Skocz do zawartości

Nagłe wyłączanie


yaro25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zapytanie moje dotyczy nagłego wyłączania się telefonu Xiaomi Redmi Note 4 X.
Oprogramowanie zostało zaktualizowane do najwyższej możliwej wersji 10.
Telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych, nie ma podpiętego konta google.
Bateria jest nałaodwana od 80%-100%.

Czy ktoś z Was zderzył się z podobnym problemem?
Do gwarancji oddać nie mogę, bo sklep upadł.

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trochę więcej szczegółów, kiedy następuje te wyłączenie? Jak sobie telefon leży? Podczas rozmów? Podczas używania aplikacji? Po ponownym włączeniu procent baterii jest na tym samym poziomie co przed ? Jaki wiek telefonu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

Telefon co do zasady wyłącza się niespodziewanie, raz chodzi dłużej raz krócej.
Można coś na nim robić albo może być w stanie bezczynności - wówczas sam się wyłącza.
Czasami na ekranie pojawia się czerwony napis na czarnym tle "destroy system".
Po ponownym uruchomieniu znika.
Czasami podczas użytkowania pojawiają się na obrazie fioletwowe kreski, z przesunięciem obrazu.
Ogólnie dziś np. telefon chodził cały dzień, - sprawdzałem co 3 godziny czy jest włączony.
A np. wczoraj wyłączał się tak często, że z chyba 15 razy na godzinę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może płyta główna, może bateria, może ekran, może się przegrzał, może coś się wygięło w środku i świruje. Bez serwisu i rozebrania/diagnostyki można tylko zgadywać. Jest opcja podmieniania części z jakiegoś padniętego egzemplarza, ale czy warto? Możesz poszukać jakiegoś z stukniętym ekranem za parę złotych i przekładać bebechy czy wymienić baterię na nową i sprawdzić, to jakbyś chciał robić samemu w domu. W moim padł dotyk, więc znalazłem taniego dawcę i przełożyłem oryginalny wyświetlacz z ramką, więc mi się opłacało. Co ciekawe dawca miał mieć padniętą płytę główną, a miał padniętą baterię, objaw był taki, że nie uruchamiał się, jedynie pod ładowarką świeciła się dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...