Skocz do zawartości

Szkło na aparat


labit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zamówiłem na Ali szkło na aparat. Z szkłem nie ma to wiele wspólnego, raczej jest to coś podobnego do szkła hybrydowego, i tak jak z ochroną frontu, całego nie zasłania. Nie zauważyłem problemów z jakością zdjęć. c723cffb799169234fe6d14f3431e59a.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jakby ktoś myślał a kupnie szkła hybrydowego na obiektyw z 3mk, to odradzam. W zestawie są cztery sztuki i trzy miały rysę na środku. Jedną sobie zostawiłem, ale nie dokleja się w jednym miejscu. Dodatkowo zauważalnie pogarszają jakość zdjęć. Tak jakby były lekko matowe. Może trafiłem na jakiś błąd w produkcji, ale żeby wszystkie 4 sztuki? Słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up:

Zaiste... Skończyłeś.... Bo Redmi to nie submarka Xiaomi.... I Mi Mix2S to też nie Xiaomi.... 

Luuuuzikkkk.... 

Wracając do tematu :

https://www.joom.com/pl/products/5cb44b608b2c3701014199de?utm_campaign=5ccc92ff4e564d3501c992e3&utm_source=sharing&utm_deeplink=branch&_branch_match_id=666737373082338792 ten badziew będę miał po niedzieli... Założę to dam znać jak wpływa (czy też nie wpływa) na jakość fot.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie uważajcie na aparat - w moim mi9 transparent edition "szybka" pękła nie wiadomo jak... a to miał byc szafir... g*wno nie szafir.

przy wymianie okazało się ze ORYGINAŁ wygląda zupełnie jak zamiennik (jedyna różnica to oryginał czerwone koło dookoła jednego obiektywu)

 

zawiodłem się na Xiaomi.. taki bullshit.. chyba ze wersje Chińskie są bez szafiru a globale z.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar wymienic na "oryginał" i podobno w tej sytuacji jest potrzebne otwarcie telefonu - ale przezroczysta obudowa ochłodziła moj zamiar. po obejrzeniu zamiennika (ktory następnym razem sam sobie wymienię) zdecydowalem się na ta opcję - 80pln - 5 min roboty,

po czym na aparat szkło + pierścień i wyglada ok.. pierscien z troche lipnego plastiku ale lepsze to niz chuchanie i dmuchanie na osłonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2019 o 09:07, thugzie napisał:

Panowie uważajcie na aparat - w moim mi9 transparent edition "szybka" pękła nie wiadomo jak... a to miał byc szafir... g*wno nie szafir.

przy wymianie okazało się ze ORYGINAŁ wygląda zupełnie jak zamiennik (jedyna różnica to oryginał czerwone koło dookoła jednego obiektywu)

 

zawiodłem się na Xiaomi.. taki bullshit.. chyba ze wersje Chińskie są bez szafiru a globale z.

 

Tam jest szafir ale w mikroskopijnych ilościach, ten sam bełkot co Apple. Jest tylko kilka telefonów ze szkłem szafirowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 30.06.2019 o 20:54, daniel_reds napisał:

Szkło od 3mk. Porównanie na szybko z założonym i bez. Dodam, że nie jest to żaden odcisk palca czy coś. Takie "mętne" dostałem (wszystkie 4 sztuki).

Kupiłem te szkiełka, mając dobre doświadczenia ze szkiełkami flexible od 3mk na wyświetlacz i nie rozumiem skąd narzekanie na nie. Według mnie są idealne. Absolutnie nie mam takiego "mętnego" efektu. Nie ma też żadnych rys jak ktoś wcześniej wspomniał ani żadne się nie pojawiają podczas użytkowania. Również się nie odkleja. To raczej efekt nieprecyzyjnego przyklejenia. Jest bardzo dokładnie docięte i nie zostawia wiele miejsca na błąd. Pogorszenia jakości zdjęć także nie stwierdziłem. Ja ze swojej strony polecam te szkiełka.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowane: 3Mk, Nillkin, Folia przeźroczysta docinana laserowo 3M (coś typu zabezpieczenie karoserii w samochodzie) 

Odradzam jakiekolwiek szkła/folie na obiektyw. Chyba że przyklei się kawałek izolacji od strony Flasha. 

Mętne zdjęcia wynikają z rozchodzenia się światła w tafli szkła w momencie oświetlenia jego krawedzi, w przypadku robienia zdjęć po zmroku z Flashem, szkiełko ochronne działa jak "światłowód" rozświetlając całą swoją strukturę. 

Stąd "mętny" obraz.

Inną opcją jest kupić pisak retuszerski, i maznąć krawędzie, lub chociaż krawędź od strony Flasha. 

Zrezygnowałem ze szkła po zakupie case, który w miejscu obiektywu jest od niego wyżej o ± 0,5mm, a sam otwór na flash wyprofilowany jest w sposób nie ograniczający rozchodzenia się strumienia światła. 

Polecam, pełno tego na Ali. 

Edytowane przez SzczufFun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...