Skocz do zawartości

MIUI 9.4.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

forum-9.4.18.png

  • Rozbudowane menu ze statystykami dot. użycia ekranu i możliwościami ustawiania limitów korzystania z urządzenia (Ustawienia > Czas przed ekranem)
  • Tryb Picture in Picture dla aplikacji Kalkulator
  • Włączona możliwość ustawienia procentu baterii obok ikony dla urządzeń z mniejszymi wcięciami (Redmi 6 Pro/Redmi Note 7/MI9/MI9SE/MI8Lite)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian

Screenshot_2019-04-18-14-26-36-244_com.a Screenshot_2019-04-18-14-26-41-360_com.a Screenshot_2019-04-18-14-26-58-488_com.m

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Czasami zdarza się, że TWRP akceptuje tylko ROMy, w których jest wpisana nazwa (niepoprawna) „xiaomi9” zamiast „cepheus”. Jeśli Twoje recovery ma taki problem, musisz usunąć pierwszą linię z pliku w paczce znajdującego się w katalogu META-INF/com/google/android/updater-script. Później zmodyfikowany plik wrzucamy z powrotem do paczki i instalacja powinna przejść już poprawnie.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Dotacja
Cytat

Motyw: LIGHT V10

Informacja dla użytkowników na Redmi Note 5 (whyred) - po instalacji tej wersji posiadane przez Was recovery będzie nadpisane przez RedWolf Recovery dla wsparcia aktualizacji na Androidzie Pie. Możecie zmienić recovery po instalacji ROMu, ale tylko na te które wspiera firmware pod Androida Pie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Informacja dla użytkowników na Redmi Note 5 (whyred) - po instalacji tej wersji posiadane przez Was recovery będzie nadpisane przez RedWolf Recovery dla wsparcia aktualizacji na Androidzie Pie. Możecie zmienić recovery po instalacji ROMu, ale tylko na te które wspiera firmware pod Androida Pie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Informacja dla użytkowników na Redmi Note 5 (whyred) - po instalacji tej wersji posiadane przez Was recovery będzie nadpisane przez RedWolf Recovery dla wsparcia aktualizacji na Androidzie Pie. Możecie zmienić recovery po instalacji ROMu, ale tylko na te które wspiera firmware pod Androida Pie!

Wycofajcie te zmianę!

Wyszło oficjalne TWRP 3.3.0 które wspiera Pie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Informacja dla użytkowników na Redmi Note 5 (whyred) - po instalacji tej wersji posiadane przez Was recovery będzie nadpisane przez RedWolf Recovery dla wsparcia aktualizacji na Androidzie Pie. Możecie zmienić recovery po instalacji ROMu, ale tylko na te które wspiera firmware pod Androida Pie!

WTF,  bezsens :) Po co robić z ludzi debili i utrudniać życie tym co tego nie potrzebują? ;C

3 godziny temu, the4anoni napisał:

Ma ktoś na whyred ? Po ostatnich problemach wolę poczekać na jakąś informację zwrotną ;)

A jakie to problemy? Nie miałem żadnych od bardzo dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poco F1 wszystko w porządku

Nie aktualizuj, bo tryb PIP zniknie. Troszku mylące z tą akt, bo jak ktoś używa automatycznego to z ficzeru nie skorzysta ;) A żeby skorzystać wejdź w kalkulator, i w lewym górnym rogu masz taki symbol "uszczypnięcia" ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, CR2032 napisał:

Na Poco F1 wszystko w porządku

Nie aktualizuj, bo tryb PIP zniknie. Troszku mylące z tą akt, bo jak ktoś używa automatycznego to z ficzeru nie skorzysta ;) A żeby skorzystać wejdź w kalkulator, i w lewym górnym rogu masz taki symbol "uszczypnięcia" ;) 

 

 

Dokładnie @tomiq75

Jak zaktualizujesz kalkulator lub pip po prostu nie działa trzeba wejść w ustawienia i wywalić aktualizacje dla kalkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie działa odcisk palca w aplikacjach bankowych. W dalszym ciągu nie mogę płacić telefonem w gpay. Przycisk głośności raz działa raz nie(pomaga dopiero restart). Tryb jednej ręki działa tylko przez 5 min po włączeniu tej funkcji.
Ale tak najważniejsza funkcja to kalkulator w oknie. Dziękuję

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mihail1 napisał:

Jak wyczyścić wszystkie dane aplikacje by nie mieć z niczym problemów po aktualizacji??

Podstawa podstaw. Factory reset. Zwany też (myląco) "Przywróć ustawienia fabryczne". Również zwany (też myląco) Full wipe. W TWRP jest to domyślny wariant w sekcji Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Albin napisał:

Możesz rozwinąć? U mnie TWRP 3.3.0 nie widzi pamięci wewnętrznej, chce jakieś hasło.

U mnie wszystko ok.

 

Nie tylko u mnie działa

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79349585&postcount=339

Aczkolwiek ja polecam najnowsze Orangefox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mariusz.ur napisał:

Zaszyfrowany telefon.

Sam się zaszyfrował?

 

7 minut temu, latet napisał:

Skoro TWRP nie zna tego standardowego hasła, to prawdopodobnie niej jest to właściwa wersja TWRP albo użytkownik nadał własne hasło.

W poprzedniej było tak samo. Red Wolf widzi pamięć wewnętrzną prawidłowo

 

2 minuty temu, the4anoni napisał:

U mnie wszystko ok.

A u mnie nie. Poprzednia wersja twrp (chyba 3.2.0.0) po zmianie na nowszego androida też chciała hasło a ja nic nie szyfrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albin napisał:

A u mnie nie.

Być może.

Ale jak mówię sam używam Orangefox. Być może to dlatego że to TWRP testowoSpr sflashowałem zamiast tego red wolf. Być może urządzenie było odszyfrowane...

Sprawdź to recovery.

https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/whyred/OrangeFox-R9.0-2-whyred-MIUI-Pie.zip/download

Sam go używam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Albin napisał:

Sam się zaszyfrował?

A u mnie nie. Poprzednia wersja twrp (chyba 3.2.0.0) po zmianie na nowszego androida też chciała hasło a ja nic nie szyfrowałem.

No tak, sam. Oficjalne ROM-y mają fabrycznie zaszyfrowaną partycję /data. Jak użytkownik "włącza" własne "szyfrowanie telefonu" to tak naprawdę tylko zmienia hasło ze standardowego, na prywatne. Sam proces szyfrowania wtedy nie zachodzi, bo już od zawsze partycja była zaszyfrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Może mieć sens to co piszesz ale nie pokrywa się z rzeczywistością. Na redwolf nie jest nic zaszyfrowane/ukryte i nie chce żadnego hasła. Do czasu update do androida 9 twrp też działało prawidłowo więc to musi być coś innego niż to co piszesz bo jakby tak było to redwolf też by nie widział pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Albin napisał:

@latet Może mieć sens to co piszesz ale nie pokrywa się z rzeczywistością. Na redwolf nie jest nic zaszyfrowane/ukryte i nie chce żadnego hasła. Do czasu update do androida 9 twrp też działało prawidłowo więc to musi być coś innego niż to co piszesz bo jakby tak było to redwolf też by nie widział pamięci.

Właśnie między innymi dlatego jest wymagana aktualizacja TWRP (ogólnie - recovery) po zmianie dużego numerka androida, że z jego zmianą wiąże się nowe hasło standardowe. Star TWRP "nie zna" tego hasła, a nowszy RedWolf je zna.

Możesz też się przekonać pod MIUI czy partycja jest zaszyfrowana:

Ustawienia / Dodatkowe... / Prywatność / Zaawansowane - Szyfrowanie i dane logowania / Szyfrowanie / i tu zapewne znajdzisz napis "Zaszyfrowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o przeniesienie dyskusji o TWRP-ach na RN5 do jakiegoś innego wątku... proszę was... Podsumuję: potrzebny jest update recovery pod Pie bo MIUI zmieniło hasło do deszyfrowania /data i stare recovery go nie znają stąd pytanie o hasło. Wszystkie nowe wersje recovery które wspierają FW Pie powinny działać normalnie. Osobiście używałem OrangeFoxa jak miałem RN5 (ostatnio siostrze jeszcze do Pie nie aktualizowałem, jest na 9.1.24 :)). Nie wiem dlaczego wybrano akurat RedWolf, ale jeśli nie odpowiada to możecie zmienić sobie na inny. Proces był jednorazowy i więcej takich sytuacji nie będzie.

@Bambucha1988 prawdopodobnie nie widzi paczki z xiaomi.eu. Spróbuj zainstalować ręcznie z poziomu recovery a nie updatera, może jest jakiś problem z pamięcią w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Orjon said:

 

@Bambucha1988 prawdopodobnie nie widzi paczki z xiaomi.eu. Spróbuj zainstalować ręcznie z poziomu recovery a nie updatera, może jest jakiś problem z pamięcią w TWRP.

Próbowałem to jakieś dziwne nazwy mi wyskakują w recovery i nic więcej. Mogę podrzucić screen jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...