Otho Sackville

Włączanie się ekranu podczas rozmowy

Recommended Posts

Cześć,

Mam taki przypadek, że podczas rozmowy telefonicznej notorycznie załącza mi się ekran i w konsekwencji wykonuję uchem gesty. Rozmowa się minimalizuje albo uruchamia jakaś aplikacja (np. Kalendarz). Na ekranie mam szkło ochronne (tylko na płaską część).

Wie ktoś gdzie znajduje sie czujnik zbliżeniowy? I czy szkło hartowane moze mu przeszkadzać?

Nie mam szkła i również u mnie dzieje się to samo :/ A czujnik jest po prawej stronie od głośnika, pod światlo go dobrze widać.

• Like 1

Dnia Fri Apr 26 2019 o 14:02, Otho Sackville napisał:

Cześć,

Mam taki przypadek, że podczas rozmowy telefonicznej notorycznie załącza mi się ekran i w konsekwencji wykonuję uchem gesty. Rozmowa się minimalizuje albo uruchamia jakaś aplikacja (np. Kalendarz). Na ekranie mam szkło ochronne (tylko na płaską część).

Wie ktoś gdzie znajduje sie czujnik zbliżeniowy? I czy szkło hartowane moze mu przeszkadzać?

Czujnik światła i zbliżeniowy jest tam gdzie powinno być wycięcie w prawidłowym szkle do tego modelu,nie masz wyciecia- masz odpowiedź na pojawiające się nieprawidłowości. Czujnik możesz sprawdzic- skalibrować w diagnostyce.

Dnia 28.04.2019 o 00:10, newelco napisał:

Czujnik światła i zbliżeniowy jest tam gdzie powinno być wycięcie w prawidłowym szkle do tego modelu,nie masz wyciecia- masz odpowiedź na pojawiające się nieprawidłowości. Czujnik możesz sprawdzic- skalibrować w diagnostyce.

Wybacz, ale pierwsza część odpowiedzi nie jest zbyt pomocna.

Diagnostyka i kalibracja natomiast niewiele pomogła. Wartość to 5 albo 0 (przy zbliżeniu dłoni). Czy to prawidłowe, że nie ma wartości pośrednich?

Mam redmi note 7 i 2szt redmi note 4 i tam na miui 10 ten sam przypadek że czujnik zbliżeniowy żyje własnym życiem. Ktoś to mało rozmawia lub ma krótkie rozmowy nie zwróci na to uwagi,  a komuś to będzie przeszkadzać. Zauważyłem na 4 też że jeśli się zacznie rozmowę i trzyma dokładnie telefon przy uchu to nie ma problemu.  Jeśli natomiast odłoży się słuchawkę od ucha w celu np sprawdzenia kalendarza, sms, lub innej apki to potem z tym czujnikiem to loteria. Więc myślę że to wina miui 10.

Mam na swoim Redmi N 7 identyczną sytuację , kilka razy sprawdzałem , dodam że specjalnie zdjełem szkło które miałem na ekranie.

Mam redmi 5 plus, note5 i note7 na wszystkich ten sam efekt czyli xiaomi ma problem albo ma gdzieś ten czujnik :-)

Ja robię tak, że przy połączeniu blokuję ekran przyciskiem, żeby był ciemny cały czas, a po skończeniu rozmowy naciskam go znowu i się rozłączam.

Również zauważyłem problem po kalibracji nic się nie zmieniło a jak sprawa wygląda na Romie muipolska ???

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka