Skocz do zawartości

Mi5 cegła po 3 latach


MysticHussar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Po prawie 3 latach dość intensywnego użytkowania mój Mi5 dokonał żywota. Z dnia na dzień tracił coraz szybciej baterię (którą i tak po tym czasie nie była w najlepszej kondycji, ale dotychczas prawie dzień wytrzymał, co jest bdb wynikiem) aż w sobotę wyjąłem telefon z kieszeni "martwy". Nie reaguje na żadną kombinację klawiszy, nie pokazuje, że jest ładowany - nawet się nie nagrzewa. Po połączeniu do PC widnieje jedynie informacja, że Qualcomm coś tam, coś tam na porcie com coś tam.

 

Wiem, że istnieje metoda żeby podnieść nawet z hard bricka jednak oznacza to Full Flash.

 

Zależy mi jednak na danych, które nie były niestety synchronizowane: zdjęcia, filmy, etc. (Ja z tych co to nie lubią się dzielić prywatnością).

 

Pytanie brzmi: czy istnieje jakiś sposób odzyskania tych danych z pamięci?

 

 

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, byłem pewny, że uda mi się zrobić chociażby Full flash. Okazało się, że niekoniecznie. Zwarcie test points nic nie daje. Miflash loguje błędy - od błędów komunikacji, po błędy dostępu do pamięci ufs.

Dla pewności podłączyłem baterię z telefonu Żony (też Mi5), ale nic to nie dało. Wygląda zatem na to, że padła płyta główna.

Teraz chyba mam dwa wyjścia: profesjonalne odzyskiwanie danych lub pogodzenie się z faktem utraty danych.
Jedyne pocieszenie jest takie, że ostatni backup zdjęć i filmów zrobiłem w listopadzie 2018.

Znacie firmy, które zajmują się odzyskiem danych? Wiecie jakie są koszty?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdybym był wredny, napisałbym że:

"Ludzie dzielą się na 2 grupy:..."

Hahahahhaa ;) Albo już tak bardziej po swojsku" Mądry polak..."

Firm nie znam. Musiałbyś najlepiej wpierw zrobić research na swoim lokalnym rynku o ile masz jakieś duże miasto w pobliżu. Zresztą, taka zabawa nie będzie tania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi odblokował(a) ten temat

Cześć

Chciałbym telefon sprzedać lub sprzedać jego części.

Wiem, że uszkodzona jest płyta główna, a w pamięci cały czas moje dane, które chciałbym zniszczyć, skoro nie mogę ich odzyskać.

Potrzebuję informacji który z modułów zawiera pamięć. Ćwiczył już to ktoś z Was?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...