Skocz do zawartości

Będzie aktualizacja MIUI v6 dla MI2A ?


MarcinG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam Miui 6 na moim Mi2A, na bierząco aktualizowany, ale problem jest od samej jego instalacji. Mianowicie podczas surfowania po niecie czy używaniu niektórych aplikacji po paru minutach telefon sie zawiesza na jakiś czas a następnie resetuje. Co można na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przywracałem kopie MIUI z v5? Nie bardzo rozumię. Ustawienia systemowe odznaczyłem na pewno zgodnie z instrukcją. Zwiesza się na aplikacjach np do fc czy gra pou, natomiast przeglądarke urzywam standardową jaka jest w MIUI 6. Zauważyłem ostatnio, że jak korzystałem z tych programów na wifi, siedziałem dosyć długo i się nie zawiesił. Tak jak by problem był gdy korzystam z nich na transferze danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do problemu, u mnie to samo. Dwa razy aktualizowałem, obecnie na wersji 5.2.13. Restartuje się w przeróżnych sytuacjach i tu nie ma reguły czy apki czy system (np. FC w ustawieniach, jak wł/wył. BT- to tylko przykłady, nie główne problemy. Problem to random restarty xD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dłuższym okresie używania MIUI6 zauwazyłem, że przy kożystaniu z transferu danych telefon się moze zwiesic i resetnąć na każdej aplikacji. Nawet na chrome. Ale np dzisiaj się tak stało przy przeglądaniu w chrome strony miuipolska na wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakis problem z MIUI6 bo na MIUI5 takie problemy nie występowały.

Możliwe, z tego co pamiętam na MIUI v5 rzeczywiście było lepiej, chociaż i tak nie dało się np. mieć więcej niż 3~4 jednocześnie otwartych zakładek w przeglądarce... Jednak 776 mb ramu to trochę za mało, by system dobrze działał, w szczególności MIUI przy tak słabej optymalizacji. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią, na razie czekam na MIUI 6 na 5.0 (oby to nie było znowu jakieś niedorobione "special version")

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno problem wynika stąd , że MI2A jest mało popularnym modelem i nikt z dwvwloperów nie ma interesu w szukaniu rozwiązania tego problemu. Wszyscy skupiają się na topowych modelach.

Edytowane przez Acid
Stąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Darujcie sobie. Lepiej kupić po prostu nowy telefon albo odpuścić sobie aktualizacje MIUI. 
Serio. Nie będzie czarów i magii. To obecnie najsłabszy telefon dla MIUI 6. Dwa rdzenie (ok wysoko taktowane...) i 1GB ramu.

Ten telefon dawno dawno był stworzony chyba dla młodzieży i kiedy jeszcze o v6 nikt nie myślał. 

Przy tylu nowych telefonach Xiaomi nikt tu nie będzie się bawił konkretnie dla tego modelu.

Przy Redmi 1S jeszcze programiści coś robią bo jest bardzo popularny ale MI2A już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie się ciągle resetuje, 3 aktualizacje za mną obecnie jestem na wersji 5.4.10, ale kolejny update chyba sobie daruję. Pierwotnie sądziłem, że problem spowodowany jest zrobieniem fastboota bez formatowania partycji data. Po Waszych postach, drodzy współużytkownicy 2A, wnioskuję jednak że nie w tym leży problem. a w samym V6.

 

Robił ktoś wogóle logcata? Moje umiejętności i chęci to przerasta, jak na tą chwilę.

 

Mógłby, ktoś podać linki do ROMU fastboot V5 bo na tej stronie po chińsku która była gdzieś na MIUIPolska wskazana są 3 opisane jako 2A http://www.miui.com/shuaji-393.html

 

V5 jest jeszcze rozwijany? Ostatni ROM to: MIUIPolska_taurus_4.12.5_v5-4.1.zip i to jest 12 V czy 5 XII? ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie resetuje się często. Wczoraj pierwszy raz mi się zresetował podczas rozmowy. Do tego telefon na MIUI6 odpala bardzo długo. Gdy kupiłem telefon na ówczesnej wersji MIUI5 odpalał błyskawicznie. A czym nowsza wersja tym cięższa. Sądzę, ze nie ma wyjścia jak wrócić na MIUI 6 albo jak pisał Acid odpuścić sobie telefon. Jednak przez dwa lata użytkowania Xiaomi ciągle jakieś błędy i nie doróbki w MIUI były. Teraz problem z MIUI 6 nie do przejścia. Jest to wszystko ciągle w rozwoju jakby robione na kolanie. Nie wiem czy następny telefon to będzie Xiaomi. Jednak z markowymi jest znacznie mniej problemów. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "markowymi"  nie ma problemów - "markowe" ze średniej półki w ogóle nie dostają aktualizacji. U Xiaomi masz wybór: zostajesz na stabilnym V5 lub używasz niestabilnego, ale nowszego MIUI 6. Mi2A to ponadddwuletni telefon, większość firm po dwóch latach zapomina o flagowcach (po drodze dostajesz z 1 czy 2 update bazy Andka), a tu przez cały czas dostajesz aktualizacje co tydzień. Prawie dwuletni Xiaomi Mi3 również dostaje aktualizacje, na szczęście nie ma na nim tylu problemów, bo ma popularniejszy SoC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak wszystko działa prawidłowo to aktualizacje tak częste nie są potrzebne. Zwłaszcza, że nie wiele wnoszą nowego. Używałem stabilnego v5 i także miał dużo błędów. MI2A mimo tych dwóch lat nie jest na tyle starym telefonem, żeby była konieczność wymiany na nowy. Zwłaszcza, że ma mały ekran i dobą baterie. Dla mnie to największe jego zalety. Brak wsparcia jest typowym zabiegiem zmuszającym zmianę telefonu. Jeśli mój MI2A działał by prawidłowo to bym mógł go ozywać jeszcze ze dwa lata nie musiałbym robić aktualizacji. Najnowsza mi opaska ani Mi key ani pogoda czy zegarek nie jest mi do niczego potrzebne. A reszta aktualizuje się poprzez Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Xiaomi nie ma już takich jak kiedyś możliwości, przy niewiele większej liczbie devów jest sporo więcej urządzeń. Kiedyś Redmi dostawały update raz na dwa miesiące, teraz co tydzień. Nie usprawiedliwiam Xiaomi, ale widocznie nie potrafią zrobić stabilnego MIUI na nowym andku dla Mi2/S/A i Redmi na MTK i zgodnego z resztą ich kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest duży minus tej marki. Bo telefony są super za tą cenę ale soft jest kapryśny. Nie wiem jak inne modele np Mi4. W przypadku mojego na MIUI 5 były drobne błędy, które nie są dużym problemem ale są. Np czasami nie dało się włączyć latarki homem. Czasami włączał mi się sam z siebie transfer, wifi czy blooetoth. Nieraz pokazywał że są jakieś powiadomienia a po rozwinięciu górnego paska nie było żadnych powiadomień. Pod tym względem na MIUI 6 jest lepiej. Ale znowu występuje resetowanie czego nie było na MIU 5. Miałem rożne telefony HTC, czy Samsunga i tam nie było takich problemów. Co prawda nie było aktualizacji ale nie były potrzebne bo wszystko działało dobrze. Z pewnością Xiaomi nie może zrobić dobrego romu na Mi2A bo na pewno nie robi tego specjalnie. Sądzę, że nie mają czasu się przyłożyć do roboty. Rom jest ciągle w fazie rozwojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, żeby chociaż raz się przyłożyli i naprawili te uciążliwe resety. Np. teraz czytałem ten wątek i po chwili - reset. Także dokuczają problemy z ramem - dosyć często nie wysuwa się klawiatura i nie da się razem słuchać muzyki i przeglądać internetu. Wystarczyła by porządna aktualizacja teraz i później nawet może być co miesiąc.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na naszym forum, że użytkowników Mi2A jest zaledwie paru. Ale jak patrzyłem na oficjalnym forum to tam telefon jest znacznie bardziej popularny. Na pewno znaczenie ma fakt, że on ma inne zakresy 3G niż Mi2S co może być istotne na tamtych rynkach. Nie sądzę, żeby decydowały o jego popularności dwa rdzenie bo są wysoko taktowane, nie MTK a w atutu wypadał całkiem nieźle w porównaniu do konkurencji nawet z 4 rdzeniami (np na MTK) Ale choćby nawet był nie popularny to jest ich produkt. Wypuścili go i ludzie go zakupili. Więc chyba nie powinni go olać. Źle to świadczy o firmie. I może zadecydować o tym, że następny telefon takich klientów nie będzie już Xiaomi. Ale chyba im na tym nie zależy bo taką mają sprzedaż, że ... Jak by poprawili problem resetów to mnie też nic więcej nie potrzeba. U mnie problemu z ramem nie mam. Ale też nie odpalam zbyt dużej ilości programów. Raczej jest do dla mnie narzędzie użytkowe. Ale klawiatura rzeczywiście nie zawsze się wysuwa lub wysuwa się z opóźnieniem. Ale w porównaniu do resetów to est pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...