Skocz do zawartości

Redmi Note 4X - co zamiast niego?


Axles

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatni raz aktualizowałem MIUI Polska kilka miesięcy temu, sprawdzam dziś i widzę, że mój fonik nie ma już wsparcia. Nie zamierzam go zmieniać póki mi dobrze służy, ale tak przyszłościowo co polecacie na dziś dzień jako jego godnego następcę, zwłaszcza że coś czytałem że Xiaomi rozdzieliło się od MI czy coś w ten deseń, ogólnie dużo się u chinczyków dzieje.

Brat ma Redmi Note 5, ale poza większym ekranem i mniejszą baterią niewiele się różnią, dla mnie jest to raczej krokiem wstecz.
Co więc polecacie koledzy, czy jest możliwe kupienie coś równie dobrego jak 4X w podobnej cenie jak miał on w okolicach premiery?
Zdrowych i Wesołych Świąt.

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 5 lub Redmi Note 7, przy czym 5 jest trochę tańszy i lepiej wykonany od 7, a 7 ma trochę lepszy aparat, tylko czy warto? Można wrzucić GCam i jakość zdjęć jest sporo lepsza od stockowej apki aparatu. Baterie też są 4000 mAh. Ostatnio przeglądałem smartphony do 800-900zł (w Polsce, bo na szukałem czegoś na szybko, jeśli nie uratowałbym RN4) i w sumie nic lepszego nie ma. Jest kilka alternatyw typu Meizu Note 9, jakieś Motorole czy Huawei, ale w każdym jest coś za mało. Albo jest mniejsza bateria, albo niższa rozdzielczość (przy ekranie ponad 6" ma to już jakieś znaczenie), albo opinie użytkowników są kiepskie typu problemy z mikrofonem i słabą jakością połączeń telefonicznych. Jedyne co jest tańsze od Xiaomi i ciekawe, to stary LeEco X526, ale to model jeszcze starszy od RN4. Niestety żaden z konkurentów mnie nie zachwycił, a podnoszenie górnej granicy ceny telefonu może się nigdy nie skończyć. Gdyby RN5 w wersji 4/64 mocno staniał, to pewnie bym zmienił na niego, a tak wymieniłem ekran na oryginalny i używam dalej, bo nie mam po co zmieniać dobrego telefonu. 

Alternatywą może być też Mi Note 3, który cenowo zrównał się z Redmi, ewentualnie w niższych pieniądzach można pójść na pewne ustępstwo i wziąć Redmi 7 w jakimś lepszym wariancie pamięci. Dla mnie jednym z podstawowych warunków jest też użyty procesor, nigdy więcej nie wpakuję się w Mediateka, unikam ich, bo co z tego, że są szybkie, jak z każdym telefonem lub tabletem z czasem coś zaczynało się dziać, w dodatku zarządzanie energią jest słabsze od Snapdragonów. 

Ktoś może też powiedzieć, że warto poszukać starszego flagowca, ale to też nie zawsze jest dobre, bo flagowce zwykle mają mocne procesory i całkiem szybko się rozładowują. Niby można szybko naładować czy używać powerbanka, ale nie każdemu to pasuje. Z czasem będzie trzymał kilka godzin i będzie problem. Zresztą wydajność średniej półki jest dziś na poziomie starszych flagowców, przynajmniej w benchmarkach.

Jest też Mi8 Lite, tylko w tej cenie to lepiej kupić RN7. Ewentualnie poczekać na niższe ceny Mi9 SE i podnieść trochę budżet, ale zwiększając budżet można też znaleźć coś ciekawego od Huawei/Honor, nawet od Samsunga. Dzisiaj zakup smartphona to jeszcze trudniejszy wybór niż kilka lat temu.

Ja nie zmieniam, bateria trzyma spokojnie dwa dni, nawet trzy, wszystko działa, a systemu nie aktualizowałem od wersji xiaomi.eu 7.11.16 i nawet nie musiałem przez ten czas robić żadnego wipe'a, factory reset, nic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Polska nie robi aktualizacji dla RN4x, bo są problemy z ich dodatkami, stable może się pojawi, ale samo Xiaomi dalej wypuszcza aktualizacje dla RN4 na Snapdragonie. Gdzieś czytałem, że podobno nie ma być już aktualizacji do MIUI 11, a tego można się spodziewać w 3 lub 4 kwartale, zwykle wtedy się pojawiało. 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć. Minęło kilka miesięcy od napisania przeze mnie tego posta, ale nadal nie rozstałem się z moim 4X.
Co obecnie polecacie zamiast tego modelu, zbliżają się promocje z okazcji Black Friday więc chciałbym na coś popolować.
Zależy mi na porządnej baterii i/lub szybkim ładowaniu bo 4X nie wspierał żadnego QC. Cena myślę, że koło tysiąca zł, myślę że za tę cenę można, zwłaszcza w promocji, dorwać coś na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemke na Snapdragonie. :) Może niedługo pojawi się oficjalna wersja dla europy z NFC, bo ten na Mediateku niby taki cudowny, niby taki wspaniały, a gdzieś się natknąłem na opinie, że wcale taki super nie jest przez tego Mediateka (ja wciąż nie mam do niego zaufania). Redmi Note 8 pojawiają się w świetnych cenach w chińskich sklepach. Albo siódemkę jak znajdziesz w dobrej cenie. Nowe Redmi wspierają już 18W ładowanie, tylko z ładowarkami jest gorzej, bo czasem trzeba kupić dodatkową z QC. Są jeszcze podobne sprzęty, choć trochę przegrywają z Redmi jak Realme 3 Pro lub Meizu Note 9. Jest też opcja zapolować za granicą na Mi 9 Lite, ma ekran AMOLED i lepszy procesor, bateria też duża, pamięci tak samo, ostatnio był gdzieś 6/128GB za 930zł. Ach... Dużo się tych modeli zrobiło.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...