Skocz do zawartości

Dźwięk Gmail - czy jest fachowiec co umie zmienić?


krumaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do fachowców-"magików", bo do tego takich potrzeba, gdyż sam pomimo znajomości tematu i zainteresowań nie mogę tego rozwiązać.

Otóż posiadam Redmi Note 7 4/64 (global) z najnowszą dostępną aktualizacją Miui.

Mój Problem polega na tym:

Otóż po ustawieniu dźwięku  "Powiadomienia" w menu telefonu na dźwięk np. "NATURA" , ten dźwięk jest odtwarzany w przychodzącej do mnie  poczcie GMAIL.  Jest OK.

Lecz jeżeli chcę zmienić ten dźwięk na inny, ale już w samej aplikacji GMAIL, (nie w ustawieniach globalnych menu telefonu),  takiej możliwości już nie ma. Dlaczego?

Po drugie dodam, że Jak zainstaluję drugą apkę pocztową  np. "MyMail" przeznaczoną dla innego konta pocztowego, to dźwięk powiadomień w "MyMail" jest również taki sam jak w Gmailu.

Nie da się ustawić dwóch różnych dźwięków poczty przychodzącej dla tych dwóch aplikacji czy dla różnych kont pocztowych. Tu i tu jest ciągle "NATURA" - dźwięk z głównych ustawień telefonu.

Dziwne, prawda?

Zauważcie, że w samej apce  Gmail>można tylko "włączyć" lub wyłączyć" dźwięk, bez możliwości jego zmiany.

Podsumowanie:

Czy jest taki "czarodziej" co wie jak ustawić dwa różne dźwięki powiadomień przychodzącej poczty, dla dwóch kont pocztowych w aplikacji GMAIL  lub w Gmail i MyMail, niezależnie od ustawień głównych w menu telefonu. 

Dziękuję za odpowiedz. Szukam rozwiązania już tydzień i nic z tego. Dla wszystkich kont pocztowych dźwięk powiadomień poczty  przychodzącej jest ten sam a chciałbym mieć je różne od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w wersji global zmieniam to tak:

USTAWIENIA / PASEK POWIADOMIEŃ I STATUSY / POWIADOMIENIA APLIKACJI - szukamy Gmail - klikamy w POCZTA i jest DZWONEK.

Z Gmail-em nie sprawdzałem (ponieważ nie używam), ale ustawiłem tak dzwonki w innych aplikacjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...