Skocz do zawartości

Słabo działający czujnik zbliżeniowym


Dziebniety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z czujnikiem zbliżeniowym podczas rozmowy. Ekran się nie wygasza po zbliżeniu do ucha. Soft global 10.3.2.0. Chciałem zmienić czułość czujnika ale nie mogę go zmienić gdyż nie ważne na jaką wartość dB ustawie zawsze mam tylko opcję "Fail" do kliknięcia. Czy to jest problem systemowy, czy ktoś ma podobnie na tym sofcie, czy może uszkodziłem czujnik, gdyż parę razy telefon mi upadł? Jeżeli istnieje rozwiązanie problemu będę wdzięczny za pomoc ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie ma rozwiązania tego problemu. Niektórzy piszą żeby przedmuchać czujnik sprężonym powietrzem, niektórzy sugerują mniej zabudowane etui, jeszcze inni podają aby zmienić czułość czujnika w ustawieniach. ja próbowałem wszystkiego. Nic nie pomogło. Większość udaje że problem nie istnieje. Prawda jest taka, mi mix2s to bubel. Zmień telefon.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest zabrudzenie szczeliny czujnika ultradźwiękowego, składającego się z dwóch modułów znajdujących się po obu stronach górnego głośnika. Jak się przyjrzycie, między szkłem a ramką obudowy, po obu stronach głośnika są szczeliny - szkło nie dolega do ramki. Gdy dostaną się tam zanieczyszczenia , czujnik najpierw zaczyna tracić czułość a potem całkiem przestaje działać. Wystarczy wziąć cienką prostą kartkę i samym narożem przeczyścić szczeliny, przesuwając od głośnika na boki. Tylko ostrożnie, by kawałek kartki nie urwał się i nie pozostał w szczelinie. Kilka takich ruchów na boki powinno pomóc. Jeśli to nie zadziała, to ostatecznie przetrzeć spirytusem okolice szczelin, by wpłynął on do środka i rozpuścił resztki zanieczyszczeń. Potem można pobawić się czułością. Zdarzyło mi się to 3 razy, za każdym razem udawało się przywrócić normalne działanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest zabrudzenie szczeliny czujnika ultradźwiękowego, składającego się z dwóch modułów znajdujących się po obu stronach górnego głośnika. Jak się przyjrzycie, między szkłem a ramką obudowy, po obu stronach głośnika są szczeliny - szkło nie dolega do ramki. Gdy dostaną się tam zanieczyszczenia , czujnik najpierw zaczyna tracić czułość a potem całkiem przestaje działać. Wystarczy wziąć cienką prostą kartkę i samym narożem przeczyścić szczeliny, przesuwając od głośnika na boki. Tylko ostrożnie, by kawałek kartki nie urwał się i nie pozostał w szczelinie. Kilka takich ruchów na boki powinno pomóc. Jeśli to nie zadziała, to ostatecznie przetrzeć spirytusem okolice szczelin, by wpłynął on do środka i rozpuścił resztki zanieczyszczeń. Potem można pobawić się czułością. Zdarzyło mi się to 3 razy, za każdym razem udawało się przywrócić normalne działanie.
Dzięki. U mnie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dziebniety napisał:

Ok mam oryginalną pudełkową obudowę, ustawiłem sensor na 10dB, ale działa tylko gdy dotknę ręką górną ramkę telefonu przy uchu nie działa!

Post wyżej podałem rozwiązanie, które działa. Zastosuj, będziesz zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 22.05.2019 o 10:35, Bale napisał:

Post wyżej podałem rozwiązanie, które działa. Zastosuj, będziesz zadowolony :-)

No niestety mimo zrobienia tego co mówiłeś niestety działa tylko wtedy kiedy przykryję ręką górę telefonu. Do ucha nijak nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 o 18:51, Dziebniety napisał:

No niestety mimo zrobienia tego co mówiłeś niestety działa tylko wtedy kiedy przykryję ręką górę telefonu. Do ucha nijak nie działa...

 

Powoli, delikatnie, kartką, alkoholem, na zmianę - powinno się udać. Jeśli mimo wszystko nie będzie działać, to pozostaje rozebrać i wyczyścić ręcznie kanały. Może jakiś większy paproch się dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niedawno zauważyłem, że czujnik znów działa coraz słabiej, mimo czyszczenia papierem i alkoholem. Zwiększanie czułości w menu serwisowym też niewiele pomagało. Więc... żyletka w dłoń i delikatnie wsadziłem ostrze w szczelinę obok głośnika. Robi się to zdecydowanie lepiej niż kartką, bo sztywniejsza. Trzeba tylko uważać i robić to z wyczuciem. Wszystkie śmieci usunięte, czujnik działa idealnie. Sugeruję to rozwiązanie dla tych, którzy dalej mają z problem z czujnikiem. Tylko ostrożnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Po około roku od zakupu telefonu czujnik przestał działać. Przyzwyczaiłem się do tego blokując ekran w czasie rozmowy. Po około trzech miesiącach niedziałającego czujnika zaczął działać ponownie (nic z nim nie robiłem, nic nie czyściłem, nic nie resetowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poszedł na gwarancję, bo ani czyszczenie, ani reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. W tym tygodniu powinien wrócić z gwarancji. Zobaczymy co wymyśli serwis.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit: telefon wrócił z wymienionym ekranem i złączem ładowania. Póki co wszystko działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Adam Błażejewski zmienił(a) tytuł na Słabo działający czujnik zbliżeniowym
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...