Skocz do zawartości

Aparat i zdjęcia


laufer895

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób aby zdjęcia które zostały wykonane telefonem, zachowały swój wygląd taki jaki wyświetlany jest na telefonie?
Może trochę nie jasno to opisuje, więc rozwinę.

Zdjęcie które pokazuje mi się w telefonie jest w wysokiej jakości oraz jestem w stanie dostrzec wszystkie szczegóły tego zdjęcia.

Jednakże w momencie kiedy zgrywam to samo zdjęcie do innego urządzenia, bądź też przesyłam je gdzieś online, znacznie traci na jakości, oraz nie jestem w stanie dostrzec takiej samej ilości detali.

123.thumb.jpg.d19684395c6356588b0bf379af4361be.jpgSCREEN ZDJĘCIA (zdjęcie miało zbyt wiele mb)

W telefonie jestem w stanie dostrzec dokładnie każdy płatek, oraz nic nie jest rozmazane.

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dziękuje za szybki odzew.

Próbowałem różnych sposobów.

@senq

Poprzez przesłanie plików z telefonu na komputer za pomocą bluetooth, kablem usb, skopiowaniem zdjęcia na kartę, a następnie podłączenie adaptera do komputera.

Dodatkowo nawet kiedy zrobiłem SCREENA tego zdjęcia, to na telefonie jest on wyświetlany w wysokiej jakości, a na pozostałych urządzeniach, już nie.

 

Przed momentem spróbowałem sposobu o którym wspomniał @dzidexx , udało mi się bez problemów wgrać zdjęcie na dysk google, i tu dowiedziałem się czegoś ciekawego, co może być sprawcą jednakże pewności nie mam.

Zdjęcie na dysku, odpalane poprzez przeglądarkę, jest w jakości tragicznej, natomiast telefon odtwarzający plik z chmury, czyta go wspaniale,

Wciąż nie wiem dlaczego nie chce się prawidłowo to zdjęcie odpalać na innych urządzeniach, a niżeli na telefonie na którym to zdjęcie było wykonywane. 

Dziękuje za pomoc, i liczę na dalszą współprace.

Pozdrawiam

Jedynymi sposobami abym był w stanie komukolwiek pokazać w jaki sposób to zdjęcie wygląda na moim telefonie, to albo pokazać mu je na telefonie, albo zrobić zdjęcie telefonu, które w konkretnej chwili wyświetla to zdjęcie. 
Mnie to na zmianę, śmieszy i irytuje.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż to może nie być jednorazowe, w takim wypadku, wiedza jak sobie z tym radzić, jak najbardziej mi się przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, dzidexx napisał:

Pobierz zdjęcie na pc - sprawdź info o nim(prawy myszy) lub np program ACDSee.

W Zdjęcia Google przesuwasz fotkę w górę lub tapnij "i" aby uzyskać to samo.

RN5a ma dość słaby aparat i niską rozdzielczość ekranu - to może powodować, że na PC dostrzegasz prawdę.

@up

Chcesz to prześlij parę fotek na GDrivre i podlinkuj, spojrzymy.

Dokładnie to podejrzewam, już wielokrotnie się spotkałem z tym, że na telefonie zdjęcie wygląda super,  a po skopiowaniu na lepszy telefon, albo komputer dostajemy prawdą w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o jeden mankament.

Zdjęcie powyżej jest skupione na jednym kwiecie rzepaku, godzi mi o jego górną część, w telefonie jestem w stanie dostrzec więcej szczegółów na zdjęciu, obraz jest mniej rozmazany, Chodzi mi dokładnie o :820234235_IMG_20190501_172438_HDRkopia.thumb.jpg.62f04b5a825d7220fbb4581fd9dbd730.jpg

Zaczynam się poważnie zastanawiać czy jest to problem mojego monitora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...