Skocz do zawartości

Zawiesza rozmowy/dzwoni sam pod losowy numer


butch821

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowy model Xiaomi Redmi Note 7. Telefon od tygodnia, podczas prowadzenia rozmowy sam zawiesza prowadzoną rozmowę i nawiązuje połączenie z losowo wybranym numerem telefonu. Potrafi też sam zadzwonić leżąc nieużywany na biurku. Czy ktoś może pomóc mi roziwązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W moim telefonie jest to samo. Podczas rozmowy zawiesza połączenie i dzwoni pod jakiś numer. Czasami sam dzwoni, czasami sam zawiesza połączenie, czasami sam wycisza mikrofon. Znajomy ma taki sam telefon i ten sam problem. Telefon kupiony z Polskiej dystrybucji w Euro RTV Agd.

Podobne przypadki miałem w Redmi Note 4 ale rzadziej, tam to występowało tylko podczas połączeń. Wystarczyło zablokować ekran po odebraniu połączenia, lub skorzystać z futerału z klapka i problem w większości znikał. Wychodziło na to że podczas rozmowy coś się dotyka uchem, choć ekran się wyłączał jak telefon był przy twarzy. Czasem uruchamiał notatnik i sam zapisywał tam całą rozmowę, czasem sam nagrywał, czasem zawieszał połączenie, a czasem sam dzwonił. Szczególnie to było nasilone podczas połączenia oczekującego. Ale pod koniec użytkowania (około 1,5roku), przed zakupem Note 7 bardzo się to nasiliło. 

Obecnie: Redmi Note 7 4/64GB, MIUI Global 10.3.3 Stabil. Przed upgradami było to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czujnik działa od 5cm więc delikatne odchylenie nie powinno czegoś takiego powodować. U mnie podobnie, telefon nie zawsze wygasza ekran podczas rozmów, na redmi note 4 problem zaczął się po aktualizacji na miui 10 i podobnie jest na redmi note 7 więc to raczej siedzi w sofcie. Podczas testu czujnik zawsze działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 7, wersja MIUI Global 12.01.0 (QFGMIXM) android 10QKQ1

Od jakiś dwóch tygodni jest problem - telefon rozłącza połączenia - brak tu reguły, czasem po 10sek., czasem po 60sekundach. Czy ktoś może miał podobną przypadłość ? Można sobie jakoś z tym poradzić ?

Przy używaniu telefonu przez słuchawki problem równiez występuje, natomiast przy rozmowie w samochodzie przez zestaw jest już wszystko ok., nigdy nie rozłączyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Zawiesza rozmowy/dzwoni sam pod losowy numer
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...