapisane dane głosu i wykrywanie "OK Google" w Nova znowu działa.

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.06.2019 o 19:58, elPoochini napisał:

Właśnie dlatego sprzedałem telefon xiaomi. Nie ukrywam że jest to dla mnie spora wada. Szkoda bo xiaomi robi bardzo dobre urządzenia.

Można wgrać Pixela i będzie działało poprawnie. Przymierzam się do tego w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...