Skocz do zawartości

MIUI 9.4.11/12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy jeśli mam Magisk i moduły do niego w postaci modów muzycznych to mam to odinstalowywać przed zainstalowaniem aktualizacji? Żeby uniknąć bootloopa?
Tak. Na 99% jestem pewny że u mnie powodował problem Viper. Na mi6 się go instalowało jakoś inaczej a w przypadku mi 9 też inaczej więc....

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rn5 jest o wiele lepiej w porównaniu do poprzedniej wersji, bateria trzyma tak jak powinna (na 9.3.28 była tragiczna) no i automatyczna jasność działa o wiele lepiej. Z takich szczegółów to zauważyłem że pasek baterii jest znowu zielony podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, densa napisał:

Na rn5 jest o wiele lepiej w porównaniu do poprzedniej wersji, bateria trzyma tak jak powinna (na 9.3.28 była tragiczna) no i automatyczna jasność działa o wiele lepiej. Z takich szczegółów to zauważyłem że pasek baterii jest znowu zielony podczas ładowania.

Jak dla mnie 9.3.28 to ROM najlepiej zoptymalizowany pod baterię.

Może masz messengera albo usługi google play pracują w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, the4anoni napisał:

Jak dla mnie 9.3.28 to ROM najlepiej zoptymalizowany pod baterię.

Może masz messengera albo usługi google play pracują w tle.

U mnie akurat nie było problemu z tym, bateria leciała o wiele szybciej tylko jak korzystałem z telefonu.

Co do aktualnej wersji to widzę że dalej potrafi się zawiesić 'Użycie baterii' i przestać naliczać czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ursusc360 napisał:

Redmi Note 6 Pro, jednak jest problem z magiskiem, po instalacji youtube vanced w magisku, aplikacje aktualizacji i gmail wywala bledy. Odinstalowanie moda, lub nawet zainstalowanie magisk uninstalera jednak nie pomaga, trzeba dodatkowo przeinstalowac system od nowa. 

Zaktualizowałem może dwudziesty już raz, każdorazowo bez wipe; nie mam problemów z Magiskiem, nie mam problemów z YouTube Vanced. Żadna aplikacja nie wywala błędów.

Ani razu, od listopada ubiegłego roku nie byłem zmuszony do czystej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ursusc360 napisał:

Redmi Note 6 Pro, jednak jest problem z magiskiem, po instalacji youtube vanced w magisku, aplikacje aktualizacji i gmail wywala bledy. Odinstalowanie moda, lub nawet zainstalowanie magisk uninstalera jednak nie pomaga, trzeba dodatkowo przeinstalowac system od nowa. 

Jeśli kolega wyżej nie ma problemu to jest to kwestia gdzieś u ciebie. Spróbuj wyczyścic dalvik, cache oraz usunąć folder data/system/package_cache w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, figurel napisał:

Zaktualizowałem może dwudziesty już raz, każdorazowo bez wipe; nie mam problemów z Magiskiem, nie mam problemów z YouTube Vanced. Żadna aplikacja nie wywala błędów.

Ani razu, od listopada ubiegłego roku nie byłem zmuszony do czystej instalacji.

A jak u Ciebie z modem Dolby atmos/digital? U mnie po przejsciu na android 9,przestalo dzialac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Jeśli kolega wyżej nie ma problemu to jest to kwestia gdzieś u ciebie. Spróbuj wyczyścic dalvik, cache oraz usunąć folder data/system/package_cache w TWRP.

Sprobowalem tak jak piszesz i niestety dalej to samo. Po odinstalowaniu moda w magisku, usunieciu package cache i wyczyszczeniu cache wszystko wraca do normalnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie działa dobrze, bateria zjeżdża trochę za szybko, ale może znajdę jakiś dobry kernel. Prawdopodobnie zniknął mi też problem ze znikającym (zwijanie mam wyłączone) panelem szybkich ustawień po puknięciu przełącznika.

Da się wyłączyć jakoś tą nową animację ładowania na ekranie blokady? Wizualnie niby fajnie, ale zauważyłem, że po jej wprowadzeniu telefon podczas ładowania się wybudza, wcześniej tego nie było. Szukałem tego w ustawieniach, ale jakoś nie znalazłem...

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywanie czasem przycina, ekran ostatnich aplikacji również. Czasem podgląd ostatnich aplikacji wyświetla tylko tło, czasem poszczególne aplikacje są czarne, nie widać nic na nich.

Bardzo możliwe, że muszę zrobić w końcu czysty install, aczkolwiek takie pomniejsze bugi zazwyczaj znikają przy kolejnym buildzie.

 

Edit:

Jeśli oglądam YouTube vanced w okienku pływającym to ruszając nim po ekranie mam lagi. Nie przykuwałem do tego uwagi wcześniej, ale raczej chodziło płynnie. Tak samo odpalanie aplikacji z ostatnich czasami zacina ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marrik napisał:

Czy ktoś wgrywał na Redmi 4x?
Jakie wrażenia? Jak z baterią?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Używam od jakiegoś czasu i nie mam problemu na baterię specjalnie nie patrzę bo trochę używam telefonu do przeglądania internetu (olx)dużo,to wieczorem zawsze sobie podladuje,ale myślę że powinno być dobrze jak używa się tylko do rozmowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...