Skocz do zawartości

Ręczna aktualizacja MIUI


GG25

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy chce zaktualizować system wyświetla się informacja jak na screenie ale po wybraniu "Tak" telefon wcale nie przechodzi w tryb recovery ale zwyczajnie się restartuje. Wybranie opcji "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip" przynosi ten sam rezultat. Natomiast gdy wybiorę opcję "Uruchom w Recovery" pojawia się ekran zatytułowany "Main Menu Mi-Recovery 3.0" z jedynie trzema dostępnymi opcjami "Reboot", "Wipe Data" i "Connect with MIAssistant" (nie ma możliwości wybrania żadnego pliku .zip) Proszę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na moje 3 pytania:

1. Czy zrobiłem coś źle podczas instalacji systemu i dlatego telefon nie wchodzi automatycznie w tryb recovery tak jak powinien? Jeżeli tak, to jak to naprawić?

2. Czy jeżeli podłącze telefon do komputera i zainstaluję system przez TWRP to czy to wymaże to dane z telefonu?

3. Jak w takiej sytuacji mogę zaktualizować wersję MIUI bez wymazywania danych z telefonu?

 

Bardzo proszę o nieprzenoszenie tematu prosto do kosza. Starałem się opisać swój problem jak najdokładniej i bardzo liczę na pomoc bo nie potrafię go rozwiązać już od kilku miesięcy ani nie mogę też znaleźć żadnych informacji o podobnym problemie. Dodam że telefon ma odblokowany bootloader. 

miui.png

Edytowane przez GG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie masz zainstalowanego TWRP. Musisz je zainstalować za pomocą fastboota, inaczej nie zaktualizujesz Xiaomi.eu.

2. Po zainstalowaniu TWRP powinieneś moc zaktualizować bezproblemowo miuipolska bez wymazania danych - z jednym zastrzeżeniem - sprawdz przed całą procedurą, jeszcze przed instalacją TWRP, jaki masz bootloader (komenda fastboot getvar product) - jeżeli sakura_india to nie aktualizuj jeśli nie jesteś pewien, że wcześniej odblokowywaleś bootloader na tym telefonie i na koncie jeśli jesteś na nie zalogowany, bowiem aktualizacja zablokuje bootloader, jeżeli sakura to nie ma problemu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...