butch821

Zawiesza rozmowy i dzwoni sam pod losowy numer

Recommended Posts

Zakupiłem nowy model Xiaomi Redmi Note 7. Telefon od tygodnia, podczas prowadzenia rozmowy sam zawiesza prowadzoną rozmowę i nawiązuje połączenie z losowo wybranym numerem telefonu. Potrafi też sam zadzwonić leżąc nieużywany na biurku. Czy ktoś może pomóc mi roziwązać ten problem ?

W moim telefonie jest to samo. Podczas rozmowy zawiesza połączenie i dzwoni pod jakiś numer. Czasami sam dzwoni, czasami sam zawiesza połączenie, czasami sam wycisza mikrofon. Znajomy ma taki sam telefon i ten sam problem. Telefon kupiony z Polskiej dystrybucji w Euro RTV Agd.

Podobne przypadki miałem w Redmi Note 4 ale rzadziej, tam to występowało tylko podczas połączeń. Wystarczyło zablokować ekran po odebraniu połączenia, lub skorzystać z futerału z klapka i problem w większości znikał. Wychodziło na to że podczas rozmowy coś się dotyka uchem, choć ekran się wyłączał jak telefon był przy twarzy. Czasem uruchamiał notatnik i sam zapisywał tam całą rozmowę, czasem sam nagrywał, czasem zawieszał połączenie, a czasem sam dzwonił. Szczególnie to było nasilone podczas połączenia oczekującego. Ale pod koniec użytkowania (około 1,5roku), przed zakupem Note 7 bardzo się to nasiliło. 

Obecnie: Redmi Note 7 4/64GB, MIUI Global 10.3.3 Stabil. Przed upgradami było to samo.

Problem raczej jest w tym, że czujnik jest w nietypowym miejscu i delikatne odchylenie telefonu powoduje podświetlenie ekranu w trakcie rozmowy.

Czujnik działa od 5cm więc delikatne odchylenie nie powinno czegoś takiego powodować. U mnie podobnie, telefon nie zawsze wygasza ekran podczas rozmów, na redmi note 4 problem zaczął się po aktualizacji na miui 10 i podobnie jest na redmi note 7 więc to raczej siedzi w sofcie. Podczas testu czujnik zawsze działa poprawnie.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu bo mam podobnie, że telefon sam dzwoni podczas rozmowy. Przywracanie do ustawień fabrycznych nie pomogło. 

Screenshot_2019-08-11-12-21-11-972_com.android.settings.png

powód dla którego zamieniłem mi4c na note 7 to dzwonienie przypadkowe tego pierwszego.  Ten robi to samo...choć duuużo rzadziej.

Guest
This topic is now closed to further replies.