Skocz do zawartości

oczysczacz xiaomi 2s gdzie kupić wersje chińską z polski ?


SMART HOME PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,potrzebuje oczyszczacza powietrza 2s który będzie działał z automatyzacją,czyli tylko chińska wersja w chodzi w grę(mam racje ?) 

czy oczyszczacz powietrza wersja chińska a europejska różni się jeszcze normami zanieczyszczenia  ?(chodzi mi o to że np w europie są inne normy dopuszczalne,a w chinach inne tj:że np u nas jest mniejsze zanieczyszczenie to oczyszczacz się nie włączy ? i odwrotnie ? przy niskim zanieczyszczeniu ? )

myślę że zrozumieliście moją puentę ?

ps: Pytanie do użytkowników którzy posiadają ten oczyszczacz/czy widać np po meblach że kurzu na meblach jest mniej ?ktoś z was jest alergikiem ? i zauważył różnice ?

dziękuje za odpowiedź 

 

pozdrawiam 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2s CN od 2s EU nie rozni sie niczym jesli chodzi o normy, sposob dzialania itp. jedyna roznica jest taka, ze dla CN daja z api serwera automatyzacje po pm2.5, itp. jesli masz android to mozesz zainstalowac mojego moda, bedziesz mial to samo dokladnie co CN. jesli ios to gorzej. co do samej automatyzacji to nie dziala ona idealnie, bo dane o pm2.5 sa wysylane do chmury co 30 minut. czesciej jedynie jesli roznica w odczycie od ostatniego wyslanego pomiaru wynosci 20 ug/m3 i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobo123 ja bym brał najtańszą opcję czyli wersje CN i do tego dodał Home Assistant postawione na Raspberry Pi 3b+, co da możliwość dodania pełnej automatyzacji... wrzucę za parę dni filmik na YT jak zrobić automatyzację wersji CN w HA. jakbyś miał już malinkę to mogę ci przesłać kod bo u mnie to już działa idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się uparłeś na te xiaomi, xiaomi i xiaomi ;) wszystkie te rzeczy które łączą się z gatewayem też możesz dodać do Home Assistant. ale dobra jak nie chcesz to nie.

kurzu mniej, jak dla mnie dobrze działa zamiast wiatraka na upalne dni, jeśli chodzi o alergie to nie wiem, niby żona miała rok temu teraz nic, ale nie wiem czy to od oczyszczacza... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, mnie również interesuje jak to jest z tym kurzem, czy naprawdę widać różnicę? Mnie bardzo ciekawi test w sypialni, gdzie kurzu zawsze pełno i takie porównanie - zdjęcie szmatki po przetarciu kurzu z półki po tygodniu bez działającego oczyszczacza oraz po tygodniu z oczyszczaczem.. podejmie ktoś? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem oczyszczacza to wrzuciłem dzisiaj ostatnią część materiału o oczyszczaczu w wersji PRO - trzecia część, ostatnia :) . Znajdziecie w niej kilka testów, parę rzeczy posprawdzałem jak działa i dosyć długie podsumowanie. Przy podsumowaniu kilka ciekawych fotek... Zapraszam do subskrypcji... do celu 1k jeszcze daleko :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ja ostatnio nabyłem 2 sztuki trójki. Jedna z CN za 605zł  (przyszła bez cła), a druga z Hiszpanii za 640zł (kupony). Mają turbinę a nie wentylatory. Dzięki temu znacznie wyższą wydajność i o cały 1dB cichszy :) Wersje CN bo EU nie ma jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...