damiano914

Czytnik linii papilarnych

Recommended Posts

Część. W dniu wczorajszym miałem problem ze swoim telefonem Redmi Note 5. Najpierw sam się wyłączył i uruchomiłem go za 5 razem. Wszystko się uspokoiło ale nie działa czytnik linii papilarnych a do tego w ustawieniach nie ma żadnych opcji z nim związanych. Dołączam zdjęcie. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi.received_672685629831885.thumb.png.9c8c8cbdba887d8e13c509431116e3b9.png

Dziękuje, sprawdziłem. W okienku widnieje, że jest błąd.
Czy mogę jakoś sam to rozwiązać? Czy nowe oprogramowanie może pomóc, czy jednak czytnik do naprawy?

Na początek hard reset,jeżeli nie pomoże to bym się nie bawił dalej i na serwis.

Jakiś czas temu zgłupiał mi akcelerometr,reset pomógł.

Czytnik nie jest do naprawy, to błąd oprogramowania miui polska też miałem ten problem i doszukalem się odpowiedzi, że w miui polska nie jest wspierany czytnik linii papilarnych ale nie wiem czy to potwierdzona informacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, belltoze napisał:

Czytnik nie jest do naprawy, to błąd oprogramowania miui polska też miałem ten problem i doszukalem się odpowiedzi, że w miui polska nie jest wspierany czytnik linii papilarnych ale nie wiem czy to potwierdzona informacja.

To zdecydowanie niepotwierdzona informacja - gdyby było inaczej, to na forum byłoby ogromne larum :) No i dlaczego niby tak miałoby być?

To zdecydowanie niepotwierdzona informacja - gdyby było inaczej, to na forum byłoby ogromne larum  No i dlaczego niby tak miałoby być?
Na 6 różnych RN5Pro instalowałem wersję miui 10 global i wszystko działało po czym przeinstalowywałem je na miui 10 polska i w każdym nie działał czytnik linii papilarnych przy powrocie do wersji global wszystko działało jak należy. Nie wiem jednak jak sprawdzić i gdzie szukać info w telefonie na ten temat. A rozpatrując w serwisach dowiedziałem się, że w oprogramowaniu może być jakiś błąd, który nie uruchamia czytnika linii papilarnych. Stąd mój wniosek jak ktoś potrafi więcej niż ja to proszę sprawdzić a nie narzekać i marudzić.

Na 6 różnych RN5Pro instalowałem wersję miui 10 global i wszystko działało po czym przeinstalowywałem je na miui 10 polska i w każdym nie działał czytnik linii papilarnych przy powrocie do wersji global wszystko działało jak należy. Nie wiem jednak jak sprawdzić i gdzie szukać info w telefonie na ten temat. A rozpatrując w serwisach dowiedziałem się, że w oprogramowaniu może być jakiś błąd, który nie uruchamia czytnika linii papilarnych. Stąd mój wniosek jak ktoś potrafi więcej niż ja to proszę sprawdzić a nie narzekać i marudzić.

Wątpię bym był aż takim szczęściarzem, bo mi ten czytnik zwyczajnie działa bez najmniejszych problemów. Może problemem jest coś, z czego Ty korzystasz? Używasz roota? Jakieś nietypowe programy?

Wątpię bym był aż takim szczęściarzem, bo mi ten czytnik zwyczajnie działa bez najmniejszych problemów. Może problemem jest coś, z czego Ty korzystasz? Używasz roota? Jakieś nietypowe programy?

Nie używam roota, recowery było też różne na różnych urządzeniach. U mnie jest Red Wolf, u kolegów TWRP i u dwóch był root. Już nawet zastanawialiśmy się czy telefony nie są podróbką ale też nie bo nr imei zostały potwierdzone przez xiaomi. Dlatego jedyną pozostałą opcją jest błąd systemu ale tak jak pisałem. Nie wiem jak mógłbym to sprawdzić.

No to może inaczej - stabilna wersja czy cotygodniowa? Na tej drugiej nie miałem ANI RAZU problemu z czytnikiem.