Nanibymy

Dolny dok z ikonami

Recommended Posts

Witam . Miałem w dolnym roku ikonę aparatu i niechcący przesunąłem ja na pulpit. Nie mogę jej wsadzić tam spowrotem . Gdzie to można odblokować ?

Przytrzymujesz ikonę na pulpicie i przeciągasz na pasek docka, właśnie sprawdziłem u siebie po wgraniu ROM, działa bez uwag.

Tylko pewnie na docku nie możesz mieć więcej jak cztery ikony bo więcej jak pięć nie wejdzie.

Niestety to nie działa. Gdy pobieram nowy launcher to wtedy mogę dodawać,a w standardowym nie mogę... Ikon może być znacznie więcej..

Screenshot_2019-05-04-17-58-43-265_com.miui.home.png

Screenshot_2019-05-04-18-00-47-088_com.miui.home.png

Edited by Nanibymy
Dodałem ss z ikoną aparatu

Wydaje mi się,że gdzies są ustawienia systemowego launchera,które odblokowują możliwość dodania skrótów w dolnym doku. Tylko gdzie...?

Nawet jak są to domyślnie są włączone, wczoraj robiłem hard reset na moim redmi i ikony do docka mogę bez kłopotu dodawać.

Zainstaluj jakiś launcher, miui jest nieużywalne męczę sie drugi dzień ale to koniec. 

Nova launcher lub nawet Microsoft launcher i komfort użytkowania nie do porównania. 

• Like 1

Używałem Apex zanim kupiłem redmi.. Sęk w tym,że systemowy mi się podoba. Najśmieszniejsze jest to,że mogę wyjąć z dołu skrót, a nie mogę nic tam wsadzić :-/. 

Edited by Nanibymy

Musiałeś coś samemu pozmieniać, może siatkę ikon zmień bo masz ich sporo. 

Ja u siebie mogłem dowolnie wstawiać ikony do docka. 

Albo masz włączoną opcję "zablokuj układ ekranu głównego" domyślnie jest wyłączona. 

Teraz mam już nova launcher prime a to inny świat. 

Edited by Motorolka

Przytrzymaj na wolnym miejscu na pulpicie, u dołu wejdź w ustawienia i tam jest ta opcja, domyślnie jest wyłączona. 

U mnie tylko takie opcje są. Aktualizacja jest najnowsza. Wyczyściłem dzisiaj telefon i niestety przywróciłem kopię z grudnia. Tam również nie mogłem przeciągać ikon.. jednak teraz to wygląda tak jak na ostatnim zdjęciu . Aparat jest na dole,ale wywaliło mi ikonę Facebooka. To jakoś zniosę.. Wiesz w każdym launcherze masz opcje,żeby zmieniać ustawienia dolnego doku. W tym systemowym jeszcze widocznie nie dali opcji.

Screenshot_2019-05-05-19-28-45-768_com.miui.home.png

Screenshot_2019-05-05-19-28-34-501_com.miui.home.png

Screenshot_2019-05-05-13-46-26-066_com.miui.home.png

Edited by Nanibymy

Dali, dali tylko samemu coś pozmieniałeś. 

P. S. 

Jaki jest sens przywracania systemu z kopii z błędem bo ja nie widzę żadnego. 

Miałeś czysty system trzeba było tam sprawdzić czy działa.