ziutek11113

Redmi note 5 - Częste wolne ładowanie prądem około 300-400 mah

Recommended Posts

Guest

Może to być usterka jednak (układ odpowiedzialny za ładowanie), obstawiam że kontrola jakości nie jest tak dokładna, szczególnie przy tańszych telefonach, stąd sterownik na włączonym telefonie ma problemy z zarządzaniem procesem ładowania akumulatora, @ziutek11113 możesz spróbować wgrać wersję europejską, ale czy to coś zmieni, szczerze wątpię.

EDIT:

Można spróbować w trybie oszczędzania energii, czy ładuje poprawnie, jest opcja że akumulator jest zużyty i stąd problemy z prawidłowym ładowaniem.

Edited by Guest

Guest

Skoro masz globalną wersję @ziutek11113 to zgaduję... z Gwarancji nici, pozostaje żyć z tym problemem, skoro ładuje na wyłączonym poprawnie, to nie jest tak żle.

Ale tylko ty go masz? Ja też mam rn5 i nie mam problemu. W takim razie zostaje ci jeszcze jedno. Odblokuj bootloader. Wgraj wersję Xiaomi eu stable i zobacz. 

Ale tylko ty go masz? Ja też mam rn5 i nie mam problemu. W takim razie zostaje ci jeszcze jedno. Odblokuj bootloader. Wgraj wersję Xiaomi eu stable i zobacz. 

To nic nie da. Ja mam wersję Eu i jest jeszcze gorzej niż jak miałem globalna. Może przesinastlowanie na jakiś alternatywny Rom typu aosp dałoby radę

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, frrancuz napisał:

Mam odblokowany, a żeby instalować inny Rom to jestem zielony, nigdy tego nie robiłem :p

To jak masz odbloowany  to masz 5 minut roboty. Ja bym mimo wszystko spróbował jeszcze takiego rozwiązania.

Teraz to już w ogóle tragedia, bateria często spada i czasem na chwilę jest dźwięk rozlaczania ładowarki i podłączania.... 

Żebym ja wiedział gdzie leży problem :/

Ostatnia rzecz, bateria zdechła. Na włączonym ekranie jest dużo bardziej obciążona niż na wyłączonym. I coś w niej nie trybi, dlatego moduł ładowania wariuje jak tel jest aktywny. 

8 minut temu, frrancuz napisał:

Ostatnia rzecz, bateria zdechła. Na włączonym ekranie jest dużo bardziej obciążona niż na wyłączonym. I coś w niej nie trybi, dlatego moduł ładowania wariuje jak tel jest aktywny. 

Nie mogła bateria zdechnac skoro dobrze trzyma... 

To kilka miesięcy temu też zdechła ale się naprawila? 

Oprogramowanie nic nie dało. Bateria trzyma dobrze. Sprawdzałeś inne kable i ładowarki. W domowych warunkach chyba sprawdziłeś co się dało.

Zostaje moduł ładowania albo w ogóle coś z płytą główną. 

Dnia 25.08.2019 o 17:41, Bullsblood napisał:

To nic nie da. Ja mam wersję Eu i jest jeszcze gorzej niż jak miałem globalna. Może przesinastlowanie na jakiś alternatywny Rom typu aosp dałoby radę

Siema, i jak tam? U mnie to na wyłączonym juz ledwo ładuje, a dziś to już tylko prawie spada jak używam :/

3 godziny temu, piter1114 napisał:

Tutaj ktoś podjął temat, może warto zerknąć

Niestety nie znam na tyle angielskiego i do tego w romach instalacjach itp jestem zielony :(

Zainstaluj custom recovery (może już masz). Wgraj magisk i dodatek do niego(z tematu podanego). Od wszystkiego masz poradniki. Nawet jak się nie znasz to może z 30minut roboty z czytaniem.

2 godziny temu, Bullsblood napisał:

Ja już zainstalowałem zobaczymy czy coś to pomoze

I co pomogło? 

A próbowałes może ładować ładowarką z szybkim ładowaniem? 

Edited by ziutek11113

Dnia 3.09.2019 o 16:18, Bullsblood napisał:

Ja już zainstalowałem zobaczymy czy coś to pomoze

Czyżby eureka i taka podjarka że zapomniałeś o temacie :D

Ostatnio chciałem porządnie podładować baterię i zostawiłem ładowarkę na noc, rano patrzę a tam 98%, po ponownym podłączeniu doładowało do pełna. Wygląda to tak jakby telefon po osiągnęciu 100% przestał widzieć ładowarkę i dalej działał tylko na baterii, też tak macie?

Czyżby eureka i taka podjarka że zapomniałeś o temacie
Chyba nic nie pomogło. Jakoś się ładuje ale zdarza mu się ładować 200-400mah

U mnie na razie ładuje nawet gorzej niż bez tego modułu :( Masakra jakaś. Myszę pogrzebać czy są jakieś ustawienia w plku konfiguracyjnym.

2 godziny temu, Lehu2 napisał:

U mnie na razie ładuje nawet gorzej niż bez tego modułu :( Masakra jakaś. Myszę pogrzebać czy są jakieś ustawienia w plku konfiguracyjnym.

w twrp zaawansowane/menedżer plików i w data/ system/ znajdź

batterystats-checkin.bin

batterystats-daily.xml (tego pliku może nie być)

batterystats.bin

zrób kopię na PC i skasuj te pliki. Zrestartuj telefon i sprawdź ładowanie

Ja juz nie pomogę. Padł mi moduł ładowania albo płyta główna. Ładuje prądem 300-400mA, nie ładuje na wyłączonym i nie działa USB-MTP więc telefon jest nierozpoznawalny przez MiFlash..... Moduł Magick powyżej nic nie zmienił. 

Masakra i nie wiem co zrobić dalej.

Powiedzcie mi czy są jakieś ustawienia w Recovery które mają ew.wpływ na tryb USB-MTP w normalnej pracy systemu? 

Chciałbym jeszcze zweryfikować czy to nie jest problem wynikający z jakiś ustawień konfiguracyjnych systemu dlatego myślę o totalnym formacie i instalacji systemu na czysto. Pytanie czy bez MiFlash można to zrobić np. przez Recovery i instalacji z zip na mSD??

Edited by Lehu2

Ja tak was czytam i się dziwię, że macie problemy. Ja na Custom ROM'ie nie miałem ani razu tego problemu. Telefon śmiga i trzyma tylko minimalnie krócej od stock'a.

Mam juz dosyc tego telefonu kupuje nowy. Nie chcę mi się w ogóle ładować. Nie mam już pomysłu na niego