Skocz do zawartości

MIUI 9.4.11/12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

9.4.11-forum.png

  • Możliwość ustawienia pokazu slajdów – kilka różnych tapet kolejno po sobie na ekranie blokady i pulpicie (Motywy > Funkcje w fazie testów)
  • Możliwość ustawienia poziomu przezroczystości przezroczystej tapety (Motywy > Funkcje w fazie testów)
  • Tryb „Dynamicznych ujęć” z MI9 dla wybranych urządzeń np. MI8 (coś podobnego do Top shot w Pixelach)
  • Możliwość ustawienia białego/czarnego tła aplikacji Zegar
  • Ostatnia aktualizacja dla MI6 na Androidzie Oreo – kolejne Android Pie (zawieszenie aktualizacji na pewien okres czasu, wg MIUI do końca kwietnia)
  • Poprawki bugów (np. niedziałającej 24-godzinnej tapety)
  • Tryb Game Turbo z MI9 na części urządzeń
  • ROM Xiaomi.eu dla MI9SE (TWRP: grus)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista zmian
  • Screenshot_2019-03-27-21-12-35-749_com.a Screenshot_2019-03-27-21-12-33-171_com.aScreenshot_2019-04-09-18-20-31-068_com.m Screenshot_2019-04-09-18-20-35-669_com.m

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 18.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Czasami zdarza się, że TWRP akceptuje tylko ROMy, w których jest wpisana nazwa (niepoprawna) „xiaomi9” zamiast „cepheus”. Jeśli Twoje recovery ma taki problem, musisz usunąć pierwszą linię z pliku w paczce znajdującego się w katalogu META-INF/com/google/android/updater-script. Później zmodyfikowany plik wrzucamy z powrotem do paczki i instalacja powinna przejść już poprawnie.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Dotacja
Cytat

Motyw: MR V10

Do wszystkich którzy mają problem z przejściem konfiguracji - włączcie tryb samolotowy z poziomu menu zasilania i powinno przejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
7 minut temu, simcold napisał:

Takie pytanie. Czy przed instalacją czyścić dalvic cache i system? Jakiego magiska używacie?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Na rn5 niczego nie czyściłem przy flashowaniu z 9.3.28 i wszystko jest ok, magiska używam v19 tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi6 po aktualizacji wywala błąd standardowej apki aparatu. Gcam działa dobrze, natomiast apka aparatu xiaomi nie da się uruchomić i przy włączeniu telefonu wywala od razu błąd. Po ubiciu aplikacji aparatu jest na jakiś czas spokój, jednak po dłuższym czasie błąd wywala ponownie (aplikacja standardowa aparatu xiaomi nie da się w żaden sposób uruchomić). ffe4a500ee60d9a77c24be4823be0688.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wozmar napisał:

Na mi6 po aktualizacji wywala błąd standardowej apki aparatu. Gcam działa dobrze, natomiast apka aparatu xiaomi nie da się uruchomić i przy włączeniu telefonu wywala od razu błąd. Po ubiciu aplikacji aparatu jest na jakiś czas spokój, jednak po dłuższym czasie błąd wywala ponownie (aplikacja standardowa aparatu xiaomi nie da się w żaden sposób uruchomić).

Usuń folder data/system/package_cache z poziomu TWRP i sprawdź, czy dalej będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wozmar napisał:

Na mi6 po aktualizacji wywala błąd standardowej apki aparatu. Gcam działa dobrze, natomiast apka aparatu xiaomi nie da się uruchomić i przy włączeniu telefonu wywala od razu błąd. Po ubiciu aplikacji aparatu jest na jakiś czas spokój, jednak po dłuższym czasie błąd wywala ponownie (aplikacja standardowa aparatu xiaomi nie da się w żaden sposób uruchomić).

prawdopodobnie modul z magiska do camera2api powoduje blad, po wywaleniu modulu u mnie problem znikl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek wiesz może czemu blokada reklam nie działa na Androidzie Pie?

Po przejściu z globalna na dzisiejszą wersję muszę z przykrością stwierdzić że odblokowanie odciskiem działa zdecydowanie gorzej. No i ta blokada reklam nie działa, a to dla nie między innymi zmieniłem system.

Zapomniałem dodać że wgranie naszego miui udało się dzięki @Orjon za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Telefon Mi9 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...