Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Vacuum 1S - 2 generacja


WodzuWGK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wam tez aplikacja tak dlugo laduje mape? Niszczy to wiekszosc sensu posiadania robota bo nie da sie szybko go uruchomic zeby posprzatal wybrane miejsce bo najpierw musze sie meczyc czasem doslownie 10min lub dluzej zeby w koncu aplikacja zajarzyla i zaciagnela mape. Zasieg WiFi jest swietny bo celowo dalem dodatkowy router niedaleko stacji dokujacej.

 

Druga strasznie irytujaca sprawa to przelaczanie miedzy mapami (rozne pietra) - po przelaczeniu a nastepnie powrocie do "domyslnej" mapy wszystkie timery sie dezaktywuja. Nie bylo by jeszcze tak zle gdyby trzeba bylo je tylko wlaczyc z powrotem, ale trzeba jeszcze przypisac na nowo do kazdego timera wybrane pokoje...

 

Trzecia sprawa to brak funkcji Zone Clean. Chodzi oczywiscie o posprzatanie wybranego obszaru a nie pokoju. Niby jest, ale tylko kiedy recznie joystickiem przejedziemy robotem do wybranego miejsca i klikniemy Zone Clean (lub go po prostu przeniesiemy).

 

Te trzy rzeczy obnizaja moje zadowolenie z uzytkowania sprzetu do jakichs 30%. Pod wzgledem technicznym wszystko swietnie, ale software'owo porazka...

 

A FloleVac nie wczytuje poprawnie mapy (wczytuje tylko jakis "szum").

 

Przy Roborock S55 z czasem ladowania mapy bylo sporo lepiej, ale musialem wymienic na S1 z powodu podzialu domu na pokoje i mapy, gdyby nie to z pewnoscia zostalbym przy Roborock. Pozostaje jeszcze doplacic drugie tyle i sprobowac Roborock S6 ktory powienien miec to wszystko. Niezle to sobie obmyslili swoja droga, w kazdym cos sp***la zeby tylko kupic najdrozszy model...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapami mam ten sam problem, wyczytałem na forach, że to problem chińskich serwerów.

Zainstalowałem sobie patchowaną wersję:

http://za.kapiba.ru/files/MiHome_5.5.53_vevs.apk

Tutaj możesz dodać 1S w każdym regionie, wybrać serwery europejskie.

Teraz mapa z serwerów europejskich ładuje się niemal od razu.

Zone clean też mi brakuje, ktoś tutaj pisał że niby jest ta funkcjonalność ale jest wycięta w pluginie 1S. Może dodadzą w kolejnej wersji firmware.

 

Edytowane przez smalecwks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmware zone clean jest, tylko nie ma w pluginie ;) czemu? nie wiem, moze uznali, ze room clean to taki fajny bajer, ze zone clean nie jest potrzebne ;) co do wielu map to 1s nie ma multifloor prawdziwego. z tego co kojarze to no-go chyba tez sa tracone przy ladowaniu innej mapy i wlasne nazwy pokojow. dopiero t7 / t7p ma wprowadzic prawdziwy multifloor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapami mam ten sam problem, wyczytałem na forach, że to problem chińskich serwerów.
Zainstalowałem sobie patchowaną wersję:
http://za.kapiba.ru/files/MiHome_5.5.53_vevs.apk
Tutaj możesz dodać 1S w każdym regionie, wybrać serwery europejskie.
Teraz mapa z serwerów europejskich ładuje się niemal od razu.
Zone clean też mi brakuje, ktoś tutaj pisał że niby jest ta funkcjonalność ale jest wycięta w pluginie 1S. Może dodadzą w kolejnej wersji firmware.
 
Możesz proszę wkleić linka raz jeszcze? Ten nie działa.
Mimo wszystko znalazłem wersję 5.5.6 niby patchowaną, zainstalowałem, dałem na region europejski (Polska), ale odkurzacza nie znajduje. Czy zmieniałeś też firmware odkurzacza? Podejrzewam, że nie bo chyba europejskiego nie ma jeszcze?
Dobre rady mile widziane...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...stałem się posiadaczem tego odkurzacza i mam pytanie, bo nie znalazłem jasnego algorytmu jak postępować.

Mam w domu 2 piętra i na jedno z nich przeskanowałem, zapisała się mapa, nastąpił podział na pomieszczenia, choć nie do końca tak jak bym sobie życzył, gdyż np. przestrzeń pomiędzy łóżkiem a ścianą potraktowało jako nowy pokój.

Teraz chciałbym zrobić coś podobnego na drugim piętrze. Czy muszę przenosić bazę, gdyż bez bazy dalej jechał na mapie pierwszego piętra? Po przeniesieniu bazy zrobił kompletne sprzątanie wrócił, jednak nie zapisał tej mapy i po ponownym włączeniu sprzątania skanował od nowa.

Rozumiem że powinna być opcja wyboru piętra i w zależności od tego wczytywać się mapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, dopi said:

Witam z innej beczki , uszkodziłem dziś czyszcząc filtr HEPA, i teraz pytanie czy te filtry do S1 są takie same jak do S50 , S55? Myślę nad tą aukcją:

https://allegro.pl/oferta/filtr-hepa-odkurzacza-xiaomi-roborock-s50-s55-oryg-7713551514

będzie to pasować ? Pozdrawiam

Z tego co czytałem filtry do wszystkich modeli są takie same rozmiarowo (pierwsza generacja/s50/55 i 1s)

Z tym że S50/55 są zmywalne.

Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

2 hours ago, bogaczykk said:

Mam w domu 2 piętra i na jedno z nich przeskanowałem, zapisała się mapa, nastąpił podział na pomieszczenia, choć nie do końca tak jak bym sobie życzył, gdyż np. przestrzeń pomiędzy łóżkiem a ścianą potraktowało jako nowy pokój.

 

Tą mapę możesz wyedytować po swojemu, przesuwać, łączyć i dzielić automatycznie wykryte pokoje

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem od kilku dni tego odkurzacza i mam pytanko odnośnie, google home czy da się go jakoś podpiąć, bo na chwile obecną mi nie wyszkuje mam region Chiny ustawiony? i czy da się obsługiwać za pomocą komend?

do this:Say "Ok Google" or "Hey Google," then..Start vacuum

"Start the [vacuum name]"

"Start vacuuming"

"Is the [vacuum name] running?"

Stop vacuum

"Stop the [vacuum name]"

"Stop vacuuming"

Pause vacuum

"Pause the [vacuum name]"

Dock

"Dock the [vacuum name]"

"Send the [vacuum name] home"

Charge the [vacuum name]"

Is the [vacuum name] charging?

  z tych komend żadna nie działa, aplikację mam MiHome_5.5.66_vevs.apk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 12:10, djmalin napisał:

Witam, jestem posiadaczem od kilku dni tego odkurzacza i mam pytanko odnośnie, google home czy da się go jakoś podpiąć, bo na chwile obecną mi nie wyszkuje mam region Chiny ustawiony? i czy da się obsługiwać za pomocą komend?

 

dołączam się do pytania?

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 00:47, 12user12 napisał:

Podpięcie pod Google Home chyba jest możliwe po zmianie regionu na Europę. Po weekendzie przetestuję.

@12user12 czy po przeniesieniu na piętro sam wybiera drugą mapę automatycznie czy trzeba to jakoś w aplikacji zaznaczyć?

 

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2019 o 09:27, pajew napisał:

@12user12 czy po przeniesieniu na piętro sam wybiera drugą mapę automatycznie czy trzeba to jakoś w aplikacji zaznaczyć?

 

Trzeba w ustawieniach odkurzacza wybrać mapę.

 

Kłopot jest w tym, że mamy możliwość zapisania 3 map. Jeżeli na mapie nanosimy strefy no-go lub coś tego typu, zostaje zapisana jako kolejna co może nam usunąć np. drugiego piętra. 

Polecam ściągnąć apke vevs z tego wątku - szybciej ładuje mapę. 

 

Jeśli jest ktoś tutaj kto potrafi rekompilowac APK to dajcie znać bo mam plik z polskim tłumaczeniem ale mam problem z rekompilacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 11/1/2019 at 10:17 AM, wojtek_21 said:

Udało się komuś podłączyć robota do Google Home ? w ogóle jest taka możliwość ? 

Strasznie długo się z tym męczyłem, ale nie udało mi się póki co tego zrobić.... na moje oko albo Google Home nie ma jeszcze dodanego 1s do listy sprzętów obsługiwanych (o ile coś takiego istnieje), albo Xiaomi zrezygnowało z GH w celu promocji swojego Xiao AI... ale sam nie wiem.. może @rezmus jest w stanie coś wyczytać z bebechów tego odkurzacza ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem podzielić się swoimi doświaczeniami z obsługa wielu pięter. Wiem, że częściowo zostało to już poruszone tutaj, ale nie do końca.

1. Odkurzacz obsługuje tak naprawdę 2 piętra. W celu zapisania pięter początek i koniec odkurzania musi nastąpić ze stacji dokującej i kliknięcie przycisku dodającego nową mapę. Nawet jeżeli przeniesiemy stacją w nowe miejsce i odkurzacz wróci na koniec do stacji, ale nie klikniemy przycisku dodającego nową mapę to mapa nie zostania zapisana.

2. Odkurzacz nie obsługuje 3 pięter. Przy próbie zapisania trzeciego piętra nadpisana zostaje jedna z poprzednich map. 

3. Ze stworzonych dwóch pięter możemy nanieść wirtualne ściany tylko na jedno z pięter. Spowoduje to dodanie trzeciej mapy z naniesionymi zmianami. Nie ma możliwości dodania czwartej mapy z naniesionymi zmianami, nadpisana zostaje wtedy jedna z map.

Czyli ostatecznie udaje się uzyskać taką kombinację:

Parter + Piętro + wirtualna mapa Parteru/Piętra z naniesionymi zmianami (czyli nie można mięc dwóch pięter z wirtualnymi ścianami)

4. Mapy nie przełączają się automatycznie, trzeba wybrać to w ustawieniach odkurzacza.

5. Oczywiście mając dom z trzema piętrami dalej można go używać, wystarczy uruchomić go na trzecim piętrze i włączyć odkurzanie. Odkurzacz zorientuje się od razu, że to inne piętro i zacznie standardowe skanowanie pomieszczeń i odkurzanie. Pod koniec odkurzania nie nadpisze on naszej mapy. Żeby nadpisanie nastąpiło konieczna jest nie tylko stacja, ale też kliknięcie przycisku dodającego nową mapę.

6. Nie ma większej różnicy w sprzątaniu jeżeli odkurzacz posiada wcześniej mapę piętra. Jest ono może minimalnie dłuższe i bardziej chaotyczne, ale koniec końców odkurzacz i tak dokładnie odkurzy wszystko. Główna różnica jest oczywiście taka, że nie mając zapisanego piętra nie wybierzemy konkretnego pokoju do sprzątania i nie ustawimy wirtualnych ścian jeżeli ktos tego używa.

Edytowane przez przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób podzielić pomieszczenie na dwa pokoje? Po stworzeniu mapy robot błędnie uznał dwa pokoje za jeden. Próbowałem dać linie division w edycji mapy, ale nic to nie zmienia - nadal jest tylko jedno pomieszczenie.

 

IMG_20191113_212830.jpg

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2019 o 21:31, matti napisał:

W jaki sposób podzielić pomieszczenie na dwa pokoje? Po stworzeniu mapy robot błędnie uznał dwa pokoje za jeden. Próbowałem dać linie division w edycji mapy, ale nic to nie zmienia - nadal jest tylko jedno pomieszczenie.

Dobrze robisz ale nie do końca jak widać, ja miałem ten sam problem że mi przedpokój połączył z kuchnią ale elegancko linią division rozdzieliło mi. Za pierwszym razem nie udało mi się gdyż stracił połączenie z chińskim serwerem. Ale za drugim razem poszło elegancko, może masz ten sam problem, ciężkim nawiązywaniem połączeniem z chińskim serwerem. A może tą linie krzywo tworzysz. Kombinuj, opcja dzielenia na pewno działa. Zaznacz najpierw strefę którą chcesz podzielić i nanieść w odpowiednie miejsce linię division i musisz czekać na akcept że się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same nazwy sieci, ten sam rodzaj zabezpieczeń, hasła do sieci,

Górny router (podrzędny) z wyłączonym dhcp spięty lan do lan skrętką z dolnym routerem (nadrzędnym). Masz wtedy jedną sieć a urządzenia przełączają się między routerami, z którego ma mocniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, jestem posiadaczem xiaomi 1s i myślę ze szczęśliwym, gdyż byl to udany zakup. Mysle ze akurat ten model jest najbardziej oplacalnym odkurzaczaem w swojej cenie mimo ze nie ma funkcji mopa, ktora umowmy sie nigdy nie zastapi nam umycia podlogi a i tak musimy martwic sie i pamietac o dolewaniu wody do robota

 Mam do Was 2 pytania:

Czy w aplikacjach zmodyfikowanych, ktore podwaliscie w tym watku jestesmy wstanie uzyskać funkcje zaznaczenia konkretnego miejsca gdzie robot ma podjechać?

Czy mamy możliwość, aby robot porozumiewal się w jezyku w polskim i czy mozemy mu w prosty sposób wydawać komendy glosowe - probowalem przez asystwnta ggogle ale jakos nie moge sie polaczyc. 

Edytowane przez kozio12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jeśli nie zależy mi na mopowaniu, koniecznie potrzebuje mapowania, to ten odkurzacz jest dla mnie odpowiedni czy powinienem kupić roborock s6? Czy opcja mapowania w tym odkurzacza działa lepiej/gorzej od tej w roborock s6?

 

Przeczytałem też, że nie ma sensora self-chargingu, czy to oznacza, że podczas długiego sprzątania nie wróci do bazy, tylko rozładuje się i zatrzyma?

Ostatnia kwestia, czy szczotkę można wyciągnąć celem je wyczyszczenia z kłaków? Bo na jakiejś stronce pokazującej różnice między s6 a 1s, jest o tym wspomniane tylko w kontekście roborocka?

Edytowane przez Jawor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...