Skocz do zawartości

Xiaomi pracuje nad dwoma flagowymi smartfonami z wysuwaną przednią kamerą


theus84

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć mają mieć wysuwaną kamerę podobnie jak modele od Vivo czy Oppo. 

 

Cytat

Mishaal Rahman z XDA-Developers przez ostatnie 5 miesięcy śledził rozwój dwóch nowych smartfonów Xiaomi, o kryptonimie „Davinci” i „Raphael”. Z analizy kodu źródłowego systemu MIUI wynika, że Chińczycy pracują nad projektem urządzenia z wysuwanym aparatem. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z automatycznym mechanizmem, który będzie odpowiedzialny za wysuwanie i chowanie kamery. 
 

 

Więcej: https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/35459-xiaomi-pracuje-nad-dwoma-flagowymi-smartfonami-z-wysuwana-przednia-kamera.html 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowe info: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/redmi-k20-potwierdzony-nadchodzi-zabojca-flagowcow-od-xiaomi 

 

Cytat

 

Redmi planuje wypuścić dwa flagowe smartfony, różniące się nieco konfiguracją. Urządzeniu Redmi K20 będzie więc prawdopodobnie towarzyszyć model Redmi K20 Pro. Oba modele mają mieć wysuwany przedni aparat fotograficzny, gniazdo audio Jack 3,5 mm oraz bezprzewodowe ładowanie. Niektóre doniesienia sugerują, że Redmi K20 będzie napędzany chipsetem Qualcomm Snapdragon 730.

We wnętrzu mocniejszego modelu, Redmi K20 Pro, znajdzie się chipset Qualcomm Snapdragon 855, wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane. Smartfon ma być wyposażony w 6,39-calowy ekran o rozdzielczości FullHD+. Z tyłu znajdzie się potrójny aparat fotograficzny, prawdopodobnie w konfiguracji 48 Mpix + 8 Mpix (teleobiektyw) + 13 Mpix (szeroki kąt). Całość ma być zasilana akumulatorem o pojemności 4000 mAh i pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem MIUI 10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako posiadacz Mi9 trochę dupka mnie piecze. Już jutro oficjalna premiera, a na papierze redmi k20 pro aka xiaomi mi9T pro wygląda dużo lepiej. Większa bateria, gniazdo jack no i cena nie powinna się znacznie różnić xD Kocham cie pan chinczyk xiaomi za wasze ogromne poplątanie z zamieszaniem.

2371335.jpg

2372054.jpg

2372054.jpg

No i brak notcha tylko wysuwana kamerka...

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stereo0 napisał:

Jako posiadacz Mi9 trochę dupka mnie piecze. Już jutro oficjalna premiera, a na papierze redmi k20 pro aka xiaomi mi9T pro wygląda dużo lepiej. Większa bateria, gniazdo jack no i cena nie powinna się znacznie różnić xD Kocham cie pan chinczyk xiaomi za wasze ogromne poplątanie z zamieszaniem.

No i brak notcha tylko wysuwana kamerka...

Z jakiegos powodu ten telefon to redmi nie mi. Tak wiem ze aktualnie to osobna marka itd... ale xiaomi nie moze sobie pozwolic na kanibalizm. A skoro cena ma byc nizsza od mi9, oznacza to ze gdzies musieli pojsc na ustepstwa, cos wyciac, gdzies zastosowac gorsze materialy, lub innej jakosci komponenty. 
Za pare h premiera, pozyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już. Oficjalnie zaprezentowany. Wygląda świetnie. Ciekawi mnie czy ten amoled też jest Samsunga czy tańszy, ciemniejszy bez auto rozjaśnienia. Na czymś musieli zaoszczędzić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają parcie na ładowanie bezprzewodowe jak komornik na szafę. Musi być cos taniej. Bateria i brak łezki w ekranie na plus jak dla mnie względem Mi9. ekran ma około 600 nitów więc prawie taki sam jak Mi9. Super.  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, w dodatku pozostałe aparaty to śmiech na sali, 1/4"    . Bardziej mnie ciekawi czy ma ładowanie bezprzewodowe, bo jakoś nie widziałem wzmianki, albo jestem ślepy.
Mówisz o wersji PRO? Myślałem nad zmianą Mi9 na K20 pro właśnie. Nie wiem czy warto się spieszyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrosi napisał:

Na tę chwilę, brak UFS2.1, ładowania bezprzewodowego i prawdopodobnie plastik zamiast aluminium.

https://miuipolska.pl/redmi-k20-i-k20-pro-oficjalnie-jest-moc/

Wiedziałem że Redmi zapowiada się zbyt pięknie ;) No to siedzimy kolejną generację na Mi 8, aparat chociaż lepszy... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrosi napisał:

@galakty, wiesz, to i tak jest pozamiatane. W tej cenie, z NFC, z dużą baterią i pozostałymi podzespołami, nie ma konkurencji. Spece od PR w Samsungu i innych LG mają już paznokcie poobżerane do kości... ;)

Jakbym miał kupować nowy telefon posiadając trupa to bym go brał bez dwóch zdań, po prostu z Mi 8 nie opłaca się kompletnie przesiadać poza zachcianką na nowszy sprzęt :P 

Poczekam na Mi 10 bez notcha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

A czemu MIX 3 na Mi 9? Jedyna różnica, to nowszy procek i nie-slider, nie lepiej było poczekać na MIX 4/wymienić na MIX 3 5G? 

Btw, taki smaczek w K20:

Spoiler

633424321_ezgif.com-optimize(1).thumb.gif.8f2b2f1ee16b0489a0584aa2dee98d29.gif

7T7DINV.gif

Aktualnie mam Mi 6, na początku miałem zmieniać na Mi 9/MIX 3 5G, ale ten Redmi K20 Pro mnie zaciekawił... na plus na pewno 600 nitowy wyświetlacz AMOLED, procek, wysuwany aparat... tylko jeśli plecki to szkło owinięte plastikową ramką, to serio nie wiem czy Mi 9 jednak nie będzie lepszy. Tylko ten notch mnie denerwuje, nie potrzebuje aparatu z przodu, dlatego wysuwany to ideał dla mnie.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ciekawe jak wygląda z obudową, czy ramki są aluminiowe, czy plastikowe. Jeśli jest pamięć UFS 2.1, a ramki są metalowe to biorę go na 100%. Nawet jeśli aparat słabszy niż w Mi 9, to nadal będzie lepszy niż w moim MI 6. Brak kamerki z przodu to jest cudo. Przynajmniej jest się pewnym, że nikt z USA nie podejrzy... 

image.thumb.png.f75e8ecbf2c891ee6d9ea4e5e9596b26.png

Na Ali jest za 470 dolarów, czyli 1810 zł.

Edytowane przez Zenderable
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Do tego ciekawe jak wygląda z obudową, czy ramki są aluminiowe, czy plastikowe. Jeśli jest pamięć UFS 2.1, a ramki są metalowe to biorę go na 100%. Nawet jeśli aparat słabszy niż w Mi 9, to nadal będzie lepszy niż w moim MI 6. Brak kamerki z przodu to jest cudo. Przynajmniej jest się pewnym, że nikt z USA nie podejrzy... 

Ani K20 Pro, ani K20 nie mają UFS2.1. No i przypuszczalnie korpus to ramka aluminiowa, a reszta tworzywo. Gdzieś oszczędności muszą być.

BTW, tak, tu można dyskutować o tych dwóch modelach... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zenderable napisał:

tylko jeśli plecki to szkło owinięte plastikową ramką

I na co Ci ta aluminiowa ramka? Szkoda, że całego plastikowego nie zrobili - jak POCO. Przyjemniejszy w dotyku i trwalszy.

52 minuty temu, mrosi napisał:

No i przypuszczalnie korpus to ramka aluminiowa, a reszta tworzywo

Tył to tworzywo? Jeśli tak, to cudo - te szklane pokraki są beznadziejne :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

637512053_MiCommunity1559120626872.thumb.png.b3a23c00c9921251e4a734424212fd07.png

No to chyba mamy potwierdzenie... A jeśli ramka jest aluminiowa (oby ta lepsza seria), tył jest z plastiku i pamięć to UFS 2.1, to zrobili smartfon idealny.

Jeszcze niech będą wszystkie częstotliwości w wersji global, to zamawiam od razu.

Xiaomi udostępniło też taką grafikę:

Spoiler

image.thumb.png.d6de137f9380d5ac7b649f2ce4d78574.png

Do tego wrzucili Redmi K20 Pro do programu beta Androida Q: https://www.mi.com/global/androidqbeta/

@don_kamillo

W trakcie prezentacji było mówione, że ten model będzie jednym z pierwszych z Androidem Q, więc myślę, że R także dostanie.  W końcu wsparcie trwa dwa lata, użytkownicy by ich zjedli gdyby nie udostępnili aktualizacji (dla Mi 6 też nie chcieli dać). Swoją drogą Android na tyle dojrzał, że za wiele nowości to nie ma w nowych wersjach, więc ja bardziej bym się martwił o dostępne nowości w nowych wersjach MIUI.

@Antyhaker

Chodzi o to, żeby się nie dało tak łatwo złamać tego telefonu, ale jeśli będzie wytrzymałe jak w Poco F1, to może być i plastikowe. :D 

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie obecną generację, tylko coś z tamtego roku? 

Z tamtego roku już mam mi8se z poprzedniego jeszcze jest w Chinach mi note 3 6/128 z ois z 710zl. Jednak wolałbym też baterie 4000mah, oleda i lezke bądź peryskop. Może poczekam az OP7 potanieje trochę lub 6T wezmę.

 

Tak czy inaczej teraz jest raczej ostatni dzwonek na sprzedaż mi8se i co dalej? Ciężko z rzęchem motorola moto g będzie wytrzymać conajmniej do momentu wyjścia pocophone f2.

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi kwestia aktualizacji androida. 
Drzewiej bywało, że dwie dostawała seria Mi, a Redmi jedną. 
Tradycja się utrzyma i skończy się na jednej (bo Redmi K20/Pro), czy jednak dwie (bo rzekomo mają być sprzedawane jako Mi9T/Pro)?
Tyle, że wiesz - Whyred dostał 8.1, a potem 9.0 :) A niby Redmi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Chodzi o to, żeby się nie dało tak łatwo złamać tego telefonu, ale jeśli będzie wytrzymałe jak w Poco F1, to może być i plastikowe.  


Gadka szmatka. Do pewnego czasu nie było smartphonów innych niż plastikowych i jakoś się nie łamały. Mało tego, ten cały cyrk zaczął się wraz z coraz powszechniejszym pojawianiem się aluminiowych konstrukcji ;)

Jeszcze tak co do rzekomej dojrzałości Androida. Bujda na resorach. Wciąż jest sporo rzeczy do zrobienia no i nie zapominajmy, że nowy Android to nie tylko kolejne funkcje użytkowe, ale i API.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Z tamtego roku już mam mi8se z poprzedniego jeszcze jest w Chinach mi note 3 6/128 z ois z 710zl. Jednak wolałbym też baterie 4000mah, oleda i lezke bądź peryskop. Może poczekam az OP7 potanieje trochę lub 6T wezmę. 
Tak czy inaczej teraz jest raczej ostatni dzwonek na sprzedaż mi8se i co dalej? Ciężko z rzęchem motorola moto g będzie wytrzymać conajmniej do momentu wyjścia pocophone f2.
 
Wytapatalkowane z MI 8 SE
 
 
 
Są głosy, jakoby ten Redmi miał być POCO F2, także ten

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...