Orjon

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie, w kwietniu zakupiłem Mi9 se w sklepie gearvita.com ....nie dostałem potwierdzenia zakupu , czy ktoś się orientuje jak wygląda to z gwarancją ?

1 godzinę temu, jachu76 napisał:

Witam, mam takie pytanie, w kwietniu zakupiłem Mi9 se w sklepie gearvita.com ....nie dostałem potwierdzenia zakupu , czy ktoś się orientuje jak wygląda to z gwarancją ?

Może najlepiej byłoby skontaktować się z nimi bezpośrednio? Skąd mamy wiedzieć jak jakiś sklep będzie rozpatrywał Twoją gwarancję bez dowodu zakupu..

Dnia 22.10.2019 o 11:10, jachu76 napisał:

A to na e-mail nie przyszło Ci żadne potwierdzenie zakupu?

Sprawdź skrzynkę spam może tak wylądowały wszystkie e-maile z tego sklepu.

Witam,

MI9 SE posiadam od około miesiąca i jestem z niego w zupełności zadowolony. Bateria przy moim użytkowaniu wytrzymuje 1-1,5 dnia,  systemowo również nie mam z nim żadnych problemów. Zakupiłem go w polskim sklepie(morele.net) 

Jeżeli pozwolicie to mam do Was kilka pytań:

- wiem, że powiadomienia z FB, Instagrama nie pojawiają się na ekranie blokady, ale czy jest jakaś apka, która umożliwi takie pojawianie się?

- dużo osób pisze, że dzięki GCAM ma lepsze zdjęcia; skąd mogę pobrać ten program i jak go zainstalować?

14 godzin temu, Maciek84 napisał:

Witam,

MI9 SE posiadam od około miesiąca i jestem z niego w zupełności zadowolony. Bateria przy moim użytkowaniu wytrzymuje 1-1,5 dnia,  systemowo również nie mam z nim żadnych problemów. Zakupiłem go w polskim sklepie(morele.net) 

Jeżeli pozwolicie to mam do Was kilka pytań:

- wiem, że powiadomienia z FB, Instagrama nie pojawiają się na ekranie blokady, ale czy jest jakaś apka, która umożliwi takie pojawianie się?

- dużo osób pisze, że dzięki GCAM ma lepsze zdjęcia; skąd mogę pobrać ten program i jak go zainstalować?

GCAM pobierzesz stąd: MiIXSE to nasz model
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/
Osobiście używam tylko tej apki do robienia zdjęć w trybie nocnym, bo tylko tam jestem w stanie zauważyć większe różnice na korzyść Gcam

Edited by kredzion
  • Thanks 1

Cześć,

czy i u Was nie ma możliwości poziomego pisania sms-ów, notatki i wiadomości poprzez Facebook messenger? Opcję obrotu telefonu mam uruchomioną, telefon obraca się np. podczas oglądania filmów czy zdjęć, ale klawiatura nie chce się zmienić na poziomą :???: Szukałem w opcjach klawiatury, ale nic nie znalazłem...

Czy w Mi 9 SE (Global 10.3.9.0 PFBEUXM) jest coś takiego jak "zaplanowane zadania"?

Przesiadam się z Mi 5 (Xiaomi.eu 6.10.13) gdzie korzystałem z zaplanowanych zadań do wyłączania na noc wszystkiego (synchronizacja, wifi, transfer danych, bluetooth) poza funkcją telefonu i SMS - teraz w Mi 9 SE widzę tylko zaplanowany wyłączanie/włączanie telefonu.
Czy jest gdzieś opcja zaplanowanych zadań ewentualnie czy można to dodać?

Aktualizacja do Global 11.0.4.0 PFBEUXM nic nie dała  ;(

Czy w najnowszym Xiaomi.eu jest ta funkcja "zaplanowane zadania"?

Edited by Koola

Jako że przesiadłem się na Mi (wcześniej Xperia i Nokia z Android One) mam dwa pytanie które mnie nurtują (aktualnie mam wersję Global czyli zaktualizowany Android 9 i MIUI 11.0.4):

- gdzie w ustawieniach mogę wyłączyć dźwięki jaki telefon wydaje z siebie przy podłączaniu do ładowania (i odłączaniu)? Oczywiscie chodzi mi o to aby ogólnie telefon był dzwiękowo dostępny (dzwoniki i smsy niewyciszone). Dotarłem jedynie do menu Dźwięk i wibracje -> Dodatkowe ustawienia i tam wszystko mam nieaktywne. Ale to nie eliminuje dzwięku przy podłączaniu ładowania.

- czy jest możliwośc włączenia sekund w zegarze na pasku na górze? W nokii lub Sony można to było zrobic poprzez System UI. Ale w Xiaomi ta funkcja jest zablokowana.

Dzięki.

22 minuty temu, colin23 napisał:

gdzie w ustawieniach

Ustawienia, na górze, pasek wyszukiwania, wklep dźwięk.

Sekund nie pokaże.

Witam . Mam problem z dźwiękiem nagrywanych filmów przy nagraniu z koncertu i przy basie strasznie szumi trzeszczy . Tak jakby mikrofon byłby zbyt czuły . Ma ktos podobny problem ?

Szukam i nie mogę znaleźć. Moja żona miała wersję global i podobno jest to normalne, że w pasku statusu nie ma ikon od powiadomień. 

Wgrałem wersję eu i powiadomienia miały być. Ale nie ma. 

Jak je włączyć?

W ustawieniach na samej górze masz wyszukiwarkę. Jak czegoś nie możesz znaleźć, to wpisz tam słowo klucz. W Twoim przypadku można wpisać np. "ikony powiadomień" lub samo słowo "ikony". Nie trzeba od razu wgrywać xiaomi.eu bo włącznie powiadomień na belce jest o wiele łatwiejsze.

Dnia 30.11.2019 o 20:48, Tomix1987 napisał:

Witam . Mam problem z dźwiękiem nagrywanych filmów przy nagraniu z koncertu i przy basie strasznie szumi trzeszczy . Tak jakby mikrofon byłby zbyt czuły . Ma ktos podobny problem ?

Przesyłam link do filmiku który nagrałem dzwiek to jakaś tragedia czy ktoś tak ma czy to awaria mikrofony czy oprogramowanie sprawia że mikrofon wyłapuje wszystko i jest zbyt czuły telefon jest nowy !!!