Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii


carbonate

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.01.2020 o 16:48, electro69 napisał:

Ostatnio zwróciłem uwagę na to, że telefon szybciej się rozładowuje gdy korzystam z sieci wi-fi. Możliwe, że zaczęło się to po aktualizacji do MIUI11. Bateria w telefonie "spada" mniej więcej co 2 godziny o jeden procent, gdy telefon leży w stanie czuwania z włączonym wi-fi (w tym czasie z reguły dostaję góra 1-3 powiadomienia z aplikacji). 

Muszę potwierdzić Twoje spostrzeżenia co do baterii. Na MIUI 10 było z tym lepiej. Teraz wystarczy włączyć WiFi żeby bateria w oczach leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 09:14, Vergiliusz napisał:

Muszę potwierdzić Twoje spostrzeżenia co do baterii. Na MIUI 10 było z tym lepiej. Teraz wystarczy włączyć WiFi żeby bateria w oczach leciała.

Mi się wydaje, że przynajmniej u mnie po ostatniej aktualizacji do MIUI11, licznik procentów baterii działa sobie jak chce. Prosty przykład z wczoraj.  Telefon przeleżał w stanie czuwania 18 godzin (korzystałem wtedy z innego telefonu) i baterii ubyło tylko 2 % (w tym czasie był w zasięgu sieci 2G, było wyłączone wi-fi, gps, itd). Włączyłem wi-fi i korzystałem z telefonu przez około pół godziny. Podświetlenie było na stałym poziomie i w tym czasie używałem naprzemiennie tych samych aplikacji (bez gier). Po ok. 4 minutach poziom baterii spadł o jeden procent, następny spadek o kolejny procent był dopiero po 8 - 9 minutach. I tak mam bardzo często, że kilka procent pod rząd jeden procent z baterii spada dopiero po tych 7-10 minutach, a później nagle kolejny procent, to tylko 3-4 minuty. Później zostawiłem telefon w stanie czuwania z włączonym wi-fi. Po 3 godzinach sprawdzam i spadek baterii wynosi 2 %. W statystykach baterii, żadna aplikacja nie miała zwiększonego zapotrzebowania na baterię, sprawdzam też czy w tym czasie coś nie "wybudzało" telefonu ... nic się takiego nie dzieje, jest tylko jedna "kreseczka" na wykresie, ale wynikała ona z tego, że w tym czasie dostałem powiadomienie z aplikacji.

Dodatkowo po ostatnim naładowaniu telefonu dopadł mnie koszmar z mojego poprzedniego Xiaomi, dotyczący dużego zużycia baterii przez "system android" (RN7 mam od ponad 4 miesięcy i nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było). Po kilku godzinach czuwania spadek baterii był zauważalnie większy, oczywiście w statystykach baterii "system android" na pierwszym miejscu, wystarczyło, że był tylko włączony ekran (w tym czasie nawet nie korzystałem z żadnej aplikacji), to w ciągu około 1 minuty "system android" rósł o 2 % w zużyciu baterii. Pamiętam jak na moim starym telefonie "system android" osiągał sobie nawet 50-60 % procent :). Oczywiście problem ten wynikał z wadliwych aktualizacji oprogramowania, ponieważ występował dziwnym trafem w okresach po aktualizacji oprogramowania. Dostawałem nową aktualizację i problem nie występował, aż do czasu którejś z kolejnych aktualizacji, która znów coś psuła (doszlo do tego, że już "bałem" się  robić kolejną aktualizację telefonu jeśli ta aktualna działała dobrze pod względem baterii). Na szczęście praktycznie zawsze pomaga zwykłe ponowne uruchomienie telefonu i teraz też pomogło, ale nigdy nie wiadomo kiedy problem znów wystąpi. I żeby nie było, że to tylko u mnie takie problemy są, to w internecie można bez problemu znaleźć posty osób, które posiadają telefony z serii MI9, MI9t, które mają ten sam problem z "systemem android" i dziwnym trafem wystąpił on po aktualizacji do MIUI11.

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem przesiadke z Note 4x, który jako nowy trzymał elegancko na 1 ładowaniu - 9-11h SoT. Po ponad pół roku używania ubytki baterii zaczęły już być stopniowo zauważalne. Po 2 latach posiadania Note 4x SoT mam 4-7h w zależności czy używam WiFi czy dane mobilne.

Przyszła pora na przesiadkę i kupiłem miesieczne Note 7 4/64GB po wymianie serwisowej płyty głównej - podobno w kółko się resetował.

Pierwsze dni nie napawają optymizmem, SoT ok 6h przy danych mobilnych. Aktualnie mam SoT 51min i zjedzone 17% baterii od porannego ładowania. Non stop właczone tylko dane mobilne LTE.

Na telefonie mam doinstalowane ponad 60 różnych aplikacji, ale korzystam jednoczesnie z maks 3, które jak nie używam usuwam z pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zrobiłem przesiadke z Note 4x, który jako nowy trzymał elegancko na 1 ładowaniu - 9-11h SoT. Po ponad pół roku używania ubytki baterii zaczęły już być stopniowo zauważalne. Po 2 latach posiadania Note 4x SoT mam 4-7h w zależności czy używam WiFi czy dane mobilne.
Przyszła pora na przesiadkę i kupiłem miesieczne Note 7 4/64GB po wymianie serwisowej płyty głównej - podobno w kółko się resetował.
Pierwsze dni nie napawają optymizmem, SoT ok 6h przy danych mobilnych. Aktualnie mam SoT 51min i zjedzone 17% baterii od porannego ładowania. Non stop właczone tylko dane mobilne LTE.
Na telefonie mam doinstalowane ponad 60 różnych aplikacji, ale korzystam jednoczesnie z maks 3, które jak nie używam usuwam z pamięci. 
Ten telefon tak ma
Bateria d*py nie urywa. Nic a nic.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wifi przy mocnym sygnale gsm takie wyniki na 11h sot są jak najbardziej możliwe, tak samo jak na LTE przy słabym sygnale 6h sot. Ja nie narzekam, redmi note 4 na miui 8 miał dobre przebiegi i na pewno lepsze od rn7. Ale na miui 11 obydwa telefony zjadają baterię równocześnie, a jak jest różnica to minimalna na korzyść 4. Piszę jako posiadacz 4, 5 i 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dochodzę do 8-9h SOT i kilka godzin dziennie słucham przez wifi podcastów, muzyki... Najwięcej baterii zjada LTE, gdy śmiga pełną prędkością. Wifi prawie nic, jesli nie korzystasz i jest w uśpieniu, a podczas spokojnego korzystania nieznacznie. Jasność ekranu też ma znaczenie. W pokoi gdzie nie ma słońca, wytrzyma dłużej niż na słońcu, logiczne... Temat SOTu jest bez sensu, bo każdy inaczej używa telefonu, ma inną ilość aplikacji itp...

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 17:16, marcin19883 napisał:

Temat SOTu jest bez sensu, bo każdy inaczej używa telefonu, ma inną ilość aplikacji itp...

Dokładnie SOT jest bardzo indywidualną kwestią każdego użytkownika, dziwi mnie jego porównywanie. Myślę, że możemy wyznaczyć jakiś sredni SOT np.  +/- 2h wśród użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 15.05.2020 o 12:43, kamillm napisał:

Dokładnie SOT jest bardzo indywidualną kwestią każdego użytkownika, dziwi mnie jego porównywanie. Myślę, że możemy wyznaczyć jakiś sredni SOT np.  +/- 2h wśród użytkowników.

Do konca bez sensu nje nie jest,jesli porównania dokonuje ten sam uzytkownik, bo czest warunki wykorzystania nowego telefonu sa takie same jak poprzedniego.

Moj rn7 dalej wyciaga mocno zauwazalnie duzo nizsze czasy SoT niz rn4, mimo ze ten drugi jest jakies 2lata starszy.

Nadal nie rozwiązałem ch..ujowego dzialania czujnika swiatla, bo sciemnia i rozjaśnia ekran zawsze w najmniej komfortowy sposob, gdzie rn4 dokładnie w tych samych warunkach ma stabilne podswietlenie i nie razi swiatlem po oczach. Za to mega minus dla rn7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...