Jump to content

Crashowanie (losowe zacinanie się) aplikacji Kingdom Rush - "Vengeance"


Tomeczki

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od niedawna jestem użytkownikiem Xiaomi Redmi 6A. Posiadam na swoim urządzeniu wszystkie cztery części serii gier "Kingdom Rush" od studia Ironhide Games (mogę dodać, że wszystkie gry zostały pobrane i zweryfikowane przez google play legalnie także nie są to jakieś wgrywane przeze mnie aplikacje). 

Pierwszym, jak sądzę większym problemem jest to, że najnowsza odsłona serii czyli "Kingdom Rush - Vengeance" ... hmmm... losowo się zacina. Losowo to dobre określenie, bo sprawdzałem i nie ma znaczenia czy jestem w trakcie gry podczas złożonej akcji, gdzie potrzeba pewnie większej ilości procesora czy pamięci na animacje czy w menu głównym i przeglądam achievementy. Zostaje sam dźwięk, a grafika się zacina, wyjście przyciskiem powrotu nic nie daje, mogę tylko wyjść do menu głównego telefonu i zamknąć aplikacje, po jakimś czasie android również wyświetla informacje, że aplikacja nie odpowiada i czy chce, aby ją zamknąć? Czy jest to spowodowane jakąś złą konfiguracją urządzenia czy też po prostu ten telefon jest za słaby do obsługi najnowszej części z tej serii.

W trzech pozostałych odsłonach KR działa prawidłowo, nie zacina się, nie wywala do ekranu głównego. Występuje jednak pewien problem... lub bardziej wizualna nieścisłość tzn. dla pierwszej i trzeciej (origins) serii gry aplikacja działa na pełnym ekranie z białym paskiem widocznym cały czas u dołu (na pasku trzy standardowe przyciski androida). W tym przypadku nie wpływa to na rozgrywkę... po prostu denerwuje i zastanawia mnie czy znów mogę coś zmienić w ustawieniach, aby aplikacje działały na pełnym ekranie z "wysuwanym" paskiem tak jak części "frontiers" i "vengeance". Dziwi mnie, że twórcy zrobili cztery podobne gry, ale tylko dwie mają dostosowaną rozdzielczość do trybu pełnoekranowego na tym urządzeniu. 

Za wszelkie podpowiedzi i porady jestem z góry wdzięczny... możliwe, że moje tłumaczenie nie jest ścisłe, jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji chętnie ich udzielę

 

Pozdrawia: Tomeczki

Edited by Tomeczki
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Redmi 6A... MTK... Nie oczekuj cudów. Zacinanie/wywalania apki może mieć związek ze złą optymalizacją lub/i za słabym sprzętem.

Ok, poprawiłem tytuł.

Hmmm... brałem to pod uwagę jednak taki scenariusz mnie trochę martwi, gdyż na poprzednim telefonie, który miał jeszcze słabsze parametry wszystko chodziło wzorowo. Jeżeli mowa o złej optymalizacji chodzi o złą optymalizacje mojego urządzenia czy gier? Napisałem też na oficjalnym forum studia, które wydaje te aplikacje, zobaczę czy coś odpiszą.

Edited by Tomeczki
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Tomeczki napisał:

mojego urządzenia czy gier?

gier. MIUI ingeruje dość głęboko w samego Androida, co za tym idzie, niektóre gry mogę mieć pewne "ale" co do pewnych rozwiązań. Na developerze wydającym aplikację ciąży odpowiedzialność za dostosowanie jej pod dane urządzenia i systemy.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie postaram się uzyskać jakieś informacje bezpośrednio od twórców... jeżeli nie poprawią tego w aktualizacji to niestety nie pogram : /

Edited by Tomeczki
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...