Skocz do zawartości

Jak naprawić "nie ma takiego numeru" na volte orange


inzynier

Rekomendowane odpowiedzi

Jak naprawić "nie ma takiego numeru" na volte orange.
Tutorial dla osób zapoznanych z takimi narzędziami jak QPST, PDC i EFS Editor, więcej o ich obsłudze można znaleźć na forum XDA.

Zakładam że macie już aktywne volte w telefonie i nie jest to tutorial jak to aktywować od zera.

P.S. W orange dodali skrypt w cronie, który wyłącza volte na kontach osób z telefonami Xiaomi, o czym też oficjalnie informowali. 
Można to ominąć aktywując od nowa aplikację wifi calling. Wtedy do następnego wyłączenia volte minie między 24h a kilka dni i trzbea od nowa.

Włączamy tryb debugowania (połączenie QPST) w telefonie, i z QPST odpalamy EFS Editor.

Z folderu efsprofiles wybieramy plik overrideconfig i przeciągamy drag-and-drop na pulpit.
Otwieramy plik notatnikiem.
Dodajemy do pliku:

[SIPConfig:FeatureFlags]
*IsRouteHeaderEnabled = 1

Jeżeli sekcja już istnieje, to zamiast tego wklejamy samo to ustawienie pod istniejącą już sekcją FeatureFlags.

Zapisujemy i przeciągamy z powrotem plik drag-and-drop do folderu efsprofiles.

Reboot telefonu i cieszymy się poprawnie działającym VOLTE.

Jeżeli po reboocie telefonu błąd się nie naprawił, to sprawdźmy czy nasze zmiany w pliku overrideconfig nie zostały nadpisane.
W takim wypadku trzeba odpalić PDC tool, usunąć z telefonu profil Orange, aktywować ROW_Commercial i od nowa zrobić zmiany overrideconfig.

 

Ogarnąłem to rozwiązanie jako pierwszy w polsce także bierzcie i cieszcie się ;) Tak samo działa dla telefonów OnePlus.

Wrzucę może też tutorial jak ustawić w pełni działający config volte/wifi calling dla Play ponieważ samo grzebanie PDC toolem nie załatwia tematu, podobnie jak z Orange.

Edytowane przez inzynier
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, inzynier napisał:

Trochę trudno mi robić caly tutorial QPST od zera, możesz opisać jakie kroki wykonałeś?

 

Próbowałem uruchomić stery do qualcooma ale nie poszło

Dowiedziałem się że muszę jednak mieć roota najpierw ?

Dzisiaj mają mi odblokować bootloader to wgram soft .eu , root i spróbuje opanować działanie dla Polaków :)

Pytanie tylko czy jestem w stanie go przystosować do pracy z VolLTE , Wificalling ?

Nie wiem którego opa wybrać, bo na teraz:

1. Play - Volte bez identyfikacji dzwoniącego, Wifi calling nie działa ( mimo aktywacji na Iphone )

2. T-Mobile - po ok. 1 godzinie wyłączyli mi systemowo działające WiFi calling :(

3. Orange - wyłączają po 1-2 godzinach i VoLTE i WiFi calling

Da się to jakoś "objeść" tzn te problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod play działa wszystko na jednym z profili QPST/PDC (nie pamiętam teraz nazwy profilu) + poprawka caller id oddzielna w overrideconfig

za t-mobile nie ręczę, ale oni mają jeden z gorszych cyrków w swoim volte

orange ostatnio znowu kombinowało i zablokowało wgl reaktywację volte przez aplikację wifi calling, więc od paru dni jestem bez volte orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, inzynier napisał:

pod play działa wszystko na jednym z profili QPST/PDC

W Orange mogą włączyć na infolini VoLTE czy WiFicalling tyle ze mogą zaraz wyłączą pewnie :/

Mogłbym T-mobile sprawdzic, bo akurat Volte dziaął ok ale WiFiCalling mi wyłączyli :/ ( czekam na ponowną aktywację )

Warto to tez sprawdzić na tym profilu z PDC, tylko którym ?

Ewentualnie pozostanie skazanie na Play :/

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2019 o 14:29, inzynier napisał:

Poprawka feature flags naprawiająca id dzwoniącego w play:

 

Własnie zrobiłem modyfikację, ale Play nadal pokazuje "nieznany" w identyfikacji dzwoniącego

2x robiłem Twoją poprawkę, niestety nic nie pomogło

Edit.

PDC zrobiłem edit na profil Poland :)

Dlaczego przy Play ( volte, wificalling ) mam ikonke HD podczas rozmowy gdzie w Orange czy T-mobile mimo volte czy wifi calling brak juz tej ikony ?

Tzn ze tam nie ma dzwieku HD ?

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2019 o 09:26, inzynier napisał:

pod play działa wszystko na jednym z profili QPST/PDC (nie pamiętam teraz nazwy profilu) + poprawka caller id oddzielna w overrideconfig

Mogłbyś się odnieść do mojego pytania i problemu :) ?

Chodzi mi teraz o SIM2 ( dlaczego w miui od xiaomi.eu brakuje ustawień dla punktów dostępu dla SIM2 ? - może to w tym problem ? )

Żadna "poprawka" , np zmiana profilu w PDC nie działa dla slot2 - sim2

Na slot2 są te same "błędy" co sprzed zmainy profilu

Może masz jakiś pomysł ( lub ktoś inny, ktoś, coś ? )

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Dlaczego przy Play ( volte, wificalling ) mam ikonke HD podczas rozmowy gdzie w Orange czy T-mobile mimo volte czy wifi calling brak juz tej ikony ?

Tzn ze tam nie ma dzwieku HD ?

 

w uproszczeniu, to chodzi raczej o to, że ikonka HD wyświetla się jak jest nowoczesny kodek VOLTE wybrany AMR-WB/EVS.

Zwykle jest on wybierany kiedy dzwonisz do kogoś z w miare nowym telefonem, a jak ma stary telefon to będzie stary kodek AMR i brak ikonki HD.

Za to jak nie masz włączonego volte, to ikonka HD jest wtedy kiedy masz HD Voice,  czyli AMR-WB bez volte...

 

Jak chcesz się dowiedzieć jaki kodek jest wybierany przez sieć to polecam aplikacje Network Signal Guru. Otwierasz w trakcie połączenia, wymagany root. Tylko trzeba najpierw tryb diag wyłączyć i odłączyć telefon od komputera.

Ale i tak na 99% jest to AMR-WB.

Dnia 13.06.2019 o 15:35, onken napisał:

Własnie zrobiłem modyfikację, ale Play nadal pokazuje "nieznany" w identyfikacji dzwoniącego

2x robiłem Twoją poprawkę, niestety nic nie pomogło

Edit.

PDC zrobiłem edit na profil Poland :)

Dlaczego przy Play ( volte, wificalling ) mam ikonke HD podczas rozmowy gdzie w Orange czy T-mobile mimo volte czy wifi calling brak juz tej ikony ?

Tzn ze tam nie ma dzwieku HD ?

jest w ogóle taki profil jak Poland? czy czasem Play_Poland który podobno jest na Mi9, ale na Mi8 już nie?

 

cd. IsImsiNeededForContactHeader, na pewno masz playowską karcie w 1 slocie? jak nie to poprawki trzeba kierować do pliku overideconfig_Subscription01. Ewentualnie możesz mi cały overrideconfig wkleić, żebym wiedział że dobrze jest sformatowany.

Tylko wtedy jest taki myk  że nie można już z drag and dropa, a trzeba tam, bodajże, PPM i upload file albo upload as nvram item? Bo przy drag-and-drop te Subscription01 wrzucało jako zły typ danych domyślnie. Dla pierwszej simki nie trzeba bo jest przechowywany w prostszej formie.

 

13 godzin temu, onken napisał:

Mogłbyś się odnieść do mojego pytania i problemu :) ?

Chodzi mi teraz o SIM2 ( dlaczego w miui od xiaomi.eu brakuje ustawień dla punktów dostępu dla SIM2 ? - może to w tym problem ? )

Żadna "poprawka" , np zmiana profilu w PDC nie działa dla slot2 - sim2

 Na slot2 są te same "błędy" co sprzed zmainy profilu

 Może masz jakiś pomysł ( lub ktoś inny, ktoś, coś ? )

ja nie miałem żadnego problemu z tym żeby zmieniać ustawienia pod sim2, jak zmieniałem z zaznaczeniem na sim2, tak też było.

jedyne co, to może po restarcie nadpisać i wrócić stary profil, ale to byś zauważył już

Edytowane przez inzynier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, onken napisał:

Sprawdzę :)

Po aktywacji przez Orange pojawił się i profil DT_Orange_Poland ( szkoda że nie ma go jak zgrać )

czyli AMR-WB/EVS to co innego niż AMR-WB ?

EVS to oddzielny kodek trochę lepszy od AMR-WB; nie spotkasz go nigdzie w Orange, w Play go spotkasz głównie na iPhonach i najnowszych brandowanych galaxy.

Na xiaomi jest domyslnie wyłączony i można go włączyć też przez overrideflags, ale raczej jeśli druga strona też nie ma EVS, to nie będzie wybrany przez sieć.

Cytat

[QIPCALL:EVS_1]
*BitRate = 120
*ch_aw_recv = 0

[QIPCALL:EVS_3]
*BitRate = 120
*ch_aw_recv = 0


[QIPCALL:ImsMediaProfileConfig]
*AudioProfile1 = "EVS_1_126;EVS_3_127;AMR_1_104;AMR_0_102"        
                    
[QIPCALL:H264_0]
*bitrate_max = 1120
*bitrate_min = 64
*bitrate_preferred = 1120
*framerate_max = 30
*framerate_min = 0
*framerate_preferred = 30
*level = 9
*profile = 1            
*resolution_preferred = 11
*resolutions_supported = 1364

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodekiem też spróbuję.

Te wpisy to w jakiej lokalizacji ?

Edit.

Zrobiłem testy, jak dzwonię z Plusa do Orange ( OP 6 do Mi9 ) to mam kodek AMR-WB i ikonkę HD

Odwrotnie już samo AMR i bez ikonki HD, czyli tak jak pisałeś.

Ale czy AMR czy AMR-WB mają taki sam bitrate, więc w czym są tak na serio różnice ?

Przecież oba to HD jakość :)

Oba mają bitrate w okolicy 12.65 kbps

Edit2

Coś pokopalem tylko nie wiem co :(

( Może plik ovverdrive ?? )

Problem jest taki że czego bym nie robił operator Play nie chce wskoczyć na 4G.

Czy to na SiM1 Czy to na SiM2

Karty podmienialem, na OP6 działa normalnie 4G

Skanowanie reczne widzi 4G ale nie wpuszcza.

Soft resetowalem przez TWRP, robilem format i nic.

Co jeszcze mogę zrobić ?

Dwie karty Orange działają prawidłowo w 4G

Help :)

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2019 at 12:17 AM, inzynier said:

[QIPCALL:EVS_1]
*BitRate = 120
*ch_aw_recv = 0

[QIPCALL:EVS_3]
*BitRate = 120
*ch_aw_recv = 0


[QIPCALL:ImsMediaProfileConfig]
*AudioProfile1 = "EVS_1_126;EVS_3_127;AMR_1_104;AMR_0_102"        
                    
[QIPCALL:H264_0]
*bitrate_max = 1120
*bitrate_min = 64
*bitrate_preferred = 1120
*framerate_max = 30
*framerate_min = 0
*framerate_preferred = 30
*level = 9
*profile = 1            
*resolution_preferred = 11
*resolutions_supported = 1364

 

Gdzie to ma być dodane, do "overideconfig"?

U mnie na PLAY działa już WiFiCalling i numer dzwoniącego poprzez VOLTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, igorlan napisał:

Gdzie to ma być dodane, do "overideconfig"?

U mnie na PLAY działa już WiFiCalling i numer dzwoniącego poprzez VOLTE

no do overrideconfig, jak chcesz to dodaj i daj znać czy w Network Signal Guru będzie EVS jak zadzwonisz do kogoś w play z np. iphonem :D bo ja nie miałem na kim sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, inzynier said:

no do overrideconfig, jak chcesz to dodaj i daj znać czy w Network Signal Guru będzie EVS jak zadzwonisz do kogoś w play z np. iphonem :D bo ja nie miałem na kim sprawdzić

Dodałem te wpisy do overrideconfig, choć nie wiem czy tak prędko przetestuje, chyba nie znam nikogo z iPhonem w PLAY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2019 o 12:47, onken napisał:

Masz pomysł jak zmienić user agent by oszukać opa że mam inny telefon niż mam : ) ?

nju mnie własnie wyłaczyło po 3 dniach działającej usługi :(

Nju to Orange i tak latwo sie tego nie oszuka, wątpię żeby user agent sprawdzali. Ale znajdziesz go gdzieś w efs explorer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2019 o 18:33, onken napisał:

Tak też myślałem, ale może warto by nad tym "popracować" byłoby to szansa na współpracę z naszym Xiaomi :)

jeżeli mi ktoś dostarczy profil Orange z jednego ze wspieranych urządzeń bo to aktualnie blokuje postępy :P

 

PS - bawiłem się pare miesięcy temu w zmienianie IMEI - ale zawsze się resetowały po restarcie albo ustawiały na same zera...Qualcomm to chyba jakoś zabezpieczył i chyba nie przejdzie to tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, onken napisał:

To dlaczego u mnie poprawnie działa google pay ?

Jak i płatności zbliżeniowe karta.

Od ilu dni? Żebyś sie kiedyś nie zdziwił przy kasie bo dopiero wtedy mozna sie dowiedzieć że złapałeś blokadę.

A o tym ze nadal nie ma skutecznej metody mozna poczytać na githubie magiska lub w temacie xda dotyczącym google pay + magisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Też nie mam ID Rozmówcy przy włączonym VoLTE w play... tel poco x3 nfc

w moim QPST nie było apki PDC tools... skąd ją dorwać żeby zmienić ew. profil? 

oba configi: (próbowałem headerenabled = 0 i 1 - bez zmian)

Cytat

 

[QIPCALL:ImsVideoConfig]

*vtImpactedByDataSetting = 0


[QIPCALL:ImsMediaProfileConfig]

VideoProfile1 = "H264_0"

*AudioProfile1 = "AMR_1_104;AMR_4_110;AMR_0_102;AMR_2_108"

[SIPConfig:FeatureFlags]

*IsRouteHeaderEnabled = 0

 


a, dopiero teraz zauważyłem ze to miało być IsImsiNeededForContactHeader = 0, też nic ;/ 

 

Edit: Zmieniłem profil w PDC na DT_Poland_Commercial i działa

Edytowane przez Adwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...