dreq02

Jak odblokować telefon tylko za pomocą skanera palca?

Recommended Posts

Witam, ostatnio przesiadłem się z androida 4.3 na 9 i telefon RN7 - ale tak jak wszystkie xiaomi mają skaner papilarny. Pytanie: jak odblokować telefon za pomocą skanera aby nie wpisywać hasła potem / wzoru? Chodzi o to, że tel jest zablokowany a po skanowaniu palca telefon się odblokowuje i jest w pulpicie?

Tak. Ale jak uruchomisz ponownie telefon to poza odciskiem trzeba hasło / wzór podać

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Co jest beznadziejne. Skoro chce ustawić za pomocą odcinku to po co są jakieś głupie hasła. Odblokowuję i tyle. Ale to durne. A nie ma aplikacji która by to jakoś tym zarządzała? 

41 minut temu, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne. ...... to po co są jakieś głupie hasła. ........ Ale to durne. 

Dla jednego beznadziejne/durne/głupie dla innego to dbałość o bezpieczeństwo. A ile razy na dzień/tydzień/miesiąc restartujesz telefon?

Ps. Hasło może być słabe, mocne ale głupie?

• Like 2

1 godzinę temu, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne. Skoro chce ustawić za pomocą odcinku to po co są jakieś głupie hasła. Odblokowuję i tyle. Ale to durne. A nie ma aplikacji która by to jakoś tym zarządzała? 

Odblokowanie pin/wzór/hasło podczas restartu telefonu to pomysł doskonały wręcz genialny a nie głupi, ale żeby to zrozumieć należy dorosnąć do tego. 

Otóż gdyby był tylko czytnik linii papilarnych to szybko być ten pin/wzór zapomniał a tak co jakiś czas musisz go wpisać. 

Co jakiś czas i tak żąda pinu/wzoru żeby odblokować i to jest właśnie to genialne rozwiązanie miui. 

Także tak jest i będzie i chwała za to że tak jest. 

• Like 1
  • Thanks 1

3 godziny temu, Motorolka napisał:

to jest właśnie to genialne rozwiązanie miui. 

Androida(czyli Google'a) a nie Miui.

Na Custom romach(niektórych) można ustawić aby po restarcie dało się odblokować odciskiem palca. Pin/hasło nadal są nadrzędne.

• Thanks 1

widzę, że lekkiej złośliwości się nie obyło. Może też należy wziąć pod uwagę, że ktoś w telefonie nie trzyma nic konkretnego i chce tylko odblokowywać skanerem bez wpisywania kodu. Zresztą nie ważne

4 minuty temu, dreq02 napisał:

chce tylko odblokowywać skanerem bez wpisywania kodu.

Nie można - pin/hasło/wzór są nadrzędne - bez tego nie dodasz odcisku.

Możesz ustawić aby czujnik palucha powodował odblokowanie ekranu i  jest do tego wymagane "brak zabezpieczeń".

W caym masz problem? Pin raz dziennie(albo rzadziej) trzeba wpisać?

• Thanks 1

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Androida(czyli Google'a) a nie Miui.

Na Custom romach(niektórych) można ustawić aby po restarcie dało się odblokować odciskiem palca. Pin/hasło nadal są nadrzędne.

No tego nie wiedziałem że to ustawienie Android a nie nakładki miui. 

Ale mam dopiero pierwszy telefon z czytnikiem linii a we wcześniejszych siłą rzeczy był tylko pin/wzór. 

Na moim redmi nawet przy kilkukrotnej nieudanej próbie odblokowania palcem żąda pinu i to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo się go nie zapomni. 

Jak wyłączyć blokadę za pomocą odcisku palca? Nie rozumiem jak może nie być tak podstawowej funkcji, albo ja jej nie widzę.

Możesz też usunąć zapisane odciski palca i wtedy nie będzie go żądać do odblokowania. 

Skąd masz taki pomysł odblokowanie czytnikiem to bardzo wygodna metoda. 

• Like 1

No właśnie szukałem jakiejś prostej opcji tylko wyłączenia odblokowywania odciskiem a nie usuwania już zapisanych odcisków i hasła blokady, ale chyba niestety nie ma czegoś takiego.

Edited by GregorJan

Ustawienia - - - > Ekran blokady I hasła - - - > Ustaw blokadę ekranu (tam podajesz wzór czy odcisk) i masz takie coś :

Screenshot_2019-04-28-14-18-20-424_com.android.settings.png

I sobie włączasz/wyłączasz co tam chcesz...

Edited by JamCiTo

10.4 / 9.4.11

25 minut temu, mariusz.ur napisał:

Masz tą opcję pod hasło blokady na zamieszczonym SS

Ta opcja usuwa też zapisane odciski.

4 minuty temu, GregorJan napisał:

10.4 / 9.4.11

Ta opcja usuwa też zapisane odciski.

No przecież to napisałem wcześniej

@GregorJan

Ciężko wyłączyć odblokowywanie odciskiem palca jak nie masz tego ustawionego, bo masz przycisk dodaj odcisk palca...

Dnia 20.04.2019 o 14:45, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne.

W niektórych mi5 wystarczyło pozmywać brudne gary, sięgnąć po telefon i przez jakiś czas byłeś bez czytnika, jak wcześniej nie wytarłeś rąk. I co geniuszu zrobisz w takim przypadku? Czytnik wywalał błąd i system go ubijał. Drugi scenariusz, o który też nie trudno, pod warunkiem, że się coś robi - remont/robota, zapomnisz o porządnych rękawiczkach i kuku gotowe. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś odblokowywał telefon stopą, a o wypadki i uszkodzenia naprawdę nie trudno. Beznadziejne to jest, ale takie jednotorowe myślenie, wyłącznie pod kątem siebie i szukanie problemów tam gdzie ich nie ma.

Edited by abc00
  • Thanks 1

To samo jest na Redmi 5 wystarczy że masz lekko wilgotne ręce i czytnik już nie działa nawet po wytarciu rąk. 

Na global to czytnik działa dużo lepiej niż na nowych wersjach xiaomi.eu.