butch821

Zawiesza rozmowy i dzwoni sam pod losowy numer

Recommended Posts

Zakupiłem nowy model Xiaomi Redmi Note 7. Telefon od tygodnia, podczas prowadzenia rozmowy sam zawiesza prowadzoną rozmowę i nawiązuje połączenie z losowo wybranym numerem telefonu. Potrafi też sam zadzwonić leżąc nieużywany na biurku. Czy ktoś może pomóc mi roziwązać ten problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim telefonie jest to samo. Podczas rozmowy zawiesza połączenie i dzwoni pod jakiś numer. Czasami sam dzwoni, czasami sam zawiesza połączenie, czasami sam wycisza mikrofon. Znajomy ma taki sam telefon i ten sam problem. Telefon kupiony z Polskiej dystrybucji w Euro RTV Agd.

Podobne przypadki miałem w Redmi Note 4 ale rzadziej, tam to występowało tylko podczas połączeń. Wystarczyło zablokować ekran po odebraniu połączenia, lub skorzystać z futerału z klapka i problem w większości znikał. Wychodziło na to że podczas rozmowy coś się dotyka uchem, choć ekran się wyłączał jak telefon był przy twarzy. Czasem uruchamiał notatnik i sam zapisywał tam całą rozmowę, czasem sam nagrywał, czasem zawieszał połączenie, a czasem sam dzwonił. Szczególnie to było nasilone podczas połączenia oczekującego. Ale pod koniec użytkowania (około 1,5roku), przed zakupem Note 7 bardzo się to nasiliło. 

Obecnie: Redmi Note 7 4/64GB, MIUI Global 10.3.3 Stabil. Przed upgradami było to samo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem raczej jest w tym, że czujnik jest w nietypowym miejscu i delikatne odchylenie telefonu powoduje podświetlenie ekranu w trakcie rozmowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czujnik działa od 5cm więc delikatne odchylenie nie powinno czegoś takiego powodować. U mnie podobnie, telefon nie zawsze wygasza ekran podczas rozmów, na redmi note 4 problem zaczął się po aktualizacji na miui 10 i podobnie jest na redmi note 7 więc to raczej siedzi w sofcie. Podczas testu czujnik zawsze działa poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu bo mam podobnie, że telefon sam dzwoni podczas rozmowy. Przywracanie do ustawień fabrycznych nie pomogło. 

Screenshot_2019-08-11-12-21-11-972_com.android.settings.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

powód dla którego zamieniłem mi4c na note 7 to dzwonienie przypadkowe tego pierwszego.  Ten robi to samo...choć duuużo rzadziej.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.