Jump to content

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ogólnie wszystkie LG to paździerze w kwestii foto, ale nie ma innej opcji jak się wrzuca najmniejsze sensory w całej branży komórkowej. G7 ma 1/3.1", czyli przekątna 0.33", podczas gdy P30 Pro ma 1/1.

To raczej standardowy komunikat, że przesyłka przeszła kolejny etap podróży i nie musi oznaczać że dowalono cło. Generalnie cła na telefony chyba nie ma, co najwyżej Vat 23%.

Zajrzyj do dzialu o rn7, wrzucałem foty z gcama. Jeśli chodzi o aparat to za te1300 brałbym mi8. Miałem go przed G7 i jest przepasc Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Posted Images

14 godzin temu, Qwert11 napisał:

Dzięki, muszę sprawdzić dokładnie.

Weź do ręki lupę i sprawdź co jest napisane na ładowarce. Powinieneś dostać 18 W-atową QC3.0. Na takiej podane są 3 wartości napięcia ładowania 5, 9, 12 V i odpowiadające im maksymalne natężenia.

• 4 weeks later...

Witam, mam pytanie do posiadaczy. Od wczoraj posiadam mi 9 se i mam pytanie co do aktualizacji oprogramowania. Wiem, że kiedyś był duży problem z aktualizacją, który powodował, że po aktualizacji telefon się nie włączał. Czy xiaomi naprawiło ten problem i można bezpiecznie aktualizować telefon? Nie chcę bawić się w samodzielne wgrywanie oprogramowania ani odblokowywanie booloadera - chodzi mi wyłącznie o akutalizację, która pojawiła się w telefonie. 

Na telefonie aktualnie jest MIUI 10.2 Stabilna 10.2.1.0 (PFBMIXM), natomiast jest możliwość aktualizacji do V11.0.6.0.PFBMIXM. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Możesz zalogować się tylko przez przeglądarkę do chmury. Czy na xiaomi zalogujesz się do konta samsunga? no nie, aplikacja konta i chmury to wbudowane aplikacje wydawane przez poszczególne firmy dla swoich telefonów. Zrób jak napisał przedmówca i będzie działać. Jedyne konto na które możesz się zalogować to Google, wszystkie androidy je mają wbudowane w system. 

• 1 month later...

Czy też tak macie, że na ekranie blokady możecie wysunąć centrum kontroli (to nowe z MIUI 12)? Na starym (z MIUI 11) da się ustawić czy ma się otwierać na ekranie blokady czy nie, a na tym nowym nie widzę nigdzie takiej opcji i wg mnie jest to bez sensu i mało bezpieczne :/

4 minuty temu, dzidexx napisał:

niektóre przełączniki chcą pin/wzór/hasło.

Tylko te które uruchamiają wejście w ustawienia. Na razie pozostaje  przełączenie na stare centrum akcji. Podobno mają to kiedyś zmienić.

• Like 1

Ostatnio zmienia mi sie nasycenie kolorów . Daje nasycone kolory po czym samo po jakimś czasie przestawia sie na standardowe ..w opcjach niby pokazuje dalej nadycone. Dopiero jak dam ponownie nadycone kolory to wszystko wraca do normy. Przeważnie w chrome sie to dzieje

Edited by robotx
  • 3 weeks later...
Dnia 19.11.2020 o 08:24, robotx napisał:

Ostatnio zmienia mi sie nasycenie kolorów . Daje nasycone kolory po czym samo po jakimś czasie przestawia sie na standardowe ..w opcjach niby pokazuje dalej nadycone. Dopiero jak dam ponownie nadycone kolory to wszystko wraca do normy. Przeważnie w chrome sie to dzieje

to wina nowego chrome'a. odinstalowalem aktualizacje i przestalo

• 2 months later...

Na liście jest pełno aplikacji których nigdy nie używałem. Chcialbym je usunac z tych pozycji lub przynajmniej nieużywane dać na koniec tej listy. Np pliki udostepniam głównie przez sms i gmail a są one w polowie listy. Apka "Udostępnianie" i Whatsupp są na pierwszych miejscach a z nich niekorzystam... 

• 3 weeks later...
Dnia 27.02.2021 o 19:42, matek143 napisał:

Na liście jest pełno aplikacji których nigdy nie używałem. Chcialbym je usunac z tych pozycji lub przynajmniej nieużywane dać na koniec tej listy. Np pliki udostepniam głównie przez sms i gmail a są one w polowie listy. Apka "Udostępnianie" i Whatsupp są na pierwszych miejscach a z nich niekorzystam... 

Jeśli masz roota to jest taka opcja. Musisz mieć Magisk i w nim moduł TaiChi, z kolei do niego podpiętą apkę CustoMIUIzer.

W tej apce jest możliwość wyłączenia niechcianych ikon przy udostępnianiu. I chyba kolejność też. U mnie działa to ładnie.

Edited by BocianJD
  • 1 month later...

Ad 1. Pytaj producenta.
Ad2 A w ogóle jakikolwiek producent wypuszcza oficjalne custom romy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Android 12 to na razie pieśń przyszłości w Xiaomi i nie tylko. Miui 12.5.1 i Androida 11 już dostał jako jeden z pierwszych (w Chinach). Telefon ma ponad dwa lata. Customów mało bo niewiele go sprzedali.