Skocz do zawartości

MIUI 9.4.25/26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
36 minut temu, simcold napisał:

Jak aktualizowałes do 9? Jakiś wipe?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Najpierw aktualizacja z pozycji telefonu  twrp 3.3.0-1 - reboot , nastepnie aktualizacja do 9 miałem w twrp zaznaczone ptaszkami ( Zip signature verification oraz Reboot after instalation is complete ) nastepnie  suwak w prawo - Swipe to confirm Flash.To Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi coś wytłumaczyć bo wróciłem do xiaomi.eu po dłuższej przerwie a doszło jakieś szyfrowanie, miałem już wrzucony ten ROM, ale musiałem go wymazać i zainstalować ponownie, więc w TWRP wyczyściłem partycję /data i po tej czynności mam wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej zaszyfrowane - nie rozumiem jak się więc teraz aktualizuje taki ROM?
Czy przy każdej aktualizacji muszę zgrywać na komputer pamieć wewnętrzną a po instalacji  przenosić na telefon bo zostanie ona zaszyfrowana? dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrzucić starsze firmware do RedmiNote5 (mam 9.3.7)  czy ten firmware jest poprawny: xiaomi.eu_multi_HM5_9.3.21_v10-8.1.zip czyli jest dla mojego telefonu ?

Nie mogę nigdzie znaleść HMnote5 lub NHnote5pro z ostatnim firmware  z androidem 8.1 czyli 9.3.21 czy to co powyżej jest poprawne i dotyczy note5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Grzesiek1010 napisał:

O kurcze ... Dopiero dziś zauważyłem że nie mam pogody obok zegarka ?!

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Zapewne używasz Poco launcher i innego motywu.

U mnie tak jest, że Poco launcher zmienia widgety dostosowując do motywu. 

Miui launcher nie zmienia widgetów i wstawisz widget pogody na pulpit.

Dokładnie taki sam widget mam na motywie Poco i poco launcherze.

 

16 godzin temu, bioly87 napisał:

U was też Gmail z dużym opóźnieniem informuje o nowej wiadomości?

 

Romy xiaomi.eu mają duże opóźnienie z powiadomieniami gmail lub ich brak. Za to wersje Global Miui nie mają prawie w ogóle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, jaki zauważam już od dłuższego czasu na romach xiaomi.eu to zasięg i internet. Używam dwóch kart - Orange i Plus. Na jednej i drugiej internet słabej jakości (w centrum miasta LTE to ok 3-4 mb/s). Wcześniej na globalu było z tym dużo lepiej. Najlepiej widać to, kiedy whatsapp jest włączony w przeglądarce w pracy - kilka razy dziennie traci on połączenie z komórką, co wcześniej (na globalu) się nie zdarzało. 

Oczywiśćie APN poustawiane tak, jak powinno to wyglądać. 

Ktoś się z tym spotkał, albo zna sposób na rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mi8 miałem problem z baterią. Android zjadał ją w bardzo szybkim tempie. Po wyczyszczeniu dalvik/cache mam wrażenie, że problem zniknął.

Obecnie bugiem, który pozostał od dłuższego czasu to przedwczesna weryfikacja odcisku palca w niektórych aplikacjach, np. Santander, Revolut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bugiem odkryłem dziwną rzecz, a mianowicie siedzę na  9.2.28 Mi6 . Jest to ostatnia wersja gdzie odcisk w santander i revolut działa poprawnie. Musiałem zmienić język na angielski (usa) i odcisk w obydwu apkach działa źle, a teraz lepszy nr - zmieniłem na angielski (wielka Brytania) i santander działa źle a revolut dobrze ))) Może to jakaś wskazówka dla Acid'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem nietypową sytuację na Mi 9, nie wiem czy zależy od softu (zainstalowane 9.4.26), czy od hardware. Mianowicie po nocy zadzwonił budzik, wyłączyłem go, pojawił się ekran z pogodą (standardowo). Odłożyłem telefon i jak wziąłem go 10 minut później to był wyłączony. Jakąkolwiek reakcję otrzymywałem po dłuższym przytrzymaniu power, pojawiało się logo MI i ponownie po kilku sekundach telefon się wyłączał. Odpaliłem TWRP przez power i vol+, wgrałem jeszcze raz 9.4.26 i dopiero po tym telefon normalnie się uruchomił. Z czego mogło to wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...