Skocz do zawartości

Redmi note 5 - Częste wolne ładowanie prądem około 300-400 mah


ziutek11113

Rekomendowane odpowiedzi

Może to być usterka jednak (układ odpowiedzialny za ładowanie), obstawiam że kontrola jakości nie jest tak dokładna, szczególnie przy tańszych telefonach, stąd sterownik na włączonym telefonie ma problemy z zarządzaniem procesem ładowania akumulatora, @ziutek11113 możesz spróbować wgrać wersję europejską, ale czy to coś zmieni, szczerze wątpię.

EDIT:

Można spróbować w trybie oszczędzania energii, czy ładuje poprawnie, jest opcja że akumulator jest zużyty i stąd problemy z prawidłowym ładowaniem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ty go masz? Ja też mam rn5 i nie mam problemu. W takim razie zostaje ci jeszcze jedno. Odblokuj bootloader. Wgraj wersję Xiaomi eu stable i zobacz. 
 
To nic nie da. Ja mam wersję Eu i jest jeszcze gorzej niż jak miałem globalna. Może przesinastlowanie na jakiś alternatywny Rom typu aosp dałoby radę

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, frrancuz napisał:

Ale tylko ty go masz? Ja też mam rn5 i nie mam problemu. W takim razie zostaje ci jeszcze jedno. Odblokuj bootloader. Wgraj wersję Xiaomi eu stable i zobacz. 

 

Mam odblokowany, a żeby instalować inny Rom to jestem zielony, nigdy tego nie robiłem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, frrancuz napisał:

Ostatnia rzecz, bateria zdechła. Na włączonym ekranie jest dużo bardziej obciążona niż na wyłączonym. I coś w niej nie trybi, dlatego moduł ładowania wariuje jak tel jest aktywny. 

Nie mogła bateria zdechnac skoro dobrze trzyma... 

To kilka miesięcy temu też zdechła ale się naprawila? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2019 o 17:41, Bullsblood napisał:

To nic nie da. Ja mam wersję Eu i jest jeszcze gorzej niż jak miałem globalna. Może przesinastlowanie na jakiś alternatywny Rom typu aosp dałoby radę

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Siema, i jak tam? U mnie to na wyłączonym juz ledwo ładuje, a dziś to już tylko prawie spada jak używam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bullsblood napisał:

Ja już zainstalowałem zobaczymy czy coś to pomoze

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

I co pomogło? 

A próbowałes może ładować ładowarką z szybkim ładowaniem? 

Edytowane przez ziutek11113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem porządnie podładować baterię i zostawiłem ładowarkę na noc, rano patrzę a tam 98%, po ponownym podłączeniu doładowało do pełna. Wygląda to tak jakby telefon po osiągnęciu 100% przestał widzieć ładowarkę i dalej działał tylko na baterii, też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lehu2 napisał:

U mnie na razie ładuje nawet gorzej niż bez tego modułu :( Masakra jakaś. Myszę pogrzebać czy są jakieś ustawienia w plku konfiguracyjnym.

w twrp zaawansowane/menedżer plików i w data/ system/ znajdź

batterystats-checkin.bin

batterystats-daily.xml (tego pliku może nie być)

batterystats.bin

zrób kopię na PC i skasuj te pliki. Zrestartuj telefon i sprawdź ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie pomogę. Padł mi moduł ładowania albo płyta główna. Ładuje prądem 300-400mA, nie ładuje na wyłączonym i nie działa USB-MTP więc telefon jest nierozpoznawalny przez MiFlash..... Moduł Magick powyżej nic nie zmienił. 

Masakra i nie wiem co zrobić dalej.

Powiedzcie mi czy są jakieś ustawienia w Recovery które mają ew.wpływ na tryb USB-MTP w normalnej pracy systemu? 

Chciałbym jeszcze zweryfikować czy to nie jest problem wynikający z jakiś ustawień konfiguracyjnych systemu dlatego myślę o totalnym formacie i instalacji systemu na czysto. Pytanie czy bez MiFlash można to zrobić np. przez Recovery i instalacji z zip na mSD??

 

Edytowane przez Lehu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...