Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Vacuum 1S - 2 generacja


WodzuWGK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem tego odkurzacza i bawię się nim jak dzieciak - trzeci raz odkurzam :grin:.Po pierwszym odkurzaniu z zaznaczoną opcją stref robot zasugerował podział na pomieszczenia - można to edytować i nazywać po swojemu. Potem już działa bardzo sprawnie ale sam edytor mógłby być bardziej dopracowany. W harmonogramie mamy wtedy pełną dowolność wyboru sprzątania pokoi i to jest super :-). Oczywiście wirtualna ścianą i cała zdefiniowana strefa (no go)  jesteś dostępna w opcjach. Głośność na ustawieniu max (2000 Pa) jest znaczna i myślę że porówalna z Roborock'em S50. Nie zauważyłem żadnych problemów z pokonywaniem progów czy z jazdą po mięsistych:wink: dywanach - jest moc, nie mam akurat ciemnych dywanów czy płytek dlatego tu się nie wypowiadam. Mi Vacuum 1S działa tylko na regionie Chiny i jak do tej pory nie otrzymałem żadnej aktualizacji. Mały problem polega na dość częstym przechodzeniu robota w stan offline (szczególnie podczas pracy) dioda wifi mruga i po chwili połączenie jest przywracane. Jest to o tyle upierdliwe że ogranicza podgląd pracy odkurzacza, mam nadzieję że to szybko poprawią. Gdy robot jest zadokowany i naładowany w 100% to właśnie problem offline nie występuje a jeśli nawet to rzadko - trochę to dziwne. Jeśli chodzi o części eksploatacyjne czyli filtr, szczotki to wydaje mi się że są takie same jak w 1 generacji.

Pozdrawiam WodzuWGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 3.4.5_0584

Zrobiłe prowizoryczny test "czarnego dywanu" rozłożyłem na dywanie czarny ręcznik i kazałem mu posprzątać to pomieszczenie - 1S bez problemu go odkurzył.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą : w opcjach odkurzacza mam restore map i oprócz możliwość skasowania wybór użycia jednej z kilku zapisanych map. Czyżby znaczyło to że można korzystać z kilku zmapowanych np pięter  ?

Screenshot_2019-05-03-10-08-06-937_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-05-03-10-58-39-492_com.xiaomi.smarthome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu robota brakuje funkcji "carpet detection" i to jest trochę niepokojące mam nadzieję, że to dodadzą w aktualizacji. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że Mi 1S pozostaje praktycznie cały czas online gdy jest naładowany i zadokowany w bazie, gdy ruszy do sprzątania traci połączenie by po dłuższej chwili ponownie nawiązać połączenie z siecią.

Screenshot_2019-05-03-22-55-09-636_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-05-03-22-54-59-542_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-05-03-22-54-49-146_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez WodzuWGK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może orientuje się czy flolevac obsługuje model 1S ? bo po zalogowaniu otrzymuję taki komunikat, może jednak coś źle robię ... oczywiście loguję się na region Chiny tam gdzie mam odkurzacz

Screenshot_2019-05-05-10-37-36-791_de.flole.xiaomi.png

Edytowane przez WodzuWGK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wygląda na to że rozwiązałem problem gubienia sieci wifi przez mojego M1S.

Używam Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 by móc monitorować z pomocą Xiao Fang Smart Camera schowek na rowery. W repeaterze miałem aktywną funkcję "wifi roaming" która dubluje nazwę źródłowej sieci wifi i to było przyczyną problemów z odkurzaczem. Gdy wyłączyłem roaming rozszerzana sieć zmieniła nazwę na *_plus a problemy z utratą połączeń M1S skończyły się jak ręką odjął.

Edytowane przez WodzuWGK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawił się nowy firmware do Mijia 1S

ale szczerze powiedziawszy nie chce aktualizować bez konsultacji. Otóż wczoraj zaktualizowałem sobie kamerkę Xiaofang i chińczyk zablokował mi do niej dostęp musiałem wysłać maila na [email protected] z prośbą o odblokowanie i czekam nie wiadomo jak długo jeszcze.

Dlatego z odkurzaczem nie chcę popełnić tego błędu .... a może ktoś aktualizował i jest o.k. ?

Screenshot_2019-05-30-20-35-38-476_com.xiaomi.smarthome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem i wykonał pierwsze zaplanowanie sprzątanie po aktualizacji. Jedyna różnica to szybsze ładowanie mapy. Poprzednio potrafił mieliś nawet kilka minut zanim załadował i miałem podgląd. Teraz ładuje szybciej. Ale może to akurat przypadek.

Z innej beczki... Niby mogę dodać 1S do Flolevac i mam podstawowe funkcje, ale np nie mogę podejrzeć tam mapy. Czy u innych to działa?.

Edytowane przez epitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście po aktualizacji znacznie szybciej wczytuje mapę z ostatnim sprzątaniem, liczyłem jednak że dodadzą nowe funkcje np. carpet mode.

Z tego co się dowiedziałem M1S operuje mapami w innym formacie dlatego narazie Flolevac ich nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chce kupić M1S jakkolwiek wstrzymują mnie dwie rzeczy: 

1. wersja EU. Czy to jest tylko kwestia podniesienia softu , czy sprzętowo również o ile się pojawi może się różnić?

2. multi-floor. Czy będzie pamiętał mapy a przede wszystkim wiedział że jest teraz na innym piętrze? (dodatkowa kamera powinna w tym pomóc  dlatego M1S a nie S60)

Będę wdzięczny za podpowiedzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...



Cześć. Chce kupić M1S jakkolwiek wstrzymują mnie dwie rzeczy: 
...
2. multi-floor. Czy będzie pamiętał mapy a przede wszystkim wiedział że jest teraz na innym piętrze? (dodatkowa kamera powinna w tym pomóc  dlatego M1S a nie S60)
Będę wdzięczny za podpowiedzi. 
 
 


Witam, mam mojego 1s od 2 tygodni. Przenosząc go na piętro przenosiłem w "mihome" robota na piętro . Mam stworzone piętro i parter. Myślałem że wtedy będzie wiedział gdzie jest jak go uruchomię ale po włączeniu skanuje po czym stwierdza że nie rozpoznaje mapy i skanuje od nowa. Nie wiem czy to jeszcze kwestia appki czy może cos źle robię.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 hour ago, smalecwks said:

A macie w 1s "zone clean"?

Bo nie widzę tego, chciałbym na przykład żeby tylko poodkurzał w rogu pokoju gdzie kot śpi

 

Póki co nie ma "zone clean" jest tylko "spot cleanup" w menu Remote controls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam 1s kupionego tydzień temu. Jest to mój pierwszy odkurzacz wobec czego mam pytanie. 

Mieszkam w domku z pietrem. Uruchomiłem go na dole. Zmapowal teren i wykonal sprzątanie. Kiedy zanioslem go na piętro i odpaliłem zaczął się gubic bo piętro pokrywa się z partnerem i probuje nakładać mapy. 

Gdzie mogę wybrać aby na piętrze zamapowal mi tylko piętro oczywiście pozostawiając bazę na dole? 

Druga uwaga to to, że mam ustawione od nowości region Europa/Warszawa i wszystko działa świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zmapuje ci piętra bez bazy , musisz w opcjach mapy kliknąć plus powstanie nowa mapa , przenieść dok na górę podłączyć , wypuścić z doka niech zrobi wszystko i wróci do doka zapisze mapę. Potem z powrotem przenieść dok na dół i liczyć na to ze po wgraniu odpowiedniej mapy nie zgłupieje , tak bym to widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dopi napisał:

Raczej nie zmapuje ci piętra bez bazy , musisz w opcjach mapy kliknąć plus powstanie nowa mapa , przenieść dok na górę podłączyć , wypuścić z doka niech zrobi wszystko i wróci do doka zapisze mapę. Potem z powrotem przenieść dok na dół i liczyć na to ze po wgraniu odpowiedniej mapy nie zgłupieje , tak bym to widział

A jaką masz wersję softu? Klikając tego plusika wyskakuje komunikat u osunięciu wszystkich map -.-. Poza tym jest jakaś opcja dodania go do Google Home? Żarówki pokazuje a odkurzacza nie ;/. Regon masz na Europę czy Chiny?

Edytowane przez 12user12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnięte :D 2 piętra śmiga jak malina :D@dopi było trzeba + nacisnąć. Mam jakieś bug bo wyskakuje komunikat o usunięciu wszystkich map, ale jednak dodaje nowy slot.

 

Co do odkurzacza -warty swojej ceny. Puściłem go 2 razy - wieczorem i rano i to co było w pojemniku to obłęd :o. Na dywanach nawet daje radę, szkoda że sam nie zwiększa mocy ale może być, jedynie nie radzi sobie z małymi w łazience ale to logiczne. Problem też z dłuższym, rzadkim włosiem. Nie spada że schodów, pod meble się mieści.

 

Pierwsze 2 sprzątania nie zachwycały, trochę błądził, po odkurzeniu 1/4 pokoju jechał do następnego, itp. ale za każdym kolejnym już zaczął całkiem sensownie to robić i poprawił swój czas sprzątania.

 

Mapę na drugim piętrze trzeba zrobić startując z matki, a później tylko w tamtym miejscu sam odkurzacz stawiam i na koniec otrzymuje błąd że nie znaleziono stacji. Pokoje rozpoznaje elegancko. Polecam.

 

Czekam na tryb wykrywania dywanu, polski głos odkurzacza i apki.

 

@dopi a masz podpięty pod Google Home?

 

Edit:

Podpięcie pod Google Home chyba jest możliwe po zmianie regionu na Europę. Po weekendzie przetestuję.

Edytowane przez 12user12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam gdzie piszesz również opcja Reset Home Map - nie próbowałem co prawda ale chyba ona powinna skasować zapamiętane mapy. Ewentualnie można zrobić total reset odkurzacza i mapy wtedy zginą - to akurat przetestowałem ponieważ miałem problemy ze stabilnością połączenia wifi, później po zmianie pasm na routerze się to uspokoiło jakoś. Konkretniej to router widział urządzenie ale nie przydzielał mu adresu IP.

Generalnie to żałuję, że nie kupiłem tego ustrojstwa wcześniej, żona jest w nim zakochana. Jeżeli powierzchnia jest spora to człowiek tak dokładnie nie odkurzy chyba że odkurzałby godzinę. Choć z drugiej strony z tego co rozumiem to wersja ta początkowa czyli Mi Vacuum nie miała opcji podziału na pomieszczenia co jest bardzo przydatne. 1s ma już takie możliwości. Jestem pod wrażeniem jakości i precyzji mapy którą sobie utworzył.

Przed odkurzaniem należny nieco chałupę przygotować - poprzestawiać krzesła, usunąć wszelkie lezące na podłodze kable (np syn notorycznie zostawia od ładowarki telefonu kabelek) bo się to wszystko wkręca / perturbuje działanie. Miskę z żarciem dla kota też lepiej zabrać bo potrafi ją przepchać gdzieś pod meble nawet :D

Co do piętra domu to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup drugiego odkurzacza niż bieganie ze stacją bazową i przełączanie map. Tak też zrobiłem.

Filtr jest bardzo trwały szczególnie jak jest możliwość przedmuchania go od czasu do czasu kompresorem, jak ktoś nie ma to zwykłym odkurzaczem go można odessać. Samo przecieranie jakimś pędzelkiem cz szmatką to za mało.

Co do wersji z mopem to celowo kupiłem 1s - nie wydaje mi się, żeby to akurat było skuteczne, lepiej ręcznie przejechać zwykłym mopem raz na kilka dni. To co jest w odkurzaczu to tylko rozmazywanie wody ze zbiorniczka po podłodze jak dla mnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie w 1s "zone clean"?
Bo nie widzę tego, chciałbym na przykład żeby tylko poodkurzał w rogu pokoju gdzie kot śpi
 
Można po pierwszym sprzątaniu podzielić pomieszczenie na pokoje i wysyłać robota do roboty tylko do konkretnego pokoju. To chyba to co chciałeś uzyskać jako "zone cleaning"?
ca0853224d1c1b9f25a23d0ddf12f599.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smalecwks napisał:

Na Androidzie starsznie długo ładuje się mapa, czasem >30 sekund, na IPhonie jest natychmiast.

Ma ktoś podobną przypadłość?

U mnie na androidzie tak samo

Dnia 5.08.2019 o 11:11, janusz1-1 napisał:

Reset home - plusikuem

No właśnie nie bardzo się da. Cały czas ma w pamięci te 3 mapy.

A jak mu całkowitego reseta zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...