Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Vacuum 1S - 2 generacja


WodzuWGK

Rekomendowane odpowiedzi

@rezmus dzieki za wszelkie informacje, udało mi się zrobić sceny w auto. tylko jeszcze jednej mi rzeczy brak jak przypisać moc ssania do pokoju widzę że jest takie coś jak fan_power ale jak wstawiam tak to nie zmienia mocy:

sa_id":965,

         "model":"roborock.vacuum.m1s",

         "name":"Sypialnia",

         "keyName":"Sypialnia",

         "type":0,

         "groupInfo":[

 

         ],

         "tr_id":201,

         "payload":{

            "did":"",

"roborock.vacuum.m1s.fan_power":101,

 "command":"roborock.vacuum.m1s.app_segment_clean",

            "value":22

         }

   },

Edytowane przez gsky
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie podejrzewałem bo ta metoda się pojawiała przed zmianą poniżej daje wartości (komuś może się przyda)

max 100

turbo 77

balanced 60

cichy:  38

 

starałem się zrobić auto jak na zdjęciu [moim celem jest żeby dla poszczególnych pokoi była np. rożna moc itp (konfiguracja w zdjeciu) - pominąłem tu inne urządzenia które wcześniej później w tej scenie startują.

w złączeniu także podaje JSON'a - jednak po odpaleniu tego (akurat tego) po skończeniu pierwszego pokoju kończy prace i wraca do bazy, przy innych zaczyna z innej strefy i po ukończeniu wraca tez na baze.

ma ktoś solucję jak to zrobić *nie wiem czy wersja ma tu znaczenie 1s

 

 

Capture.JPG

roborock.vacuum.m1s.json

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem robota MI. Po zainstalowaniu apki spotkałem się z problemem połączenia z robotem. Przeczytanie kilku porad, przejście na region chin pomogło. Odkurzacz pracuje dobrze ale niestety w aplikacji nie rysuje mapy przez co nie mogę go wykorzystać jakbym chciał. Na wszelkich filmikach YT widać, że wszytko śmiga...u mnie nie. Screenshot w załączniku.

Zdaję sobie sprawę, że temat pewnie wałkowany wielokrotnie ale nie mam aż tyle czasu by zagłębiać się w forum. W końcu kupiłem tak jak wy robota by ten czas zaoszczędzić. Pomóżcie !

Screenshot_20200117_073243_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jak zmusić odkurzacz do pojechania do innego pokoju, gdy na mapie ma zamknięte drzwi? Chodzi o sytuację, że odkurzajac przedpokój robot uaktualnia sobie mapę i nanosi zamknięte drzwi do pokoi. Potem otwieram drzwi i chcę, żeby odkurzyl dany pokój, ale ten mi gada, że obszar jest niedostępny. Nawet nie podjeżdża do pokoju tylko gada to z bazy. A drzwi są już otwarte. Działa dopiero jak go ręcznie zaprowadze do pokoju i tam zapuszczę sprzątanie.

 

Dnia 17.01.2020 o 10:44, pablo65 napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.12.2019 o 07:08, rezmus napisał:

zrobisz normalnie o ile masz region china. na innych regionach nie ma firmware do tego modelu.

Czy na zmodowanej apce można przełączyć się na region Chinski i zaaktualizować robota? 

Potem znowu na Europę aby szybciej działały mapy? 

Po zakupie urządzenia rozumiem w celu połączenia sprzętu trzeba go znajdywać z regionu Chińskiego? 

Zamierzam zakupić tego robota, gdzie obecnie są jakieś ciekawe oferty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rezmus napisał:

musisz go sparowac na chiny, zeby dostal ota. na eu z modem 1s tez dziala, ale tu nie dostanie ota.

Czyli jeśli dobrze rozumuje, ściągam zmodowaną apkę i odpalam region Chiński znajduję sprzęt i aktualizuję, następnie zmieniam Region na Europę i wszystko działa cacy?

Edytowane przez Warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się zastanawiałem bo w nowszych wersjach szczotki obrotowe są już gumowane, czy jak zakupie takie podejdą pod 1S? bo wyglądowo są identyczne :) :p

 

Dnia 5.10.2019 o 11:31, rezmus napisał:

Hej, czy możesz podesłać Linka do zmodowanej Apki pod Xiaomi Mijia 1S, wszystkie linki z forum wygasły

 

Dnia 8.02.2020 o 19:06, rezmus napisał:

po aktualizacji reset wifi i parowanie z eu.

No to u mnie problem, znalazł bez problemu robota ale próbowałem zaaktualizować na Serwerze Chińskim i błąd aktualizacji, następnie jak chciałem przejść na region EU żeby mapy się szybko wczytaly to takie coś jak na screenie. Aplikacja oczywiście zmodowana, reset wifi w urządzeniu nie pomaga... Łączy się tylko z Chinami, mam 14 dni na oddanie urządzenia i już po pierwszej godzinie zastanawiam się czy tego nie zrobić. Oczywiście zrobiłem jak wskazuję screen, przełączam na PL ale to nic nie daje :( proszę o pomoc. 

Screenshot_20200212_230843_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_20200212_224643_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 21:25, Gierkus napisał:

Witajcie. W oryginalnej aplikacji Xiaomi Home 5.6.46 pokazuje, że jest jej nowa wersja 5.6.50 Czy pobiera Wam się, bo ja już kilka razy do tego podchodzę po kilkanaście minut i cały czas 0% :sad:

Rozwiązałem swój problem odwiedzając stronę z aktualniejszą, oryginalną wersją 5.6.50

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-5-6-50-release/mi-home-5-6-50-android-apk-download/

No i zauważyłem poprawę szybkości połączenia apki z odkurzaczem - cyfry przy ładowaniu, m2 i czasie sprzątania pojawiają się prawie natychmiast a na mapę trzeba chwilę poczekać ale ładuje się duuuużo szybciej (około 5 sekund) :) Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 1S 

Na Polsce mam czajnik , na Chinach widział odkurzacz, ale ciągle offline, i aktualizacje 1% max co wgrywał i nie widział czajnika. Na HongKong mam znów czajnik ale nie ma odkurzacza.

3h walcze z odkurzaczem mam ochotę go wywalić .

Pomocy

 

P.S Wróciłem na Chiny,  aktualizacja idzie już 4 raz ( mimo że doszło do 100 % coś akceptuje i nic ) w czasie aktualizacji co chwile offline muszę restartować WIFI.

 

 

Okej po 100x klikaniu i wczytywaniu aktualizacji po 1% udało się, mam najnowszy program w 1S ale nadal wkoło przechodzi w offline. Nie da się z nim połączyć z aplikacji. Pomimo że dioda WIFI świeci ciągłym światłem, aplikacja sugeruje restart WIFI, ale będzie to idiotyczne, jeżeli będę musiał to robić za każdym razem, chcąc połączyć się z odkurzaczem !! I nadal nie mam czajnika na regionie CHINY. Co z tym odkurzaczem jest nie tak, bo widzę że każdy ma problem się połączyć przez APK.

Edytowane przez Magik_tnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam porównanie między 1S, a S55. Potwierdzam problem z dywanami, S55 wjeżdza na wyższe. U mnie w domu problem jest z jednym grubszym dywanem gdzie 1S się odbija, a S55 wjeżdzał. Na szczęście dotyczy to jednego, grubego dywanu, pozostałe "zwykłe" odkurza bez problemu. Pozostałych problemów z tej recenzji nie zaobserwowałem, 1S moim zdaniem odkurza identycznie jak S55 i oba odkurzacze tak samo od czasu do czasu mogą gdzieś utknąć, ale to wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, 

czy komuś udało się połączyć alexę z odkurzaczem xiaomi mi vacuum 1s?

Znalazłem poradniki sprzed dwóch lat że nalezy w aplikacji MI wybrać serwer singapur ale wtedy aplikacja nie widzi odkurzacza. 

Mam zmodowaną aplikację xiaomi, ale generalnie alexa nie chce znaleźć tego urządzenia (pomimo że w aplikacji MI jest widoczna). 
Czy ktoś sobie z tym poradził? 

Asystent google równiez nie widzi odkurzacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 10:35, rezmus napisał:

nie ma polskiego jezyka do 1s i nie bedzie jesli roborock sam go nie wypusci, bo od czasu s6/1s paczki glosowe sa podpisane kluczami rsa producenta.

 

W nawiązaniu do postu z innej częsci forum, czy móglbym Cie prosic o podeslanie paczki z jezykiem polskim ? ( Robot  xiaomi 1s)

Jaką wersje aplikacji w tym momencie najbardziej polecasz ? I czy jest już dostepna może taka opcja w tej wersji odkurzacza aby wyslac go w konkretne miejsce z mapy?

 

Z gory dziekuje bardzo za ew. pomoc i odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...