Skocz do zawartości

Mi9 i Yanosik


hosunio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Dnia 17.07.2019 o 08:58, zoltan78 napisał:

Nie trzeba, jeśli zaznaczy opcję bez ograniczeń w zarządzaniu baterią to będzie działać.

Wcześniej faktycznie trzeba było trzymać w pamięci, na szczęście od pewnego czasu już to się zmieniło. 

Nic z tego - przed chwilą sprawdziłem - po ok 1 minucie Yanosik krzyczy, że nie ma GPS i faktycznie po odpaleniu ekranu widać, że szuka GPS.

Dałem kłódkę i działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariusz.ur napisał:

Mi działa bez kłódki. Wystarczy wyłączyć optymalizację, dodać uprawnienia na działanie w tle i na ekranie blokady. Co ma kłódka do GPS?

Pytanie czy cały czas ekran masz włączony? Ja piszę o sytuacji kiedy Yanosik wyłącza ekran kiedy nie ma ostrzeżeń, to wtedy po 1 min ma brak GPS

Co ma do tego GPS - to pytanie do twórców systemu

 

Moje ustawienia:

Screenshot_2019-07-19-13-19-14-961_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.f682b8b7c703912f753c46c46c302abe.jpgScreenshot_2019-07-19-13-19-41-302_com_miui.powerkeeper.thumb.jpg.be8586bde522e4d6645ceade1a075c96.jpg

Czy czegoś brakuje?

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłączony ekran i wszystko działa. Samo "bez ograniczeń" nie wystarczy.

Kłódka nie pozwala na ubicie aplikacji przez system. Przynajmniej tak powinno być ale to miui i czasami postanawia działać wbrew woli użytkownika :-)

 

Screenshot_2019-07-19-13-33-01-890_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi na początku jak miałem globala(przez zablokowany BL) tez działało bez kłódki, ale po przesiadce na xiaomi.eu bez kłódki i wyłączonym ekranie traci GPS.

Możliwe, że w zależności od modelu telefonu zachowuje się inaczej - ja piszę o sytuacji na Mi 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję się pod temat żeby nie tworzyć zbędnie nowego wątku.

U mnie problem z Yanosikiem wygląda tak, że mimo ustawionych opcji tak jak u kolegów powyżej na screenach apka nie wydaje totalnie żadnych komunikatów głosowych na zablokowanym ekranie, jedynie w momencie w którym powinienem usłyszeć komunikat zostaje podświetlony ekran z informacją o powiadomieniu, a głosu brak...

Często na innych telefonach używałem tej aplikacji w taki sposób że puszczałem sobie muzykę przez bluetooth np ze spotify no i mocowałem telefon w uchwycie i włączałem yanosika w tle i blokowałem ekran żeby nie marnować baterii a słyszeć powiadomienia głosowe i wszystko działało bez żadnego problemu. 

Na włączonym ekranie wszystko działa jak należy, problem występuje tylko po zgaszeniu go.

Dodam też, że jeśli chodzi o soft to jestem na najnowszym globalu. 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 wczoraj na świeżo postawiłem xiaomi.eu i Yanosik działa bez kłódki :eek:

 

@ErrorError - wg mnie to już coś w Yanosiku musisz mieć. Ewentualnie może po wyłączeniu ekranu usypia Ci go. Zobacz poniższe opcje w Yanosiku i zerknij jak masz ustawione z baterią

image.thumb.png.2cb4b30c9031c85a3ba6a9801ba011da.png

Ewentualnie pozostaje Ci postawienie systemu na czysto - u mnie jak widać pomogło.

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no to długo się nie nacieszyłem - dziś niestety znowu Yanosik nie chce działać bez kłódki - tzn krzyczy, że nie ma GPS - nie wiem jaki to ma związek.

Nie mam pojęcia co nakombinowałem.

Dobra zostawiam tak, bo nie przeszkadza mi to wcale. Jak się zamknie Yanosik normalnie, to nie widać go w ostatnich aplikacjach także uważam, że jest zamykany całkowicie i nie wisi w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, Yanosik gubi GPS, a Google maps działa ok, ale mam dziwniejszy problem, czyli jak miałem włączony google maps i Yanosik  podczas podróży telefon zgubił sygnał sieci i już nie chciał złapałać sieci, aż do końca podróży(2 godziny), dopiero po chwili jak wyłączyłem nawigacje, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...