Skocz do zawartości

Jak odblokować telefon tylko za pomocą skanera palca?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przesiadłem się z androida 4.3 na 9 i telefon RN7 - ale tak jak wszystkie xiaomi mają skaner papilarny. Pytanie: jak odblokować telefon za pomocą skanera aby nie wpisywać hasła potem / wzoru? Chodzi o to, że tel jest zablokowany a po skanowaniu palca telefon się odblokowuje i jest w pulpicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne. ...... to po co są jakieś głupie hasła. ........ Ale to durne. 

Dla jednego beznadziejne/durne/głupie dla innego to dbałość o bezpieczeństwo. A ile razy na dzień/tydzień/miesiąc restartujesz telefon?

Ps. Hasło może być słabe, mocne ale głupie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne. Skoro chce ustawić za pomocą odcinku to po co są jakieś głupie hasła. Odblokowuję i tyle. Ale to durne. A nie ma aplikacji która by to jakoś tym zarządzała? 

Odblokowanie pin/wzór/hasło podczas restartu telefonu to pomysł doskonały wręcz genialny a nie głupi, ale żeby to zrozumieć należy dorosnąć do tego. 

Otóż gdyby był tylko czytnik linii papilarnych to szybko być ten pin/wzór zapomniał a tak co jakiś czas musisz go wpisać. 

Co jakiś czas i tak żąda pinu/wzoru żeby odblokować i to jest właśnie to genialne rozwiązanie miui. 

Także tak jest i będzie i chwała za to że tak jest. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Androida(czyli Google'a) a nie Miui.

Na Custom romach(niektórych) można ustawić aby po restarcie dało się odblokować odciskiem palca. Pin/hasło nadal są nadrzędne.

No tego nie wiedziałem że to ustawienie Android a nie nakładki miui. 

Ale mam dopiero pierwszy telefon z czytnikiem linii a we wcześniejszych siłą rzeczy był tylko pin/wzór. 

Na moim redmi nawet przy kilkukrotnej nieudanej próbie odblokowania palcem żąda pinu i to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo się go nie zapomni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2019 o 14:45, dreq02 napisał:

Co jest beznadziejne.

W niektórych mi5 wystarczyło pozmywać brudne gary, sięgnąć po telefon i przez jakiś czas byłeś bez czytnika, jak wcześniej nie wytarłeś rąk. I co geniuszu zrobisz w takim przypadku? Czytnik wywalał błąd i system go ubijał. Drugi scenariusz, o który też nie trudno, pod warunkiem, że się coś robi - remont/robota, zapomnisz o porządnych rękawiczkach i kuku gotowe. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś odblokowywał telefon stopą, a o wypadki i uszkodzenia naprawdę nie trudno. Beznadziejne to jest, ale takie jednotorowe myślenie, wyłącznie pod kątem siebie i szukanie problemów tam gdzie ich nie ma.

Edytowane przez abc00
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...