Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii


carbonate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś już chyba był temat odnośnie baterii ale gdzieś zniknął a chciałem wtrącić swoje 3 grosze. 

Nie wiem z czego to wynika ale uważam, iż bateria trzyma po prostu słabo. Przesiadłem się z redmi 3s gdzie z baterii byłem zadowolony. To takie przykłady, a jasność ekranu bardzo słaba ustawiona:

- przez noc bateria spada o około 5% (wszystko wyłączone - gps, wifi, mobilny net) 

- w czasie dnia wystarczy że wykonam z 2 telefony i poziom spada nagle o jakieś 3% (wyłączony internet mobilny) 

Dlatego moje pytanie do innych użytkowników Redmi note 7, jak wygląda wasz czas pracy na baterii, czy też spada szybciej niż powinna? Ewentualnie jakieś możliwości wydłużenia czasu pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2019 o 09:59, carbonate napisał:

Nie wiem z czego to wynika ale uważam, iż bateria trzyma po prostu słabo. Przesiadłem się z redmi 3s gdzie z baterii byłem zadowolony. To takie przykłady, a jasność ekranu bardzo słaba ustawiona:

Pisząc o baterii, dzieląc sie opiniami i prosząc o info jak to jest u innych użytkowników, warto poświecić te 30 sekund i wrzucić wykres zużycia baterii, oraz rozpiskę aplikacji. 
Może to pomóc zdiagnozować potencjalny problem, bo jeśli tel masz cały czas wybudzony, to coś jest nie tak, a procenty będą lecieć w oczach. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, ze bateria podczas korzystania z LTE spada szybciej. Obecnie na RN7 nie korzystałem z lte na dworze przy jaśniejszym ekranie - jedynie w pomieszczeniach przy niskim poziomie podświetlenia ekranu. 

Możliwe, że trochę przesadzam z baterią, R3s to i potrafił na LTE wytrzymać z 8h a wifi to i powyżej 10h. 

Na RN7 te wyniki chyba nie do powtórzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość oszczędny, to rozmiar ekranu i pojemność baterii generują krótszy czas dsiałania. Zakrzyj do Mi Note 3.

Ps

Snap 675 ma 2x2 + 6x1.7 GHz.

 

i co?

Mam jeszcze 1 pytanie, czy te wyniki procentowe są normalne?  

 

Jak na nieużywanie telefonu przez cały dzień to jest bardzo dobrze 

Wysłane z LG G7

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria również nie należy do najlepszych. Poprzedni redmi note 4 że snapem 625 bez problemu robił 7-8 SOT. Tutaj ledwie wyciągam 6h na jednym ładowaniu w ciągu jednego dnia, przy podobnym korzystaniu, bez żadnych gier. Myślałem, że to u mnie jest coś nie tak, ale widzę, że inni mają podobne wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Pójdę z drugiej strony. Czy jest tutaj ktoś zadowolony z działania baterii w rn7? :)

Wysłane z LG G7
 

Kupiłem ten telefon i jestem mega zadowolony z baterii. Wcześniej miałem redmi note 3 pro i w porównaniu do tamtego to niebo a ziemia. Duzo tez zależy od oprogramowania ja mam wersje Global ale planuje przesiadkę na miui polska i zobaczymy czy wtedy bedzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 1 dzień a czasami 2 to spokojnie. Na tygodniu rzadko z niego korzystam bo praca plus inne obowiązki, jedynie na weekendzie bardziej wiec to głownie zależy od użytkownika, od tego z jakich aplikacji korzysta itd. U jednego telefon bedzie służył tylko dzwonienia i czasami internetu a drugi bedzie w niego patrzył cały czas wiec to tez trudno ocenić mimo wszystko jak mówiłem, ja jestem bardzo zadowolony bo ten moj poprzedni note 3 to juz byla taka tragedia ze jednego dnia nie wytrzymywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was, oto jak się to u mnie przedstawia gdy z telefonu korzystam trochę więcej, wklejam najważniejsze screeny. 

Ps. Wifi mam wyłączone ale wykres coś zwariował bo pokazuje że było włączone... 

Screenshot_2019-05-06-11-44-17-209_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-06-11-44-10-388_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-06-11-43-59-714_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-06-11-43-57-091_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-05-06-11-43-54-692_com.miui.securitycenter.png

Dalej mam wrażenie, że wyniki są mało zadowalające, czy wymagam może zbyt dużo? 

Edytowane przez carbonate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Co prawda mam ten telefon parę dni i nie miałem czasu się nim więcej "pobawić" (mam też drugi telefon), ale rzeczywiście bateria "szału nie robi" jak na 4000 mAh. Mnie osobiście najbardziej martwi sytuacja w której następuje dość szybki spadek baterii podczas oglądania filmów. Na ten problem skarżyli się też inni użytkownicy na forum indyjskim. 

Znalazłem też w jednym z tematów na tym forum wpis jednego chyba z członków zespołu programistów (lub osoby, która ma z nimi bezpośredni kontakt), że problemy z jakością zdjęć i baterią zostaną rozwiązane w przyszłych aktualizacjach, ale kiedy to będzie, pewnie jak wydadzą MIUI 11.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.11.2019 o 16:42, jacoGURU napisał:

Zauważyłem, że po wyłączeniu opcji dotyczących gpsu, jest widoczna poprawa, bateria spada wolniej. Konkretnie dostęp do lokalizacji oraz skanowanie wifi. Na codzienne nie jest mi potrzebne więc out.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Mi się przydało dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zwróciłem uwagę na to, że telefon szybciej się rozładowuje gdy korzystam z sieci wi-fi. Możliwe, że zaczęło się to po aktualizacji do MIUI11. Bateria w telefonie "spada" mniej więcej co 2 godziny o jeden procent, gdy telefon leży w stanie czuwania z włączonym wi-fi (w tym czasie z reguły dostaję góra 1-3 powiadomienia z aplikacji). Co mnie dodatkowo zastanawia, to w statystykach baterii aktualnie mam zużycie baterii przez wi-fi w granicach 5 % (użycie procesora to około 3 minut). Korzystam jeszcze ze starego Redmi 4A (android 7.1.2, MIUI10) i tam wi-fi ma "zerowe" zużycie baterii (użycie procesora to ledwie 14 sekund). w obydwu telefonach wi-fi jest wyłączane na noc i włączane na dzień czyli z reguły jest to około 12 godzin. Oczywiście mam wyłączoną opcje "skanowania wi-fi" itp. Co ciekawe szukałem w internecie czy ktoś nie ma podobnego problemu i znalazłem post osoby z innego forum, która ma też Redmi Note 7 i to samo zauważyła, że telefon ma duże zużycie baterii przez wi-fi (u niej było to w granicach 14 %). Tak samo też była tym zdziwiona, ponieważ wcześniej miała starszy model od Xiaomi i tam tego problemu nie było. Niestety nikt jej nie dopowiedział w czym może tkwić problem i jak go ewentualnie rozwiązać (był to post z września więc wtedy telefon miał jeszcze MIUI10).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...